Rozdzielenie radiowki

witam

posiadam neta radiowego i chcialbym go w mieszkaniu rozdzielic na pare kompow ale nie tak zeby jeden z nich musial byc serwerem

jaki urzadzenie ma mozliwosci podpiecia wejscia sygnalu ta kabel taki jak idzie, a wyjscie juz na normalny kabel sieciowy z wtyczka RJ-45

wiem ze mozna by to zrobic za pomoca kart sieciowych bezprzewodowych ale napewno taniej mnie wyjdzie na normalnych sieciowkach za pomaca kabla

z gory dzieki za pomoc

Router. Podpinasz do niego kabel sieciowy i później kable od niego pod kompa no i konfigurujesz i jest ok :mrgreen:

no tak ale mi chodzi o to zeby podpiac pod niego kabel z anteny (taki jak w kartach sieciowych radiowych jest ta mala antenka, taki okragly, cienki)

a wyjscie zeby bylo na normalny kabel UTP

Ja mam dsla i z gniazdka idzie pod modem dsla, a od niego poprzez skrętkę idzie kabel pod router i dalej do kompów.

Także coś takiego powinieneś pokombinować, tylko zamiast modemu kartę sieciową pod którą podejdzie ten kabel od anteny

Musisz miec apeka ktory bedzie dzialal w trybie ap client np. Planet Wap 4035

rozwiazania sa dwa :

  1. Jesli masz radiowke na karcie w kompie nie na AP-ku to bedzie maly problem poniewaz admin zapewne przydzielil ci tylko jeden numer ip. I wówczas pozostaje tyllo opcja zrobienia podsieci na udostepnianiu lacza z twojego kompa. Potrzebujesz sieciowke i jakiegos malrgo huba. Konfiguracja prosta znajdziesz na forum te informacje.

  2. Jeli masz radiówke na AP-ku i z apeka łączysz sie z kompem juz łatwiej. Masz przydzielone dwa Ip jeden do APeka drugi do kompa Czyli musisz kupic routerka. Przydzielasz mu dwa Ip jednego dla sieci zewnerrznej z numerem tym na jakim stal do tej pory komp. Wewnetrzny ustalasz sobie wedlug woli. Kompy przestawiasz na automatyczne pobieranie Ip łaczysz wszystko kabelkami i smigasz :slight_smile:

Probolem w tym, ze jesli nie masz zezwolenia na podział łącza i Admin moze sprawdzic czy masz siec lokalna na podstawie logów. Wiec musisz jeszcze skonfigiurowac nieco Router tak zeby zapytania do neta wychodzily tak jakby z jednego kompa. Polecam lekture list dyskusyjnych o bezpieczeństwie sieci WLAN

Pozdrawiam