How to -> zmieniamy xp na vistę

How to : czyli zmieniamy xpka na vistę :!:

Na wstępie chciałbym przypomnieć że istnieją różne drogi zmiany naszego systemu na następcę xpka. Można to osiągnąć instalując w sumie dwa – 3 programy które zmienią wszystko za nas, bądź także my sami możemy pozmieniać ręcznie różne składniki systemu Windows.

My zajmiemy się dzisiaj instalacją 2-3 programów które zrobią wszystko za nas :slight_smile:

Co będziemy potrzebować do zmiany systemu Windows XP w Vistę codename Longhorn

:arrow: 1.Windowblinds 5 ( do efektu aero glass)

:arrow: 2. Vista transformation pack 3 by WindowsX

:arrow: 3.dodatkowe skinny imitujące WMP 11, bądź oddzielne aplikacje

:arrow: 4.dodatkowe pliki systemowe zmieniające informacje o zainstalowanym systemie

:arrow: 5.tapetka z visty 5270 z imitacją wersji systemu na pulpicie

:arrow: 6.tematy imitujące styl aero glass

:arrow: 7.style zmieniające toolbar xp na vistę toolbar oraz potrzebny program do zmiany

No to zaczynamy :

1. Do pokazania pełnego efektu aero glass znanym z systemu vista będzie nam potrzebna aplikacja Windowblinds 5 dostępna tutaj w dwóch wersjach płatnej i ograniczonej czasowo do 60 dni aplikacji, poza ograniczeniem 60 dniowym wersja bezpłatna ma więcej wad, nie posiada funkcji

Skin unsigned per pixel skins czy tez dodatkowych animacji, ale tym się nie przejmujmy…animacje systemu vista osiągniemy innym programem . Instalacji windowblindsa nie będę opisywał, gdyż jest bajecznie prosta, po instalacji możemy także zmienić język w jakim program się z nami komunikuje.

Po instalacji programu windowblinds przechodzimy do następnego punktu .

2. Vista transformation pack -> aby kompletnie zmienić system xp na vistę instalujemy program vista transformation pack, który można pobrać z tąd

Informacja odnośnie plotek dotyczących tej paczki, paczka nie zamula pracy naszego systemu operacyjnego, po jego instalacji nie zmieni nam się język systemu, gdyż paczka jest dla all language …, paczka jest bezpieczna…i po instalacji paczki mamy pewność że system wstanie po transformacji to tyle słowem wstępu.

Instalacji opisywał także nie będę gdyż program jest łatwy w instalacji…jego możliwości zmiany systemu są ogromne , zmienia bootscreena, ekran logowania , ikonki systemowe, start buton flag, dodaje skiny visty, i wiele innych dodatków, takich jak skin Windows media player 11.

Przy instalacji należy jedynie zwracać uwagę co zaznaczamy…jeśli chcemy zmienić system xp na vistę beta 2 5270 we wszystkich opcjach zmiany zaznaczamy vista beta 2, przy kolejnych opcjach można zaznaczyć żeby program zainstalował skórkę aero glass do windowblindsa 5, skin WMP 11, czy dodatek sidebar , należy także zwrócić uwagę przy instalacji i odczekać 60 sekund kiedy nas program o to poprosi…gdyż tylko to daje gwarancję transformacji do visty.

Po instalacji następuje restart systemu…przez pewien czas po restarcie widzimy tylko tapetę pulpitu…cierpliwie czekamy aż pokaże nam się informacja odnośnie transformacji…jeśli pojawi nam się informacja z prośbą o włożenie płytki z systemem Windows xp sp2 klikamy na anuluj i ok., czekamy ponad minutkę po czym klikamy ok., i nastąpi kolejny restart, po restarcie wita nas już ekran ładowania systemu vista , nowy ekran logowania. Aby zmienić dany theme windowsa klikamy przycisk prawy myszki, właściwości, wyglad, zmieniamy wygląd dowoli…

Co zrobić jeśli z jakiegoś powodu nie zmieniły nam się ikonki pulpitu ? klikamy na pulpicie prawym przyciskiem myszki , właściwości, wygląd, zakładka efekty i zaznaczamy uzyj dużych ikon, zastosuj zmiany po czym możesz odhaczyć w/w opcje aby powrócić do małych ikonek.

