eMule FAQ

Konfiguracja eMule

Prędkość pobierania : 0 kb/s (Czyli transfer nieograniczony, dzięki któremu może osiągać jak największe transfery)

Prędkość wysyłania : 10 kb/s (Jeżeli dysponujemy słabym łączem taka prędkość wystarczy, ponieważ mamy juz wtedy mozliowść nieograniczonego transferu. Natomiast, jeżeli mamy lepsze łącze zwiększamy według uznania)

Ilość źródeł : Dla najsłabszego łącza ustawiamy 500 (128 kb/s) a maksymalną zalecaną prze zemnie ilością to 900.

Ilość połączeń : Optymalnym ustawieniem w tym wypadku jest od 800-1000 połączen. W zupełności wystarczy.

ID

Głównie działanie programu eMule opiera się na serwerach ed2k , po podłączeniu do danego serwera, każdemu użytkownikowi przypisywany jest identyfikator (który jest obliczany według wzoru). Jeżeli wynik jest większy od stałej to zostaje przypisany nam High ID, jeżeli mniejszy to Low ID.

ID nie wpływa bardzo znacząco na prędkości pobierania, ale zmniejsza okres czekania w kolejkach oraz umożliwia użytkownika z High ściągać od użytkowników z Low ID.

Aby otrzymać High ID należy spełnić kilka warunków:

-Musimy mieć w pełni odblokowane porty na których pracuje program ( Domyślnie 4662 TCP i 4672 UPD ). Jeżeli posiadamy Neostrade nie mamy z tym problemów, ale gdy korzystamy z sieć LAN jesteśmy zmuszeni poprosić Admina sieci o odblokowanie nam portów.

-Poprawne ustawienie firewall. Ponieważ mimo odblokowanych portów firewall może je blokować, ale także zakłócać prawidłową pracę programu.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

1.Gdzie przechowywane są ściągnięte pliki ?

Wszystkie sciągnietę (ukonczone 100 %) pliki znajdują się w folderze Incoming w głównym katalogu programu.

2.Gdzie przechowywane są ściągne pliki ?

Pliki które są trakcie ściągania znajdują się w katalogu Temp.

W folderze tym zawsze znajdują się trzy pliki dla jednego ściągnęło pliku przez nas.

xxx.part – jest plik do którego ładowany jest ściągany plik, po ściągnięciu zamieniana jest jego nazwa na prawidłową i przenoszony do folderu Incoming.

xxx.part.met – zapisywany jest w nim stan ściągania pliku.

xxx.part.met.bak – kopia pliku xxx.part.

3.Format-co skopiować ?

Przed formatem warto skopiować kilka folderów, a po ponownej instalacji podmienić je.

Foldery:

Config, Incoming, Temp

4.Jak usunąć historie wyszukiwanych plików ?

Kasujemy plik AC_SearchStrings.dat znajdujący się katalogu Config.

5.Co oznacza komunikat “Your client is too old.Please upgrade to last version”

Niektóre serwery nie akceptują starszych wersji klientów, jedyne rozwiązanie instalacja nowszej wersji, lub zmiana serwera.

6.Co oznacza komunikat “Invalid versions tag in server.met (0x3C)”

Błąd aktualizacji listy serwerów, problem rozwiązujemy ponowną aktualizacją wpisując adres http://www.gruk.org/server.met.gz Oraz odznaczamy automatyczną aktualizacje listy serwerów: Ustawienia-Serwer-(Odznaczamy) Aktualizuj listę serwerów podczas uruchamiania.

7.Co oznacza komunikat “Your port 4662 is not reachable. You have a LOWID” i “Your port 4662 is not reachable. You have a LOWID! Please correct your network config !”

Dwa identyczne komunikaty, mamy zablokowany port 4662, przez co otrzymujemy Low ID.

Rozwiązanie parę postów wyżej.

Jak ustawić na 0 skoro najniższa dozwolona to 1.

0 oznacza transfer nie ograniczony bez limitu :slight_smile:

Temat zostaje przyklejony

Polecam także:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=20894

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=22732

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=44191

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=34178

Zależy w jakiej modyfikacji. W eMule Plus :

Ustawienia -> Parametry połączenia -> zaznacz Nielimitowane połączenie

Zainstalowałem sobie tradycyjne eMule i tam trzeba:

Ustawienia -> Parametry łącza -> odznacz ptaszek przy Limit pobierania

BTW

Polecam uważać z ilością źródeł i kontrolować sieć:

:arrow: Dla WinXP/2k

:arrow: Dla Win98

I wpisujemy polecenie netstat

Jeśli przesadzimy z ilością połączeń, po załadowaniu podstawowych połączeń (localhost, GG, www, poczta itp) zauważymy ciąg połączeń do różnych hostów… eMule (obojętnie jaka modyfikacja) ma to do siebie, że łączy się z wieloma komputerami.

