Konflikt adresów ip

Od czasu do czasu mam komunikat, o konflikcie adresów ip. Jestem użytkownikiem sieci lan [bez dynamicznego ip] zatem każdy może zmienić swoje ip na kogoś z sieci. Dlatego mam pytania:

  1. Czy osoba zmieniająca ip może zostać namierzona?

  2. Gdyby Ktoś zmienił na moje ip i w tym czasie komputer miałbym wyłączony, mógłby działać na moje konto? Tzn. wchodzić na różne zakazane strony i wszystko będzie na mnie?

  3. Można jakoś temu zapobiegać? Wiem, że przy włączonym kompie osoba nie może wejść na czyjeś ip, ale jak ma się wyłączony komputer to może, są jakieś metody aby przy wyłączonym Pc, szkodnik nie wszedł na moje ip?

Co ty opowiadasz? W wewnętrznej sieci logujący się komputer ma ip przydzielane z pewnej puli przez serwer DHCP - czasowo lub na stałe ten sam. Ale zawsze je dostaje z serwera, więc kontrolę nad tym ma admin sieci. Nie jest tak że “każdy może sobie zmienić ip”.

Wobec powyższego chyba nie ma sensu odpowiadanie na pozostałe twoje pytania

Mylisz sie kolego , skoro Cycus pisze że nie ma dynamicznego ip to chyba wie co pisze , nie wszyskie sieci kożystaja z automatycznego przyznawania ip (DHCP) więc w Jego przypadku kiedy On ma kompa wyłączonego każdy inny użytkownik tejże sieci może sobie wpisać jego ip lub inne dowolne ip, oczywiście z przedziału ip wewnetrznych, co skutkuje u Niego po włączeniu kompa konfliktem adresów ip i nimożnością kożystania z neta

Troche trudne do zrealizowania ale możliwe to jest , może namieżyć go admin sieci. Admin stosując odpowiedni program( takie programy są dość drogie) może namieżyć z dokładnością do 05metra takiego kompa od swicha lub routera

raczej nie bedzie na Ciebie bo oprócz ip komp identyfikuje sie w sieci z nazwą wpisaną podczas instalacji wina jak i z nazwą przydzieloną (wymysloną) przez system

W tego typu sieci jest to problem nagminny i nestety ale może być rozwiązany tylko przez admina tzn. zmodernizowanie działania sieci i udostepnianie neta np na mac adres karty sieciowej i jednoczesne kożystanie z dynamicznego przyznawania ip (DHCP)

Przy stały IP każdy moze sobie zmienic na IP kolegi wyjątek może być taki jak administrator przypisze konkretnie IP do adresu mac karty sieciowej wtedy nawet jak ktos sobie zmieni nie skorzysta z usług .

Twoja odpowiedż nie ma logicznego sensu lepiej nic nie muwic niz głupoty paplać :x :x

Oczywiscie administrator pilnujacy logi namierzy osobe zmieniającą sobie ip i tak jak sobie gość bedzie skakał po IP wtedy sie stosuje blokowanie adresu mac i nie przypisze on rzadnego adresu sobie który bedzie miał jakie kolwiek uslugi :wink:

tak mozna jak pisałem wcześnie mozna poprosic admina o przypisanie adresu mac karty do konkretnego IP

A dla czego są takie typy ze podmieniaja IP bo jak nie płaci za internet to sobie skorzysta z ip gościa co płaci :twisted: :twisted:

A co z MAC karty sieciowej ??

W większości sieci IP przyznawane jest dynamicznie poprzez DHCP, zaś komputer identyfikowany jest właśnie po MACu karty sieciowej.

Przeoczyłem (czyt. zapomniałem)

i zgadzam się z tym stwierdzeniem gdyż identyfikacja kompa po mac adresie karty to chyba najprostszy spsób.

Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam