Emule a Shareaza

Witam!!

Mam pytanie… który z tych 2 programów jest lepszy?? Bo nie wiem którym pobierać :frowning: pomóżcie :slight_smile:

Zależy co chcesz pobierać. Jeżeli cchesz korzystać tylko z sieci eDonkey to eMule powinien wystarcyc, natomiast jesli zamierzasz korzystac z sieci eDonkey, Gnutella, oraz pobierac pliki za pomocą .torrentów to schareeza bedzie lepsza.

Shareaza to tak zwany mulitklienty p2p , obsługuje on praktycznie wszytskie najpopularniejsze sieći p2p: BitTorrent,eD2k,Gnutella,Gnutell2.

Natomiasz eMule obsługuję tylko i wyłącznie sieć eD2k.

Sam jestem zwolennikiem osobnych aplikacji obsłuhujących osobne sieći, a ten program mnie zupełnie nie przekonał.

Popieram Zenek Rolnik!!

Moje rozwiązanie:

BitTorrent - Azureus lub BitLord

eDonkey - eMule

Tak, ale niektorzy uzytkownicy mogą mieć problem z ustawieniem odpowiednich predkości dla kilku programów. Wtedy właśnie korzysta sie z muliklientów.

Używałem kiedyś Shareazy i powiem, że program spoko… ale torrenty i ed2k to porażka! Transfery znikome. Zaś co do Gnutelli i Gnutelli 2 bardzo dobry.

jak chce sciagnac jakis film ze strony np. ************* to strasznie dlugo mnie laczy zeby zaczelo sciagac… o ile w ogole polaczy… dlaczego??

UpDate:

fiesta

Zdecydowanie eMule. Kiedyś Shareaza była przeze mnie używana, ale widocznie do szczęścia potrzebny mi tylko eMule.

Uważam że Shareaza jest najlepsza. Od ponad roku z niej korzystam. Duży wybór plików. Świetnie obsługuje wszystkie sieci: eD2k, Bittorent, Gnutella, Gnutella2.( Jednak co do sieci eD2k to musimy mieć priorytet serwera - HighID. Jesli mamy LowID, to mamy ograniczone wyszukiwania, gdyż mając LowID możemy się łączyć tylko z uzytkownikami co mają HighID. A mając HighID, łączymy się ze wszystkimi.) Co do torrentów też nie mam problemów. Pobierając plik wielkości 2GB i mając 50 użytkowników, z czego 20 seedów(mających cały plik) pobierało mi sie na max. możliwości mojego łącza(ok. 34kB/s) Po włączeniu shareazy warto w zakładce transfer kliknąć na pobieranie i wybrać “szukaj źródła”. Wtedy Shareaza szuka dodatkowo jeszcze i daje to efekty gdyż po chwili liczba wysyłających użytkowników wzrasta, co prowadzi do zwiększenia szybkości pobierania pliku.

Polecam aby przeczytać FAQ po polsku na stronie Shareazy. Można się dużo dowiedzieć.

Ja tam mam zainstalowaną Shareaze 2.2.1.0 PL i E mule Plus v 1.2 PL. Bo to co niechce mi sie ściągnąć przez Shareaze to ściągam przez E mule Plus. Ogólnie Shareaza ściaga szybciej niż zwykły E mule ale nie wszystko zawsze ci będzie chciała odrazu ściągnąć. A z kolei E mule Plus ściąga szybciej niż zwykły E mule- (najlepiej wieczorem) i dużo żeczy znajduje. Przez E mule Plus wyszukasz więcej żeczy niz przez Shareaze. Ale lepiej żebyś miał te dwa programy zainstalowane na komputerze i oczywiście coś udostępniał innym jak z nich skorzystasz. Zapamiętaj jedno: Shareaza wyszukuje trochę mniej żeczy niż E muel i E mule Plus ale za to ściąga szybciej ale nie wszystko zawsze odrazu przez nią ściągniesz. Także najlepiej zrobisz jak będziesz miał zainstalowaną Shareaze 2.2.1.0 PL i E mule v 1.2 PL.

Osobiście nigdy nie lubie kombajnów (co jest do wszystkiego, jest do niczego)

Do sieci eD2k - eMule

Do Torrentów - BitComet

Gnutella - nie korzystam

Mój znajomy jednak z powodzenirm używa Sherezady na radiówce.

Powód - za leniwy do konfiguracji kilku programów :stuck_out_tongue:

shareaza ma fatalną implementacje obsługi torrentów, z e2k jest już lepiej i w zasadzie można go używać, jednakze w momencie zamkniecia najlepszego serwera - Razorback2 na prowadzenie wychodzi edonkey ponieważ posiada obsługe zdecentralizowanej sieci overnet oraz emule - KAD

programy korzystające tylko z serwerów to obecnie porażka…

shareaza może byc podłaczona do wielu serwerów jednoczesnie i tu ma duży +

ps. gnutella to lipa

Najlepszy serwer obecnie do eDonkeya2000 to Donkey Server no 1.

Spotkałem się już ze stwierdzeniem ze co do wszystkiego to do niczego. Ale to powiedzenie zostało przełamane przez Shareaze. Shareaza jest świetna. Ja korzystam od roku ponad a mój kolega od ponad 2-óch lat. Ale doszłem do wniosku że najlepsza sieć p2p to Bittorrent i Gnutella(1/2). Bittorent do dużych plików, Gnutella(1/2) do małych. Klasyfikacja plików, czat, szybkie hashowanie(usuwanie faków itd., coraz więszka liczba użytkowników.

Tylko trzeba choć troche poczytać faq żeby odkryć naprawde wielkie możlwiości tego programu.