3. Windows media player 11.

W Internecie dostępnych jest parę skórek imitujących WMP 11, jedną z nich jest skórka którą mogliśmy zainstalować instalując viste trans. Pack 3 , inną godną polecenia jest skórka która wygląda tak a można ją pobrać z tąd

Polecam także najładniejszą imitację z efektem aero glass odtwarzacza : http://www.deviantart.com/deviation/25877919/

4. Kiedy klikamy na właściwości systemu w panelu sterownia w nowym oknie pokazuje nam się okno które pomimo zmiany xp na vistę informuje nas że na naszym komputerze zainstalowany jest system Windows xp, aby to zmienić pobieramy paczkę z tąd . W paczce znajdują się pliki z różną informacją o systemie, wybieramy jeden z plików i przenosimy go do katalogu c/Windows/system32 , zatwierdzamy zmianę , jeśli pokaże nam się prośba o włożenie plytki instalacyjnej xp klikamy na anuluj i na tak, efekt zmiany pliku może być np. taki jak u mnie :

x4xn8gg9ks6wkn5nm.jpg

5. Imitację tapety z napisem wersji systemu można pobrać tu

6. Najlepsze według mnie skiny imitujące efekt aero

-http://www.deviantart.com/deviation/31604565/

Aby je zainstalować wchodzimy do katalogu ze skinem, klikamy na plik .wba , kiedy pokaże nam się chmurka z podpowiedziami o zainstalowanym skinie klikamy na nią, po chwili nowy skin jest już zainstalowany.

7. Do zmiany toolbara potrzebujemy program styler toolbar , pobieramy do z tąd , instalujemy .

Po czym ściagamy skin do styler toolbar imitujący toolbar z visty dostępny tu

Wypakujmy plik styler skins, vista eng2 przenosimy na pulpit , a z pulpitu do katalogu C:\Program Files\Styler\TB\skins\Styler’s , odpalamy program styler i wybieramy interesujący nas skin , w naszym wypadku vista eng 2, zastosujemy zmiany, a efekt naszej pracy przedstawiał się będzie następująco :

1y8gag8128wfsol2m.jpg

Wszelkie uwagi o błędach w how to proszę zgłaszać na pw.

Już wkrótce kolejny how to, a w nim przedewszytskim uaktualnione pliki, skiny i inne dodatki.

Jeśli temat wam przypadnie do gustu, mozna było by go przykleic, co zmniejszyło by liczbę zapytań na forum o zmianę z wyglądy xp na vistę

Created by ie7


Uwaga!!

Administracja forum nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody powstałe w systemie na skutek stosowania powyższego poradnika.

Robisz to na własną odpowiedzialność!!

O wszelkich tego typu przypadkach proszę pisać w tym wątku.

UpDate:

fiesta


Update 21.02.2006

Niedawno ukazała się nowa paczka zmieniająca naszego xpka na vistę, paczka jest dopracowana, zmienia prawie wszystko, nie zmienia bootscreena, natomiast nie powinnismy miec po zainstalowaniu jej jakich kolwiek problemów z xpkiem, mowa tu o instalacji kiedy wykonujemy wszystkie kroki podane przez instalator, paczka autorstwa joejoea i masterhacka znajduje się tu : http://www.joejoe.biz/joejoe/vcp.html , instalowałem tę paczkę i nie sprawiała problemów.


Ponad to nowy skin do wb5 który gorąco polecam jest autorstwa advaliego i mozna pobrać go tu : http://www.deviantart.com/deviation/28749269/


Update 6.05.2006

Dodałem nowe skiny do windowblinds 5, najlepiej imitujące najnowszą vistę.

Tapety z visty mozna pobrac tu :http://www.joejoe.biz/joejoe/wallpaper.htm

Osoby nie posiadające programu windowblinds 5:

Polecam zainstalowanie pakietu http://www.joejoe.biz/joejoe/vcp.html

I dodatkowe skórki do windowsa które można pobrać tu http://browse.deviantart.com/skins/windows/visualstyle/

W szczególności polecam skórkę http://www.deviantart.com/deviation/32493649/ która najlepiej odwzorowuje build 5365


Ja i tak jestem zdania, że pakiet Vista Inspirat jest najlepszy pod tym względem, a jego instalacja jest tak prosta, że nawet nie trzeba jej w jakiś szczególny sposób objaśniać.

Windows Blinds 5 w wersji Full XXXXXXXXXXXX dla zainteresowanych.