Niebezpieczeństwo takie:

:arrow: Działając w sieci lokalnej (lokalny ISP) możemy zdemolować serwer u providera (niech tak kilka osób ustawi sobie połączenia na 500 - administratorzy wiedzą, ile to połączeń do przemielenia przez serwer) i przez to mieć problemy

:arrow: Zbyt natarczywe dobijanie się może skutkować banem na eMulowych serwerach nie tylko dla siebie, ale dla całej sieci (lokalny ISP korzysta często z określonej puli adresów) i załatwimy na kawał czasu wszystkich

:arrow: Komputer może zacząć wolno chodzić, bo całe łącze zajmie eMule.

Ja osobiście zawsze ustawiam w ten sposób, że nie przeszkadzam innym w pracy w sieci. Warto pomyśleć, że to, jak będzie w sieci naszej zależy również od nas :slight_smile: Bo najłatwiej narzekać na swoje łącza…

Dlatego napisałem ze maksymalną zalecaną ilością będzie 1000.

Zdecydowanie nie jest to za dużo a ni za mało, i pozwala na przyzwojitą pracę innych.

Co wy na to ze jeden user zaproponował dac liczbę na ok.9999999 :slight_smile:

Jak sprawdzić czy ma sie LOW ID czy HIGH ID??

Jak się połączysz z serwerem eMule, to jeśli na dole jest napisane Twój ID to… i numer, bez żadnego ostrzeżenia, to masz HighID. Jeśli zaś jest na brązowo your IP was known as part of the LowID - to masz LowID…

Co mam zrobić jeżeli mam LOW ID, a nie mam żadnego firewalla (tylko tego z Windowsa XP pro SP1)?

Parametry łącza z numion.com

Download speed: 124.57

Upload speed: 125.59

Surfspeed inside Poland: 278.34

Surfspeed average (worldwide): 134.80

Surfspeed outside Poland: 81.19

Dodam, że mój antywirus to NOD32

podać jakie masz łącze i czy masz zewnętrzne czy wewnętrzne IP 8)

Kopiuje jeszcze raz specjalnie dla Ciebie z poprzedniego posta:

Parametry łącza z numion.com

Download speed: 124.57

Upload speed: 125.59

Surfspeed inside Poland: 278.34

Surfspeed average (worldwide): 134.80

Surfspeed outside Poland: 81.19

Wg umowy z operatorem mam łącze 128 kb/s

Hmm… wiem, że mam stałe IP, a co do wewn. lub zewn. to nie wiem :oops:

Skonfigurowałes tak jak jest napisane wyzej :roll:

Masz odblokowane porty 4662 TCP i 4672 UDP, najlepiej zrób test portów:

Ustawienia-Parametry łącza-Test ports

zupełnie niepotrzebnie :stuck_out_tongue:

jeśli jesteś w jakimś LANie to prawie napewno masz wewnętrzne IP i właśnie dlatego w eMule masz LowID :slight_smile:

Nie da się

TCP test failed! UDP test will not be performed.

Internet mam z osiedlowej sieci kablowej. Kolega, który ma ten sam internet co ja ma high ID :shock:

Ale ty masz zablkowane porty :stuck_out_tongue:

Utworzyłęs regułe w firewall dla eMule.

Jak nie zapytaj admina jak z portami.

Proszę o odpowiedź czy takie ustawienie jest ok?Za każdym razem trafiam na inne rady i juz sama nie wiem…Mam Neostradę 256-klikając w Wizard znikają mi zaznaczenia przy limitach pobierania i wysylania więc tak chyba nie może być.

emule5bv.th.jpg

Jezeli nie dzielisz neostrady, albo przypadek o jakich jest wspomniane wczeniej ustaw:

Ilość zródeł : 500

Ilość połączeń: 500

Usunęłam część plików z Incoming ale dalej są w zakładce Pliki w All Shared Files-proszę zobaczyć screen(chodzi o lokalizację) i wyjaśnić mi dlaczego bo nie rozumiem :o

Co mam zrobić żeby pozbyć się ich na dobre z dysku?

emulerpliki5up.th.jpg

Te katalogi które pokazałas na screenie nie da się usunąc.

Są to wszytskie pliki któreu udostepniasz posegregowane w odpowiednich katagoriach.

A ze pliki które usunełas z katalogu Incoming, dalej udostepniasz to najprawdopodobniej przeniosłaś je do katalogu który tez udostępniasz.

I najprawdopoodbniej masz zaznaczony w Ustawienia-Foldery , katalog Incoming, zupełnie nie potrzebnie program automatycznie udostepnia pliki z tego katalogu.