Jak zmienić wielkość obrazku?

Siemka mam zrobione logo na stronie które ma wymiary 765 x 383 teraz chcę zrobić banner o wymiarach 468 x 60 Jakim programem mogę to zrobić?? Pozdrawiam

darmowym IrfanView, platnym Adobe Photoshop :wink:

A możesz mi opisać jak po kolei prz pomocy InfranView to zrobić?? Bo ja nie mogę zmienić na taką wysokość i szerokość jak ja chcę tylko gdy wpisze 486 to pokazuje mi szerokość 128 czy jakoś tak.

dzieje sie tak dlatego ze domyslnie wlaczona jest opcja proporcjonalnosci, chodzi o to aby obrazek po przeskalowaniu byl wciaz proporcjonalny, a nie rozciagnal sie zbytni na szerokosc czyu wysokoc. niemam teraz IrfanView wiec Ci niepowiem jak to sie dokladnie robilo, ale szukaj opcji w stylu zablokuj, proporcjonalnosc albo cos w tym stylu

http://img386.imageshack.us/img386/2548/fgg6hy.jpg tam gdzie zaznaczyłem na czerwono ma być ODZNACZONE :wink:

OK wielkie dzięki a mam jeszcze jedno pytanie dotyczące grafiki a mianowicie mam program panorama maker i chciałbym w niej połączyć dwa zdjęcia i tu moje pytanko jakich rozmoarów powinny być te obrazki żeby po połączeniu miały razmiar 400 x 50 czy muszę zrobić 2 obrazki o wyamiarach 200 x 50 i po połączeniu uzyskam taki wymiar jak oczekuję?? Pozdrawiam