Karta Telewizyjna Leadtek Winfast TV 2000 XP Expert

Witam wszystkich i proszę o pomoc.

Mam problem z w/w kartą a mianowicie:karta nagrywa wszystko (filmy ,obrazy i pliki muzyczne) a przy odtwarzaniu nie słychać dzwięków i nie wiem dlaczego. Nie mam pewności czy maja konfiguracja jest prawidłowa. Kompa mam na gwarancji i nie mogę się dostać do wnętrza.

Mam system XP Prof. i wszystkie kodeki ( All Player nie krzyczy, że czegoś brak), procka mam Althona XP 2600 a grafikę GF 5200.

Będę bardzo wdzieczny za porady lub podpowiedzi a może jakieś linki.

Karta podłączona jest do kablówki.

A masz ustawione w Regulacji Głośności??

Regulacja Głośności>>Opcje>>Właściwości>>Nagrywanie. Sprawdz czy nie masz tam przypadkiem wysiszonego Line in. :smiley:

Możesz mieć źle podłączony kabelek, który idzie z twojej karty telewizyjnej do karty dźwiękowej (nie to wejście co trzeba).

Regulacja głosu jest OK.

Nie jest zaznaczone wyciszenie na Line in.

Oczywiście w Nagrywaniu. Więc zobacz jeszcze ten kabel. :smiley:

Do środka nie mogę sie dostać bo gwarancja a kabelki na tylnej cześci

kompa sa podłączone kolorystycznie ( te same kolory na gniazdach co na wtyczkach)

Do srodka nie musisz się dostawać. Podłącz wyjscie Audio Out z kart TV z wejściem Line in karty muzycznej. :smiley:

podącz do gniazdka mikrofonowego

Prawdopodobnie należy zmienić domyślne ustawienia wyboru źródła sygnału audio w programie PVR obsługującym tuner, w jednej z zakładek tegoż programu - dobrze dać na max suwak głośności nagrywania, uważać aby nie było wciśniete “mute” przy nagrywaniu; poziom głośności przy podsłuchu nagrywania - czyli całkowite wyciszenie również spowoduje brak dźwięku.

Przy okazji - która wersja PVR i sterowników jest używana? Czy są problemy z uzyskaniem stereo w tunerze TV, ciekaw jestem czy komuś sie udało to z aktualnymi ster. dostępnymi na http://www.leadtek.com

W ustawieniach WinFasta sprawdź poprawność konfiguracji.

Np.:

Capture Format Profile – Mpeg2 Good Quality

Audio Dewice – (karta dźwiękowa jakiej używasz)

Audio-Out Control Line – Line-in

Audio Recording Line – Line-in

Master Stream – Audio

Record Volume – 70

Przechodzimy do zakładki : Capture Profile Setting:

Capture Format Profile – Mpeg-2 Good Quality

Video Codec – Mpeg-2 Codec

Capture Resolution – 720 x 576 Pal.

Mpeg2 Bitrate Mode – Variable Bitrate

Audio Codec – Mpeg1 Audio Layer-II

Jeśli masz kartę dźwiękową niezintegrowaną to sprawdź czy nie masz czasem “odhaczonego” Wejścia Line-in.

Spróbuj także jeśli to nie da efektów wgrać ponownie same sterowniki od Winfasta i kodeki.

Powodzenia.

Witam wszystkich ponownie.

Przepraszam za tak długą nieobecność ale musiałem wasze porady i

i podpowiedzi przeczytać i przetestować i już wam mówie co się działo.

Ustawienia w Win faście są ok ( konfiguracja w 100% jak napisał Vojt).

Jeśli chodzi o połączenia kabelkiem to miałem już to zrobione wcześniej

( mam zintegrowaną Realteka i dodatkową Sound Blaster Live) a kabelek łączy dwa wyjścia karty zintegrowanej a drugi koniec wchodzi mi do środka do kompa. I do tego momentu jest wszystko dobrze ( tak mi się wydaje). Ale coś dziwnego mi się dzieje w Regulacji głośności systemowej.

Po wejściu we właściwości i odtwarzanie po otwarciu panelu pozycja Line-In jest nie jest zaznaczona ( nie ma ptaszka w kwadracie) a jak przejdę do właściwości nagrywania i otworzę panel to pozycja Line-In jest zaznaczona ( jest ptaszek w kwadracie) i nie pozwala się odchaczyć i to mnie zastanawia dlaczego? A jeśli w tym samym panelu zaznaczę kwadrat w mikrofonie to odznaczenie z pola Line-In znika automatycznie.

Ale te ustawienia nie chcą mi się zapisać ( system ich nie pamiąta). Po wyjściu z Regulacji głośności i ponownym wejściu jest to samo czyli pozycja Line-In w nagrywaniu jest zaznaczona ( ptaszek w kwadracie).

Napisałem to tak jak ja to widzę, może dla Was jest to śmieszne ale nie jetem tak biegły w kompach tak jak wy i piszę prostym językiem. Jeśli ktoś jeszcze ma cierpliwość mi to wyjaśnić w języku dla mnie zrozumiałym to będę bardzo wdzięczny.

