Partycje na xp

Jak można sparawic by poszczegolne partycje dysku byly dostępne tylko dla jednego użytkownika? We właściwościach jest zakładka “udostępnianie”, ale nie da się odznaczyć “uczyń ten folder folderem prywatnym”… Z góry dzięki za pomoc bo mam b. wścibskich braci… :slight_smile:

Marta

No wiec tak porada pod win XP prawdopodobnie koniecznie musi bys system plikow NTFS odtworz okno mój komputer/narzedzia/opcje folderow/widok i na liscie będziesz miala „uzyj prostego udostepniania plikow” odchacz to i zastosuj

Żeby zablokowac foldery lub caly dysk musisz mieć konto administratora systemu jak masz to wejdz w mój komputer/ panel sterowania/ konta uzytkownikow i dodaj konto wlaczy się taki jakby kreator wpisz tam nazwe konta dla braci i koniecznie zaznacz opcje konto ograniczone czy jakos tak

Jak już to wszystko zrobilas to teraz nacisnij prawym na dysk który chcesz zablokowac „udostepnianie i zabezpieczenia” wejdz w zakladke zabezpieczenia na liscie domyslnie jest opcja „wszyscy” nacisnij dodaj/zaawansowane/znajdz teraz i wyszukaj konto dla braci

Teraz ok. i znow ok. powinnas mieć znow liste na ktorej sa wszyscy i powiedzmy „bracia”

Zaznaczasz bracia i ponizej w uprawnienia dla „bracia” w pozycji pelna kontrola naciskasz „odmow” tym sposobem za nic nie wejda na dysk

No oczywiście Twoje konto musi mieć jakies haslo żeby nie mogli wejsc jako administrator i zmienic ustawien

Jakies pytania? Jak co to odpisze

Złączono Posta : 08.01.2006 (Nie) 20:20

aha i jeszcze jedno calkiem istotne zagadnienie jak już wszystko ustawisz tak jak napisalem to dobrze jest jeszcze wejsc w start/uruchom/ „w pole otworz wpisz” compmgmt.msc

powinno się otworzyc okno zarzadzanie komputerem wejdz w opcje „uzytkownicy i grupy lokalne” - „uzytkownicy” nacisnij pawym na konto braci:) i właściwości

przejdz na zakladke „czlonek grupy”domyslnie na liscie powinno być „uzytkownicy” nacisnij dodaj – zaawansowane – znajdz teraz – rozwinie się lista w ktorej na samym dole powinno być „uzytkownicy zaawansowani” nacisnij to i potem ok. i jeszcze raz ok. na liscie teraz będzie „uzytkownicy” i „uzytkownicy zaawansowani” nacisnij pole „uzytkownicy” usun je potem zastosuj i ok. koniec:)

ps. Żeby wszystko było jasne trzeba to zrobic dlatego ze „uzytkownicy” maja zbyt male prawa dostepu do czego kolwiek np.: przy kazdym logowaniu Twoich braci na konto będą wyskakiwaly komunikaty typu „domyslny jezyk zostal ustawiony” czy w przypadku programu Emule „zezwolic na uruchamianie kilki procesow?” itd. itp.

a co do ustawien Twojego dysku to nadal nie beda miec jakiegokolwiek dostepu

ps2 dalas rade ?:slight_smile:

Hmmm, mam problem już w pierwszej częsci instukcji :frowning:

otóz nie ma u mnie opcji "użyj prostego udostępniania plików… Za to już tylko ja jestem administaratorem :>

jak nie ma jak jest:) musi byc bo ja to mam:)

Złączono Posta : 08.01.2006 (Nie) 22:33

http://punkomuzykant.webpark.pl/

zreszta zobacz ten link:)

Jak jest jak nie ma :smiley: Naprawde nie ma innego sposobu? Poza tym bracia podniesli maly bunt bo oprocz grania w Tibie czasami mieliby ochote zapisac soie jakies pliki :)…

hmm tzn te udostepnianie plikow to troche lipa a pozatym to jest raczej do sieci wiec mysle ze tak jak pisalem zabezpieczenia

nie musisz blokowac calego dysku “d” np mozesz zrobic to tylko z pojedynczym folderem na tym dysku w identyczny sposob jak napisalem i wtedy tylko do tego folderu nie beda mieli dostepu lub napisalem predzej ze zaznaczasz “pelna kontrola” i “odmow” zamiast tego mozesz zaznaczyc tylko pojedyncze opcje nie wiem na czym Ci zalezy na totalnej kontroli zeby nie mogli nic zobaczyc czy tylko na tym by nie mogli czegos usunac

w sensie nie kumam nie znalazlas tego?

ja przynajmniej sposobu innego nie widze przynajmniej nie spod samego systemu XP bo jak nie masz swojego konta admina lub wszyscy korzystaja z tego samego konta to kazdy ma dostep do wszystkiego byc moze da sie to zrobic latwiej instalujac jakies programy do blokowania plikow na haslo tez tak robilem ale wszystkie byly do bani bo pozwalaly na podglad zawartosci a to sie mija mysle z celem:)

Matko, mamy chyba 2 zupełnie różne xpki… Nie ma prawie nic z tego o czym mówisz. Aż mi głupio :slight_smile: Zaczynam mieć powoli dość tego systemu… :frowning:

dobra :slight_smile: wejdz w moj komputer/ panel sterowania / system / i na zakladce ogolne masz podane jakiego masz XP :slight_smile:

konkretniej cos takiego

http://punkomuzykant.webpark.pl/

napisz co tam masz

ps. wiem ze to trudne troche ale inaczej nie moge Ci pomoc a widze ze nikt inny sie nie wlaczyl;p

Złączono Posta : 09.01.2006 (Pon) 19:18

a i jeszcze wejdz w moj komputer nacisnij prawym na dysk np: c wlasciwosci / i w zakladce ogolne masz cos takiego jak system plikow ja mam NTFS Ty prawdopodobnie tez musisz miec taki zeby miec dostep do tych opcji - nie wiem czemu predzej nie pomyslalem o tym;p

jak masz FAT32 to lipa i na drugim dysku o ile masz 2 tez musi byc NTFS

Polecam http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=85&id=597

System:

Microsoft Windows XP

Home Edition

Wersja 2002

Dodatek Service Pack 2

Komputer:

Intel®

Pentium ®4 CPU 3.00 GHz

3.00 GHz, 512 MB RAM

System plików też mam NTFS

Szyfrowanie, to ostatecznie :frowning:

tak !!

a tak serio nigdy nie miałem do czynienia z win XP Home Edition najwyraźniej jest okrojony z bardziej zaawansowanych funkcji albo sa po prostu gdzies skitrane ;p jak na chwile obecna nie mam pojecia jak je ew. wlaczyc wiec proponuje uzyc programu który proponuje marco67 dla ciekawosci sprawdzilem go troche (poczytalem komenty) no i nie jest zle ale nie jest tez fantastycznie ogolnie rzecz biorac program i tak jest najlepszy ze wszystkich jakie probowalem nie musisz się bawic w jakies szyfrowania itd. itp. Zwyczajnie wpiszesz haslo i masz dostep do swoich plikow

No ładnie, w takim razie trzeba uśpić braci… A ten, który podzielił mi dysk, odpowie za wszystko :twisted: