Problem - mało miejsca na dysku!

witam!

mam problem…na dysku C gdzie mam zainstalowane niekóre programiki i Windows…zaczeło nagle z niewiadomej przyczyny brakowac miejsca…systematycznie zaczełem odinstalowywac mniej uzywane programy by temu zaradzic…lecz niestety, miejsce sie zwalniało…ale chwile potem znow go brakowało…teraz jestem w kropce bo praktycznie zostało mi kilka programow…lecz po ich odinstalowaniu nadal bedzie brakowało tego miejsca…najbardziej explorowanym przezemnie programem jest d++…mysle ze moze to przez niego miejsce maleje…choc sciegniete przez ten program pliki od razy przenosze na inna partycje …

moze ktos kompetentny mi poradzi i pomoze rozwiazac ten problem…dziekuje!

Bez informacji typu: rodzaj systemu operacyjnego, rozmiar partycji systemowej wszelkie porady będą jedynie jedną wielką zgadywanką.

windows xp, c = 4,86 gb

Sprawdz folder System Volume Information czy przypadkiem nie ma sporej pojemności. Jest on ukryty. :smiley:

ile plikow naraz sciagasz tym programem??jak kilka duzych plikow to zmien folder na innej partycj.jak dodasz plik ktory chcesz scuignac tochyba zanim zacznie pobierac to nic niezajmuje tylko pisze ile zajmuje ale niewijestem pewien .ale jak zacznie pobierac to zaczyna zajmowac powoli to miejse .pozdro ,jak cos nie tak napisalem to napiszcie co to wyjasnie bo teraz jestem zmeczony i napisze rano

pozdro

Dokładnie to rezerwuje sobie miejsce na dysku na plik a dopiero potem ściąga. :smiley:

to tez moze byc przyczyna malej ilosci miejsca na dysku .to tak jak w emule .sprawdz moze to to jest powodem :):slight_smile: zawsze elpeij sprawdzic niz tobic format’a czy usowac programy z dysku ktore sa nam mniej potrzebne :):slight_smile:

pozdro

Wyczyść Temporary Internet Files i Cookie, tam może siedzieć sporo śmiecia (chociaż ciastka są malutkie), spróbuj zrobić też defragmentację dysku, przy ściąganiu dużej ilości plików i ich przenoszeniu na inne dyski na C; możesz mieć groch z kapustą. Defragmentacja na pewno nie zaszkodzi a może pomóc.

By nie rezygnowaqć z funkcji “Przywracanie systemu” zrób tak:

  • Utwórz punkt przywracania.

  • Idź Mój Komputer => Prawym na dysk C: => Właściwości => Oczyszczanie dysku => (karta) Więcej Opcji

  • Przejdź do sekcji “Przywracanie Systemu” (na samym dole)

  • Kliknij “Oczyść”

Zostaną usunięte wszystkie punkty przywracania z wyjątkiem ostatniego

(tego, który sam utworzyłeś) :smiley: :smiley: :smiley:

lazikar napisał:Sprawdz folder System Volume Information czy przypadkiem nie ma sporej pojemności. Jest on ukryty.

nistaty nie wiem gdzie znajduje sie ten folder

dzidzej napisał: ile plikow naraz sciagasz tym programem??jak kilka duzych plikow to zmien folder na innej partycj.jak dodasz plik ktory chcesz scuignac tochyba zanim zacznie pobierac to nic niezajmuje tylko pisze ile zajmuje ale niewijestem pewien .ale jak zacznie pobierac to zaczyna zajmowac powoli to miejse .pozdro ,jak cos nie tak napisalem to napiszcie co to wyjasnie bo teraz jestem zmeczony i napisze rano

sciagam pojedynczo pliki mniej wiecej rozmiarow 5-20mb, po sciagnieciu przenosze je na inna partycje do folderow

Marco napisał: Wyczyść Temporary Internet Files i Cookie, tam może siedzieć sporo śmiecia (chociaż ciastka są malutkie), spróbuj zrobić też defragmentację dysku, przy ściąganiu dużej ilości plików i ich przenoszeniu na inne dyski na C; możesz mieć groch z kapustą. Defragmentacja na pewno nie zaszkodzi a może pomóc.

te pliki czyszcze codziennie, defragentcaje robiłem, choc by była udana potrzeba 200mb wolnego miejsca ja tyle nie mam

Trebron napisał:By nie rezygnowaqć z funkcji “Przywracanie systemu” zrób tak:

  • Utwórz punkt przywracania.

  • Idź Mój Komputer => Prawym na dysk C: => Właściwości => Oczyszczanie dysku => (karta) Więcej Opcji

  • Przejdź do sekcji “Przywracanie Systemu” (na samym dole)

  • Kliknij “Oczyść”

Zostaną usunięte wszystkie punkty przywracania z wyjątkiem ostatniego

(tego, który sam utworzyłeś)

niestety nie wiem jak sie tworzy punkt przywracania

Folder Sytem Volume Information znajduje się w C ://System Volume Information Wystarczy że wpiszesz w pasku adresu i klikniesz przejdz. Pokaże się. Jak będzie miał dużą pojemność to postępuj jak radzi kolega Trebron, bo o punkty przywracania mi chodziło. :smiley:

Aby utworzyć punkt przywracania wejdz w panel sterowania>>Wydajność i Konserwacja>>Przywracanie Systemu. Tam masz opcję Utwórz punkt przywracania.

lazikar : wpisałem ten adres co mowisz…i wyskoczyła jakas stronka internetowa po angielsku…wiec nie wiem o co chodzi…natomiast wchodzac w panel sterowania…nie znalazłem nic takiego jak Wydajność i Konserwacja

chciałem cos dodac od ciebie…ja jestem totalnym laikiem w dziedzinie komuterow…wiec czesto nie rozumiem co ktos mi radzi…jelsi mozna to prosił bym o wyjasnienia jak dla 5 letniego dziecka :smiley:

Zle zostala podana sciezka, wpisz w pole adresu: C:\System Volume Information.

wpisałem…odznaczyłem by pokazywało ukryte pliki…i po wpisaniu tego adresu pijawiło cie ze w tym miejscu nic niema…chyba ten folder jest pusty

Na pocieszenie moge Ci powiedziec, ze u mnie rowniez jest on pusty jak… costam. :smiley:

Może jest ukryty :?:

No wlasnie… 1na100 powinienes zaznaczyc a nie odznaczyc w opcjach folderow pokazywanie ukrytych elementow (plikow) :!:

Narzędzia ->Opcja Folderów->Pokazuj ukryte pliki i foldery :smiley:

tak zrobiłem…jak wpisuje adres nic sie w tym folderze nie wyswietla

To może wejdź “ręcznie” :?

Aha. Jaki masz system operacyjny :?: