"zawieszający" się windows

witam, mam pytanie co może dolegać memu komputerowi :wink: ostatnio zdarza się, że np otwieram outlooka, albo jakąś stronę, a komputer sie zawiesza. pojawia się niebieska plansza z informacją o błędzie windowsa. w sumie problem dotyczy nie tylko internetu, ale np otwierania jakiegoś folderu. nie dotyczy on konkretnych sytuacji - nagle mu coś po prostu nie pasuje.

inna sytuacja gdy się “zawiesza” i nie reaguje na nic. wymaga wówczas zresetowania.

sprawdzam go programami antywirusowymi, sprawdzam go też spybotem i nie wiem nadal z czego te “awarie” wynikają.

jeśli ktoś może mi podpowiedzieć co to może być to będe wdzięczna.

Tam na dole są cyferki, przepisz je (wszystkie i to co jest obok nich, jeżeli jest), zrób defragmentację.

Lepiej już nie udzielaj więcej “porad” :smiley:

ok, jak mi sie znowu pojawi ta “tablica” to spiszę numery :wink:

Weź na wstrzymanie z takimi poradami :evil:

Widze kilka rozwiazan problemu:

  1. uszkodzona płyta głowna:
  • cos powazniejszego, jakis scalak uszkodzony cos w tym rodzaju, raczej nie do naprawienia,

  • wybrzuszone kondensatory, wystarczy je wymienic, czesto odpowiedzialne za zwiechy kompa i restarty

  1. uszkodzona pamiec ram lub po prostu zabrudzone piny or sth

  2. uszkodzony dysk, czyli jakies bad bloki itp polecam chckd ze saknowaniem powierzchni.

  3. i obowiazkowo wyczyscic kompa z kurzu czesto pomaga :slight_smile:

  4. malo prawdopodobne, ale spotkalem sie z czyms takim - uszkodzony zasilacz, zle podaje napiecia, badz tez za slaby moco

pojawia się taka informacja:

Wystąpił krytyczny wyjątek OE w 0028: CO2A2213 w VXD VWIN32(05) + 00000D3B

co to jest??

Złączono Posta : 24.01.2006 (Wto) 11:25

dziś jeszcze taki problem :frowning:

Wystąpił krytyczny wyjątek OE w 0028: C29B43A4 w PCIMP (01) + 0001C24

pomóżcie :frowning:

Złączono Posta : 24.01.2006 (Wto) 11:28

mam WINOWS 98 SE (przepraszam, zapomniałam o tym napisać wcześniej :frowning: )

Ilekroć miałem problemy z plikami typu vxd nie udalo mi się nic mądrzejszego wymyśleć niż reinstalacja systemu. Nie wiem czy jest to jedyne rozwiązanie, może istnieją inne mniej radykalne tylko ja ich nie znam… Próbowałem zastępować wadliwe pliki ich kopiami w płyty instalacyjnej windowsa (są popakowane w archiwach .cab) ale to raczej nic nie dawało. Może u ciebie wystarczy przeinstalować Outlooka bo to on widze robi problemy. A może ktoś jeszcze napisze cos mądrzejszego, poczekaj, są tu lepsi ode mnie w te klocki :slight_smile: