Kilka pytań o stworzenie serwera i nie tylko

Mam takie pytanie. “Muszę” przerobić mojego kompa na serwer. Co muszę zrobić aby tego dokonać.

Po za tym na tym “serwerze” ma być umieszczone m.in forum w phpbb. Co muszę zrobić aby serwer obsługiwał php ??

temat wielokrotnie poruszany…

  1. MUSISZ miec zewnetrzne IP

  2. Program (np. Krasnal) on juz zawiera zarowno PHP jak i MySQL oba niezbedne do tego by phpBB ruszylo

Jeżeli chcesz mieć u Siebie na komputerze serwer to twój komp będzie musiał być podłączony na okrągło do internetu (i być oczywiście włączony).

Zainstaluj Krasnala. Po zainstalowaniu chyba tam jest odrazu baza danych i obsługa skryptów PHP. Jeżeli nie to pewnie da się je włączyć :slight_smile:

Czy potrzebuję coś po za krasnalem ??

Tak jak napisał Airborn musiasz mieć zewnętrzny adres IP.

a jak to mogę sprawdzić ?? :oops:

skad masz neta? kablowka? neo? siec lokalna? najlepiej sprawdzic u providera, albo na umowie

mam sieć osiedlową [www.osi.pl]

to chyba nic z tego -> chyba zeby Ci pan provider przekierowal porty… powiem Ci ze ciezko bedzie -> jak bys mial neostrade to byloby bez problemu… :-x

niektorzy providerze sieci osiedlowych za dodatkowa (niewielka) oplata udostepniaja zewnetrzne IP

u mnie (http://www.wg.waw.pl) kosztuje to 10 zł miesięcznie, więc jeśli Ci bardzo zalezy na serwie to zagadaj z adminem.

http://www.osi.bmj.net.pl/forum3/viewtopic.php?t=262 — dowiedziałem się że mam zewnętrzne ip … :slight_smile:

to smialo instaluj krasnala, tylko on domyslnie chce sie instalowac na dysku C: jezeli zmienisz mu folder instalacyjny to bedziesz musial recznie edytowac kilkanascie plikow i zmieniac w nich sciezki… tak wiec jezeli to mozliwe to polecam instalowac na C:

mam pytanie mam neostrade chciałbym postawic serwer ale co 12 h zmienia sie zew IP czy jest jakis program który sam by zmieniał to IP ? Pozdrawiam

Airborn na C mam tylko Wina + 6 Gb wolengo mijesca chyba starczy…??

looz :slight_smile:

jeszcze kilka pytanek co do wykonania samej stronki …

  1. Jestem zielony [w 90%] jeśli chodzi o HTML więc czy opłaca się korzystać z edytorów graficznych typu Front Page ??

  2. Jeśli nie to czy do pisania stronki w HTML’u dobry jest program EdHTML ??

  • jeśli tak to czy ktoś wie jak w nim stosować szblony stron www ??
  1. W edytorów czasem warto korzystać :slight_smile: Ale najlepiej naucz się HTML-a. Jeżeli zdecydujesz się na edytor to nie bierz chociaż tego badziewia jakim jest FrontPage. Polecam skorzytać z Dreamweawera albo EdHTML-a

  2. Nie wiem jak jest w EdHTML-u ale w większości edytorów jest tak:

Plik => Otwórz => Wskazujesz plik index danego szablonu.

Tylko przejdź na tryb graficzny a nie tekstowy bo po otwarciu szablonu wyświetli Ci się kod…

Mam taki o to problem z EdHTML v.5. Gdy wstawiam szablon (obojętnie jaki) to pojawia się takie o to coś :

h95n5ipq7atc3orgm.jpg

czy ktoś wie w czym tkwi problem ?? :slight_smile:

Myszak Ten komunikat informuje, że to co chcesz zrobić nie jest obsługiwane przez program (nie możesz tego przy pomocy tego programu zrobić).