Kręcenie AMD Duron 750MHz!

Witam!

Kręcę swojego procka, ale zwiększyłem o 15MHz i zaczął odrazu niestabilnie chodzić poprostu wolniej się włączały aplikacje może idzie za małe napięcie! Jak zwiększam FSB procka odrazu zwiększa się FSB PCI a mam tam wsadzoną kartę sieciową i niechcę jej spalić więc piszę do ilu mogę podkręcić te FSB na PCI standardowo mam ustawione na 33MHz a juz kręciłem do 34MHz i karta działa ale piszę bo niewiem do ilu może wytrzymać! Procek ma 100MHz (oryginalnie) a ja dałem na 102MHz i zaczął niestabilnie chodzić ale było o 15MHz więcej! Więc powiedzcie do ilu te FSB PCI wytrzyma!

Pozdrawiam Neon1992

Złączono Posta : 03.03.2006 (Pią) 22:56

Temperatura po podkręceniu (ze 100MHz na 102MHz) nie przekracza 40 stopni celcjusza! Jak podnieść napięcie?

Podnosząc częstotliwość FSB podnosicz częstotliwość głównego zegara komputera, tak więc to normalne że podnosi się częstotliwość PCI i Pamięci.

Niestabilne działanie może być spowodowane przez płytę główną, która z jakiś powodów nie radzi sobie z większym FSB.

Na Twoim miejscu bym się nie bawił w kręcenie ponieważ nie da Ci to dużo wiecej wydajności. Podkręcałem Celerona 800 na 890 i Durona 1000 na 1060 i na 1100 i nie dawało to jakiś bardziej widocznych efektów.

Ee, to dzięki za radę nie będę kombinował! A wiecie może jak dać większe napięcie na CPU bios AWARD!

CPU voltage i zmieniasz, lub szukasz opcji “user define” czy cos w tym stylu ;>

Moj dawny Tualatin na FSB100 smigał na FSB125 i to byl max, pozniej pamieci i dysk siadaly :expressionless: ale roznica byla widoczna, spokojnie podkrecony procesor z 1200 na 1500mhz doganial wydajnosciowo amd1,6 i celka 1,7 :slight_smile: wiec roznica byla znaczna :slight_smile:

przykladowy screen z CCR klik

Na 750MHz miałem pkt. 2919 a na 765MHz miałem pkt. 3002.

Jeszcze jedno pytanie? Ile może wytrzymać MHz karta sieciowa? Miałem oryginalnie 33MHz podkręciłem na 34MHz i jest dobrze, a ile wytrzyma max!

Złączono Posta : 05.03.2006 (Nie) 12:34

Podkręciłem na 800MHz i jest wszystko ok temp. nieprzekracza 40 stopni celcjusza.