1.0 GHz - 380 MB RAM - Jaki antywirus?

Jaki program antywirusowy polecacie do kompa, procesor AMD Duron 1.0 GHz - 380 MB RAM-u.

Kumpel napalił się na Norton Internet Security 2006 (wiem to cała paczka bo właśnie go mam) ale myślę że jego kompa z takimi parametrami zamuli.

Avasta miał, chce coś kupić lepszego ale nie wie co.

Osobiście myślę nad Nod 32 albo Kaspersky ale nie wiem co najlepiej nadało by się do jego kompa.

No i oczywiście jaki firewall ? , może sama zapora w SP2 wystarczy ?

Proszę o konkrertne porady :slight_smile:

z takim kompem możesz z powodzeniem używać kaspersky antivirus personal lub personal pro

Złączono Posta : 31.01.2006 (Wto) 18:14

sama zapora sp2 nie wystarczy jeżeli z darmowych to sunbelt kerio a z płatnych outpost personal firewall pro 3.0 lub kaspersky antihacker

kerio 4 profesional oraz nod 32

Norton! Miałem go na 600MHz i 256 SDRAM!!

Dzięki za takią odpowiedz. Nie wysilaj się bo się zmęczysz.

Prosiłem o kąkretne odpowiedzi, a jak nie masz nic do napisania to nie pisz :stuck_out_tongue:

Innym DZIĘKUJĘ :lol:

Czyli NIS 2006 też może być ? , bo tak się napalił że trudno mi będzie przekonać go do innego antywirusa.

FXJ zależy jaka i która wersja nortona

ewentualnie może być, ale może ci troszke zamulać kompa, ściągnij wersję testową i sam zobacz jak na twoim kompie bedzie ci chodził, ja ci bardziej proponuje symantec corporate antyvirus 10 , nie zamuli ci kompa, w cenie praktycznie takiej samej, i przy tym firewall z sp2 wystarczy.

kolega prosił o odpowiedź dot. jego sprzętu, nie masz co pisac to nie pisz, z takimi poradami to faktycznie …

dokładnie, zapora z sp2 wystarczy zupełnie, dobrze blokuje ataki sieciowe, chociaż ma małe mozliwości konfiguracji spokojnie wystarczy

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=58690

:glupek2: :glupek2: :glupek2:

Zakładam, że ten temat skończy się tak jak wszystkie inne - każdy będzie polecał to co sam używa… :roll:

Myślę, że kaspersky jest bardzo dobrym programem i nie muli kompa. 8)

(żeby nie było - używam Avasta :stuck_out_tongue: )

Nie wiem jak inne ale miałem kiedyś Nortona i jak przerzuciłem się na avasta i niedawno dodałem kerio personal chodzi mi komp niźle z win XP, a parametry mam podobne tylko że 256 ram

NOD 32 u mnie bierze 18 MB pamięci, więc naprawde mało. Jeśli chodzi o skuteczność to prawie każdy antyvir ma podobną, więc w tej kwestii nie ma co się zastanawiać. Co do zapory - miałem wcześniej Zone Alarm Pro, a teraz mam tylko SP2 i nie mialem żadnego wirusa od baaardzo dawna. :slight_smile:

Mało powiedziane zamuli. Myśle że komputer bedzie miał problemy z normalną pracą.

Ja ci polecam PC-cillin.Jest szybki i nie muli :smiley:

ja tam miałem Kasperskiego ale przerzuciłem sie na MKS`a 2005. Trafny wybór i dla Twojej maszyny :slight_smile:

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Przypominam że chodzi o komputer mojego kumpla a nie o mój, ale to nie istotne.

Zadałem to pytanie dlatego że obecnie mam NIS 2006 na procesorze AMD 64 2800+ 1.8 GHz i 512 RAM’u i widzę różnice w zamulaniu komputera.

Wcześniej miałem NIS 2005 i on był mistrzem zamulania, czasami nerwy mnie ponosiły. Mulił nie miłosiernie, był gorszy od NIS 2004 którego także miałem. NIS 2006 jest już mniej zamulający ale i tak troszeczkę mi muli.

Kumpel ma 1.0 GHz - 380 MB RAM-u dlatego odradzę mu Nortona.

Z waszych postów wywnioskowałem że najlepszym rozwiązaniem będzie instalacja wersji trial różnych programów antywirusowych. Począwszy od NOD 32, a skończywszy może na MKS vir. Po środku jest jeszcze kilka ciekawych 30-to dniowych wersji testowych. Niech sam wybiera co mu pasuje. Co do firewalla to polecę mu systemowego SP2 o ile wcześniej zainstaluje dodatek SP2 bo jak narazie to nie ma nawet SP1 :lol: Biorę jeszcze KERIO pod uwagę.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Jeżeli mu zależy na skuteczności i jak najmniejszym obciążeniu systemu (oparte na wielu testach profesjonalistów zajmujących się bezpieczeństwem i doświadczeniu własnym) to wybór jest tylko jeden :arrow: NOD32

Właśnie go ma od kilku dni i jest jak narazie zadowolony.

W sobotę ma robić formata także namówię go na kontynuację NOD’a 32 i chyba zmuszę do instalacji SP2 bo z KERIO to on sobie nie poradzi.

Dzięki :slight_smile: