Thumbs.dble

Czy ktoś może wie co to takiego Thumbs.dble i czy to mogę wywalić?

Raczej chyba thumbs.db :slight_smile:

Thumbs.db toT plik, który jest domyślnie tworzony w każdym folderze z plikami graficznymi, filmami… System Windows zapisuje z nim informacje, aby po ponownym otworzeniu folderu szybko przygotować podgląd znajdujących się tam plików. Jednak w niektórych przypadkach może się to okazać denerwujące, dlatego możesz wyłączyć tworzenie pliku Thumbs.db w folderach z obrazami i filmami.

1.Uruchom Zasady grupy.

  1. Teraz przejdź kolejno do: Konfiguracja użytkownika | Szablony administracyjne | Eksplorator Windows i kliknij na Wyłącz buforowanie miniatur.

  2. Pokaże Ci się nowe okno, w którym wybierz Wyłączone i kliknij na OK.

Niestety Windows XP w wersji Home Edition nie został wyposażony w edytor Zasad grupy. Istnieje jednak możliwość wyłączenia buforowania miniatur poprzez Edytor rejestru.

  1. Uruchom Edytor rejestru.

  2. Przejdź do klucza

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced].

  1. Wyszukaj i zmodyfikuj znajdującą (jeżeli jej nie ma, utwórz ją) się tam wartośc typu DWORD o nazwie

"DisableThumbnailCache" na 1.

Po wyłączeniu tej funkcji, możesz wyszukać i usunąć ukryte, już utworzone pliki Thumbs.db.

No waśnie chodzi ze mam Thumbs. dble

:shock:

a moze to jakis śmiszny wirus ?? :stuck_out_tongue: no bo… *.dble - cos nowego :slight_smile:

a dokladnie tak Thumbs.dble:$DATA.

moja propozycja - wywal te pliki… windows przy kolejnym otworzeniu tego folderu wygeneruje nowe…