Kawiarenka Internetowa

Musze dla znajomego przedstawić co i jak potrzebne jest do prowadzenia takiej działalności.

Sprzęt już mniej więcej mam, ale chciał bym wiedzieć jaki sprzęt według was powinien być w średniej klasie kawiarenki internetowej ( oczywiście licze na rozsądek - piszcie onfig i cene ) oraz co oprócz sprzętu tzn. jakie oprogramowanie jest potrzebne.

Pozdrawiam.

No ja myśle ze takie kompy powinny być co najmniej procesor

800 MHz 256 RAM Ge Force 64 MB dysk 20 GB,nagrywarka,cena takiego sprzętu około 600-1000 zł. No i na pewno jakiś program antywirusowy,anty spy/adware itd.

Takie coś - Klik by nawe starczyło :mrgreen: Przeca te kompy by miały być tylko do internetu :wink:

Raczej do gier a nie netu, net to teraz jest w kazdym domu… a pograc ze znajomymi czy pobawic sie w lanparty to tylko kawiarenka no chyba ze chce sie targac wlasnego kompa…

Prawie :slight_smile:

No to jeżeli do gier to może taki Patrzyłem z takich w rozsądnej cenie :smiley:

A jakie łącze polecali byście np. do 10 komputerów czy np. DSL 2mb/s na sekunde ok czy 4 mb/s.

Oraz jaką firme najlepiej wybrać TP może być czy coś innego.

Pozdrawiam.

Na 10 kompów mogła by być NEOSTRADA 6 Mb/s :slight_smile:

SER , tylko, że neostrady do komercji nie można używać a TP DSL to największy 2 czy 4 ms/ na 10 komputerów ??

4 + automatyczny dobór szybkości łącza - nie wiem jak to się w achowo nazywa, ale chodzi o to że np: jak są 4 kompu używane a 6 nie to całe łącze idzie na te 4 itd.

Dynamiczny dobór szybkości

Czyli DSL TP 4mbps na ile można podzielić tylko na 6, przecierz to wychodzi po ponad 512 kb/s a to jest sporo, do stron chyba mniej by wystarczyło ???

U nas są Semprony 2200+, 512 MB RAM, Radeony 9600 PRO, 40GB dysk, a internet to stałka 4 MB dzielona na wszystkie kompy (5). Niedawno Krzysiek kupował te nowe kompy, a dla siebie to kupił takiego samego tylko z prockiem Athlon 3000+, wyszło to strasznie drogo, ale się opłaciło ;] Przedtem miał wszystkie kompy 1GHz, 256MB RAM i Nvidie Geforce 4 MX.

Ok. Internet jest PRAWIE w każdym domu ale nie zawsze jast stałe łącze. U mnie w domu dop u ki nie było stałego złącza to nie miałam co ma ż yc o buszowaniu po necie i chodziłam do kawiarenki. Teraz większość osób ma kompy ale nie ma internetu. Dlatego tak kawiarenka to bardzo dobra ż ecz!!

Co do wyposażenia to koniecznie drukarka (przynajmniej jedna)

tia… chyba w jakiejś małej miejscowości

U nas w takiej dziurze zwanej Człuchów jest kawiarenka Matrix. Najwięcej kasy zbierają tam na typowych małolatach którzy przychodzą po szkole na 3 godzinki. W mojej dziurze to tam non stop są kompy pozajmowane dlatego też moim zdaniem to się opłaca. Były już tam 4 turnieje LANparty (Counter Strike 2 razy , Call Of Duty 2 i Fifa 06) i naprawde koleś niezłą kase zgarnia. Kompy tam to :

Athlon 3000+

512 RAM

Galaxy ileśtam nie wiem

dysk jeden udostępniony żeby kontrolować, dysk 200 GB

Internet nie wiem ale bardzo naprawde bardzo szybki

12 kompów.

Ten dysk to troche klapa nawet nie wiem jak oni to mają zrobione - w kompie masz dysk 100mb i jest jeden udostępniony na który trzeba sie wbić na admina żeby coś instalować na nim. Z jednej strony nie ma brudu i wogóle, a z drugiej nie wiem jak to działa i nie ma swobody działania =/.