Sprawdź w biosie czy nie masz czasem włączonej karty zintegrowanej, może się okazać że komputer ma dwie karty dźwiękowe włączone i nie wie jak nimi zarządzać. Jeśli korzystasz z Sound Blastera to musisz wyłączyć zintegrowaną.

Jeśli masz Experta to dźwięk z tunera do dźwiękówki w tym modelu jest podłączany wewnątrz komputera , żadne kable nie idą na zewnątrz jak w Deluxe. A dwa kabelki podłączone do wyjść karty zintegrowanej to prawdopodobnie przedłużka do panelu wyjść na płycie czołowej kompa.

Do BIOS-u wejdziesz podczas uruchamiania systemu -po wyświetleniu oznaczeń karty grafiki - wciskasz " Delete" na pare sekund.

Wchodzisz w : Integrated Peripherals – AC97 Audio – Disabled. -( wyłączenie)

Wejście Line-in w Panelu Sterowania–Dźwięki nie może być odznaczone – bo będzie wyciszone.

Wgrałeś ponownie sterowniki i kodeki ?

Powodzenia.

Zrobiłem zmiany w Biosie, zainstalowałem ponownie WinFasta,wgrałem sterowiki ze strony producenta ale kodeki nie bo Winfast nie ma opcji ściągania kodeków. Mam kodeki zainstalowane w systemie bo All Payer mi ściąga automatycznie jak widzi że czegoś nie ma. Nie mam pojącia jak mam ściągnąc kodeki i jakie do WinFasta.

Nie napisałeś czy był jakikolwiek efekt zmian ?? Jakie kodeki masz zainstalowane w systemie ?

Dokładne nazwy. Może ci brakować kodeka LAME MP3 encoder 3.95.1.

Link do niego:

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=661

Lub kodeka WindowsMediaPlayer:

http://www.killer.pl/index.php — Top 10 Download — kliknij na “wmpcdcs8”

Stawiam na ten drugi.

Nie ma zmian, nadal nie ma głosu. A dodatkowo przy odtwarzaniu nagranego wcześniej kawałka co chwile obraz się zatrzymuję na sekundę i leci dalej. Ale ten sam kawałek filmu odtwarzany w All Playerze idzie normalnie bez zacinania ale głosu nadal nie ma. Zainstalowałem te kodeki które mi polecałeś ale zmiam nie ma. Powoli tracę cierpliwość. A nazw kodeków to ci nie powiem bo nie wiem jakie mam. W All Playerze włączam update i sam mi sprawdza co potrzeba i jak jest potrzeba to go instaluje automatycznie. Dzięki Vojt za wzystkie rady i podpowiedzi.

Nie poddawaj się ! Masz tu link do strony producenta kart - Leadteka. Można z niej ściągnąć najnowsze oprogramowanie do WinFasta.

http://www.leadtek.com.tw/support/downl … onameid=82

Kliknij – Applications – Total (niebieski) i Drivers – Total (niebieski)

To jest najnowsze oprogramowanie i sterowniki. Odinstaluj stare oprogramowanie i stery (panel sterowania – dodaj/usuń programy – Winfast PVR)

Zrestartuj system i dopiero wgraj nowe oprogramowanie i sterowniki.

Zrobiłem wszystko tak jak mi poleciłeś Vojt i nadal jest to samo.

Wszystko nowe ze strony producenta a głosu jak nie było tak nie ma.

Może jest to mała pierdoła albo coś bardziej złożonego ale zrobiłem już wszystko co mi podpowiadałeś i teraz to już jestem wściekły że mi ten głos nie działa. Tyle zachodu i nic.

Teraz to już masz podstawę aby zgłosić nie działający sprzęt na gwarancji.

Jest duże prawdopodobieństwo usterki sprzętu, tym bardziej że sprawdziłeś teoretycznie wszystko.

Musiałbyś poprosić kogoś doświadczonego o bezpośrednią pomoc na miejscu u ciebie.

Zrób to jeszcze: Ściągnij kodek Divx 31alpha.exe z tej strony:

http://www.infoglob.pl/ftp/programy/players

Sposób instalacji: Klikasz OK potem cały czas “Next” aż pojawi się okno z rozpakowanymi plikami kodeka – klikasz na “Run Me First !!” – Tak – Mimo to kontynuuj .Klikasz na plik “Mp3 Set Stereo” – powinna pojawić się tabela – Fraunhofer IIS Mpeg Layer-3. Restart komputera.

Kodeki dały się zassać ale nie bez problemów, klikałem cały czas na next aż do pojawieniasię tabelki z rozpakowanymi kodekami klikam na Run Me First a tu mi wyskakuje że mam nowszą wersję od instalowanej ( no i zostawiłem nowszą bez instalki). A jak klikałem na MP3 set stereo to nie miałem tabeli tylko ERROR “This program is only for DivX version of the MP3 Radium`s codec!”. Ale ja anglika nie znam i nie wiem o co biega.

No i nie zainstalował się, dlatego pojawia się ERROR.

Musisz kliknąć “Run Me First” i kliknąć “mimo to kontynuuj”. Restart kompa.