Spam!

Witam, dostaje mnóstwo spamu, ponad 700 wiadomości tygodniowo. Jak się przed tym chronić, chodzi mi o inny sposób niż zainstalowanie jakiegoś programu. Mam pocztę w Wirtualnej Polsce, korzystam z Outlook’a Express’a.

Pomocy!

Na Outlook’a Express najlepszy będzie program:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 89&start=0

Bo ma bardzo słaby filtr spam.

nie ma innego sposobu, ustaw filtry na wp.pl w poczcie, i do outlooka zainstaluj jeszcze jakis darmowy program np. spamhilator, program szybko się uczy, a z każdym dniem dostaniesz mniej spamu, to i tak tygodniowo mało dostajesz spamu, ja mam ponad 1200 tygodniowo, a i jeszcze jedno przyszło mi na myśl, załuż nowe konto pocztowe, i nie rejestruj na stronach www tego nowego adresu, a nowy adres miej tylko dla znajomych

http://nospam-pl.net/

zbytnio nie ma sposobu na zwalczanie tego … najlepszym sposobem jest zainstalowywanie programu np. SPAMFighter… ale jesli nie chcesz to trzeba miec pare skrzynek pocztowych i korzystac glownie z jednej … :slight_smile:

i jedna prosta zasada prywatnego adresu na forach, stronach www sie nie zostawia :!: dzieki temu prywatna poczta nie bedzie zaśmiecana

ie7 : a jaki trzeba zostawiać ? znajomych ? służbowy ?

na fora najlepiej założyć sobie innego mejla, tak jak ja walczę ze spamem, do prywatnej korespondencji uzywam innego mejla, a na fora i strony www gdzie sie rejestruję mam innego, dlatego na prywatnego mejla nie przychodza mi smieci, a na ten inny mejl przychodzi tygodniowo nawet po 1200 :!: :wink:

ie7 chodzilo o to ze gdy posiadamy kilka adresow w tym jeden ktory najbardziej uzywamy (czyli prywatny) to go nie podajemy tylko takie z ktorych mniej kozystamy … :slight_smile:

Tak, ale na forach bo tylko tu odostępniłem e-maila, powinny być jakieś blokady no nie? :expressionless:

niby tak, ale spamerzy maja swoje sposoby zeby tylko dostac jak najwiecej nowych mejli i zalewać spamem kolejne skrzynki pocztowe :twisted:

Ja mam 3 maile:

-służbowy (firma itd…)

-prywatny (e-maile do kolegów)

-rejestracyjy (ojojoj, ile spamu! :shock: )

Na prywatnym i służbowym ani śladu spamu!

Używam Mozilla Thunderbird + Spamihilator.

Możesz także przy podawaniu gdzieś swojego adresu e-mail wstawić dodatkowe wyrazy np.

mojadre2[wytnijtu]@o2.pl

Jest to prosta metoda ale jak dotąd nie dostaję więcej jak 20 spamów tygodniowo.

Wszysto pięknie ładnie.

Mam maila służbowego do kontaktów z klientem. Nie używam go do innych celów. I co ?? I mam spamy :stuck_out_tongue:

Przyczyna. Pani Basia z firmy X rozsyła maile - do wszystkich, których ma w książce adresowej - typu: “Jak nie wyślesz do 10 osób, to spotka cie ospa”. :hahaha:

Jakie było oburzenie kilku osób, po wysłaniu uprzejmego maila z prośbą o zaprzestanie takich praktyk (czytaj: zastanów się co robisz) :!:

Standartowa odpowiedź - “spadaj debilu”, ja nic nie zrobiłem/zrobiłam, nie znam Cię i nie życzę sobie takich wiadomości. Paradoks.

Dopóty, człowiek nie zacznie myśleć (ostatnio, rzecz nie spotykana w narodzie) takie sytuacje będą miały miejsce…

Myślenie ma kolosalną przyszłość.