Hasło - windows 98

Witam! Mam takie pytanie: Czy wie ktoś może czy da sie założyć hasło na windowsa 98 tak aby nikt nie mógł sie zalogwać jeśli nie zna hasła? Jeśli tak to jak to zrobić? Z góry WIELKIE dzięki. Pozdrawiam.

Rozumiem ze chcesz utworzyć hasło na konto administratora.

Panele Sterowania-Uzytkownicy

Tam ustawiasz hasło na konto.

Ale to nic mi nie dało chodzi mi o to żeby nie można było załadować systemu windows. Albo ktoś zna hasło i wchodzi albo nie i nie wejdzie. Bo tak jak jest teraz to nie musze znać hasła bo klikne na anuluj i wejde dalej. Da sie coś z tym zrobić?

Jezeli klikniemy na anuluj zostanie otwarty domyślny profil jaki został utworzony podczasz instalacji systemu. Więc rozwiązaniem jest utworzenie nowego profilu i na nim trzymanie prywatnych i waznych plików i ochrona hasłem.

Password Protected Lock http://www.softfolder.com/password_protected_lock.html

Boot Guard Plus http://www.sw-systems.com/

DeskPass 2000 http://www.ask-nic.com./

niestety płatne

Sprawdz jeszcze progam Parental Lock Guard czy dziala pod Win98 czytajac readme.txt. Jest on darmowy.

Ewentualnie mozesz dac haslo w biosie.

czy tak ewentualnie… ja bym powiedzial ze to jest najlepsze rozwiazanie… no chyba ze ktos przed kim chcemy nasze dane chronic sie zna - i wie ze trzeba restart BIOSa zrobic :slight_smile:

Oczywiscie zalozenie hasla w biosie jest prymitywnym rozwiazaniem, ale skutecznym przed zona, babcia czy dziecmi. Ewentualnie mozna zaplombowac komputer przed otwarciem do wnetrza komputera.

To tez zalezy przed kim chce uchronic swoje dane.

Warto sie zainteresowac Poledit - edytorem zasobow systemowych, ktory znajduje sie na płycie instalacyjnej Windows 98 (ścieżka \Admin\Apptools\Poledit) a opis jest opisany w necie.

Dobre rozwiazanie to tez uzycie programu PGP Disk.

Pozdrawiam

No właśnie też chciałam o to samo zapytać, jak to zrobić ,zey nie tworzyć nowego użytkownika tylko od razu przy wejsciu do widowsa żeby nie dawać “anuluj” tylko hasło żeby było. Na biosie się nie znam…, ale z tego co piszecie to nie da się jednak tak zrobić?

A co robi program PGP Disk ? Jest w miarę prosty w obsłudze?

Wszystko mozna. Przykłady podałem wyzej. Prosze sie zapoznac z poszczegolnymi programami i sprobowac. Zalecana jest ostroznosc.

Dla ułatwienia podam linka do programu Windows Configurator. Sciagnij sobie stąd. W tym programie mozna ustawic blokowanie.

a także zapoznanie sie z ta stroną tutaj

PGP Disk tworzy wirtualny dysk, do którego dostęp jest chroniony hasłem lub kluczem. Dane na dysku są zaszyfrowane i udostępniane dopiero po podaniu prawidłowego hasła.

Zreszta juz bylo to omawiane na tym forum. Zajrzyjcie tutaj

o.k., dziękuję , poczytam i spróbuję. Mam nadzieję, że nie zrobię krzywdy mojemu komputerowi :slight_smile:

Zajrzyj do tej lektury

Szukajka jeszcze funkcjonuje :smiley:

Noo, wygląda na to , że to proste w tym biosie, ale… dla mnie zbyt skomplikowane. Ale dziekuję już przynajmniej wiem, że można.

Faza przepraszam , że troszkę Ci weszłam tu , ale chyba o to samo nam chodzi ;-).

Ok dzięki jeszcze raz! !!

Odwzajemniam życzenia i pozdrowienia. Mi wczesniej znajomy próbował to hasło w biosie wprowadzić,ale… okazało się , że do biosu hasło wprowadził a nie do systemu ;-).