Asterisk

wszystko ładnie i pięknie, ale ilość “carów” potrzebnych do zainstalowania aby osiągnąć takie efekty musi wpływać na zasobożerność XP-ka :lol:

podziwiam autora za wkład, ale za dużo zachodu z tym jest ;]

ei7 przeczytalem dokladnie twoj post. Zastosowalem to wszystko. No i kapa. Niby system wyglada jak Vista, no ale co stego gdy pracuje mulvista. Dlugo sie wlacza. Trzy programy aby tylko zmienic styl to lekka przesada. :evil: Po tym wszystkim => ghost => powrot do porzedniego obrazu partycji i sprawdzony shell pack Vista Inspited (polecam). Wyglad Visty bez mulenia: latwo, szyko i za pomoca jednego pliku. Jedyna roznica to brak efektu aero, mniej efektowny pasek startu.

Ciekawy link :roll:

Wiesz ze piracic nie łądnie 8)

Co do poradnika, to nie ma najmniejszego sensu uzywać tylu programów (no chyba ze mamy 1024 ramu), a w zamian za to mozna zainstalować Vista Inspirat albo Vista Transformation Pack, ale gratulacje za wkłąd i zainteresowanie :slight_smile:


Skasowano linka

Asterisk

ja mam 512 ramnu, nisa 2006 i zero mulenia, tak naprawde to mamy zainstalowany program wb 5, vista trans pack tylko podmienia pliki systemowe, więc nie ma mowy o muleniu, gdyż on nie jest nakładką na system, lecz podmienia pl;iki systemowe :wink:

juz niedługo ulepszona wersja how to…

chyba kpisz… :o instalowales go wogole u siebie czy probujesz wcisnac poprostu jakis ■■■■?? :?

nie dosyc ze zamula kompa to jeszcze moze uszkodzic system tak jak w moim przypadku… :-x

zgadza sie tylko to ze nie zmienia jezyka systemu

nie polecam :!:

Ja mam Vista transformation pack 3 i jest good zero mulenia ale mam tylko ją i nic wiecej. Komp jak w podpisie. Odpalony nod32, gg, autoconnet, ati tray tools, cfosspeed no i Vista Transf. Pack 3 i użycie pamięci 33% :smiley: wieć nie wiem kto tu mówi i zużyciu pamięci.

No mamy niby wolność wypowiedzi, ale w tym przypadku wnioskuję o kosz dla tematu, bo niczemu dobremu On nie służy moim zdaniem.

Powiedz mi na co ci te dwa programy, nie wierzę ze przy takiej konfiguracji wszytsko chodzi ci płynnie :roll:

W zupełności wystarczy jeden z tych programów po co ci az dwa :?

a myslisz że skoąd mam ten sam wygląd ??

chyba nie wiesz na jakiej zasadzie działa vtp3, bo jak byś wiedział to byś nie gadał że muli kompa, ba czytałes jakies plotki na temat tej paczki i smiem wątpic że nie raczyłeś nawet tego zainstalować, a opinie o peogramie wystawiasz po komentarzach…jesteś taki ciekawy to wejdx na forum poświęconym vtp3 http://www.tcmagazine.info/forums , tego programu używają setki ludzi i nikt nie narzeka na mulenie kompa czy pad systemu, twoje opowieści sa wyssane z palca

Radzę zamknąć ten temat bo się zrodzi jeszcze jakaś mała zadyma :!:

Zgoda - skasowałem

I pamiętaj o tym

ja mam problem z VTP3, po zainstalowaniu i podownym uruchomieniu kompa byl BLUESCREEN, jedynym wyjsciem byl FORMAT. Moze ja cos xle zrobilem??

na 99 % coś źle zrobiłes, albo nie odczekałes min na podmiane plików systemowych…wtedy zaznaczyć trzeba było anuluj i tak

te dwa linki nie działają :roll:

Proszę uaktualnić adres lub skasować :x

Asterisk - :twisted:

To nie jest chat - takie wyjaśnienia na PW proszę

wlasnie jestem na tym etapie, Firefoksa uruchomilem przes Menedzera Zadan, ktorego z kolei odpalilem kombinacją Ctrl+Alt+Delete

Złączono Posta : 25.02.2006 (Sob) 18:48

o co tu chodzi??

Złączono Posta : 25.02.2006 (Sob) 18:51

i jak wyłączyć przezroczystość bo mi trochę zamula kompa trochę denerwuje

rozumiem że masz windowsblind 5 i styl visty aero glass ??