Partcje Windows XP

Witam

Czy jest możliwośc powiększenia partycji bez utraty danych na której jest zainstalowany system operacyjny Windows XP. Partycja ma 5 GB a ja chcialbym ją powiększyc do 10 GB.

Z góry dziękuję za udzielone porady.

Jest to możliwe np. programem Partition Magic, było o tym parę postów temu

Jest możliwoś. Użyj Partition Magic. Jest to płatny program. Natomiast w którymś z KS Ekspert była pełna wersja. A tu jest jakiś opis http://komputery.katalogi.pl/temat28436/

Dzięki

ale chcę zaznaczyc ze musze zwiekszyc partycje na ktorej jest system operacyjny Windows XP. Dysk mam podzielony na dwie partcje,najpierw zmiejszam partcje druga o wielkosc jaka chce zwiekszyc pierwsza partycje i tu wszystko jest ok.partycja zostaje zmiejszona, w drugiej kolejnosci zwiekszam pierwsza partycje i tu pojawia sie problem wyskakuje informacja o zmianie ilosci cylindrow ,potwierdzam i kicha partycja nie zostaje zmieniona. W czym tkwi problem, moze cos nie tak robie, prosze o pomoc bo moja wiedza w tym momencie sie skonczyla a niechcialbym formatowac kompa.

Z gory bede wdzieczny za wszystkie wskazowki

tyle tylko, że aby została zmieniona musisz zresetować kompa i przed/ po* (niepotrzebne skreślić :P) załadowaniu się windowsa powinien wyskoczyć ekran, na którym byłby resize (zmiana wielkości partycji - coś podobnego do scan diska :stuck_out_tongue: )

.

resetowałem ale nic takiego nie bylo i dalej to samo niemozna zwiekszyc pierwszej partycji

A czy masz pełną wersje Partition Magic’a ??

Bo w testowej owej operacji nie wykonasz :stuck_out_tongue:

Ona służy tylko do “podglądu” jak to wygląda, ale rzeczowych zmian nie zrobisz :stuck_out_tongue_winking_eye:

Jeśli nie chcesz kupować drogiego programu - to w Komputer Świat był Partition Magic 7 (też dobry) - i praktycznie za free :stuck_out_tongue:

Tak mam pelna wersje 7.0