Opera i poczta

Jak ustwić pocztę w operze ?? Chciał bym W niej miej kilka kont mail onet, wp i gmail. Tak, żę jak przychodzi do mnie mail to aby pisało, w operze, zę nowa wiadomość przyszła, i aby ja przeczytać. Kiedyś tak miałem ale nie wiem jak to ustawić.

poczta>>nowe konto potem “zwykle konto pocztowe (POP)” klikasz dalej. W polu pełna nazwa wpisujeszcokolwiek (moze być Twoj nick). Nizej wpisujesz swoj e-mail i klikasz dalej.

W polu “Uzytkownik” wpisujesz login do swojej poczty, niżej hasło. Klikasz “dalej”. Wpisujesz parametry dla serwerów poczty wychodzącej i przychodzącej. Są one różne w zależności od tego gdzie masz pocztę. (Radzę zaznaczyć opcję “pozostaw wiadomości na serwerrze”). Potem klikasz zakoncz.

Nastepnie dajesz Poczta>>Menadzer kont. I tam 2 razy klikasz na utworzone przed chwilą konto. Przechodzisz do zakładki “serwery” i tam gdzie masz serwer poczty wychodzącej zaznacz automatyczne uwierzytelnienie. Potem nizej wpisz login do poczty i hasło. W serwerze poczty wychodzącej jest to od razu skonfigurowane - jak dobrze pamietam.

serwery poczty wychodzącej: (te które pamiętam)

o2 - poczta.o2.pl

onet - smtp.poczta.onet.pl

gmail - smtp.gmail.com

WP - smtp.wp.pl

Interia - poczta.interia.pl

serwery poczty przychodzącej: (te które pamiętam)

o2 - poczta.o2.pl

onet - pop3.poczta.onet.pl

gmail - pop.gmail.com

WP - pop3.wp.pl

Interia - poczta.interia.pl

Jesli ktos ma konto na GMAIL to wymagane są dodatkowe ustawienia

gmail7mw.png

No ale spójrz na to:

aaaa9lu.jpg

Mrs.Incredibles a co to ma wspólnego z Hardware :?

Mrs.Incredibles - ta opcja odnosnie poczty pojawia sie dopiero jak ustawisz choc jedno konto pocztowe :smiley:

Aha coś mi się pomyliło. Ja mam Opere 8.5.

Ale dzięki Bubu już wszytko OK :slight_smile: