LAPTOP+XP+SATA bez FDD

Mam nowego laptoka Fujitsu Simens bez FDD, i nie mogę zainstalowa XP Prof, bo nie wykrywa podczas instalacji dysków HDD, a sterowników znajdujących się na płycie nie odczytuje w instalatorze…)Pilna sprawa…

Czy lap napewno ma dysk SATA bo to rzadkość w lapach.

Oczywiście bootowanie w biosie ustaw z napędu CD,sprawdź ustawienia dysku.

Jeśli tak spróbuj odpalić XP z SP2.

Poczytaj instrukcję do lapa,co pisze na ten temat.

Może w biosie trzeba przestawić tryb pracy dysku sata na IDE/ATA/PATA lub podobnie i wtedy ruszy.

Bo może się okazać że przy instalacji XP są potrzebne stery do kontrolera sata i wtedy trzeba stacji 1.44 lub trzeba zintegrować stery do sata z płytą instalacyjną XP i dopiero wtedy odpalić instalację XP z takiej płyty CD.

Instalator nie znalazł żadnych stacji dysków twardych zainstalowanych w tym komputerze. Sprawdź, czy wszystkie stacje dysków twardych są zasilane i właściwie podłączone do komputera, a także czy konfiguracja urządzeń związanych z dyskami jest poprawna. Nie można kontynuowa instalacji.

____________

teraz testuje co napisałeś zaraz się okaże czy to coś da

Złączono Posta : 23.02.2006 (Czw) 12:40

W biosie wypróbowałem wszelkie ustawienia dotyczące HDD i SATA, nadla nie działa, a bootowanie sterowników z płyty wraz z XP chyba nie pomoże, bo przecież instalator obsługi SATA czyli F6 przy instalacji, korzysta tylko ze stacji dyskietek! !!

A sprawdź czy przypadkiem obraz instalacji systemu i sterowników, nie jest na ukrytej partycji dysku twardego. To coraz częściej stosowany sposób instalacji przez producentów laptopów.

Ale jak mogę to sprawdzi, bo nie mam żadnego programu??

Żeby odpalić instalke z ukrtej partycji zazwyczaj przy starcie systemu trzeba nacisnac pewna kombinacje z klawiartury (doszukaj sie z instruckji o ile masz taka partycje) ,a masz taka płytke z napisem REcovery product itp ?? bo na niej czesto jest zamieszczona kopia systemu i gdy zajdzie potrzeba wystarczy zapodac płytke i masz z powrotem windowsa

Masz dyskietke z dodatkowymi sterownikami do RAID ?

Jeśli nie macie FDD ani ukrytych partycji a chcecie zainstalować WINDOWS, mając dyski SATA, trzeba wyłączyć w biosie SATA a włączyć ATA. Inaczej się nie da! !!

PS Dziękuję za próby niesienia pomocy uciśnionym…)

Pozdrawiam