Jak usunąć okno "wybierz system do uruchomienia" p

Miałem 2 systemy operacyjne na pececie i pomyslałem, że nie są mi potrzebne. Sformatowałem dysk z windowsem 98 i zostawiłem win xp. Przy włączaniu peceta pisze wybierz system do uruchomienia chociaż już nie mam dwóch. Jak to okno usunąć ?

Musisz edytować plik Boot.ini. Kliknij prawym przyciskiem myszy Moj Komputer>>właściwości>>Zaawansowane>>Uruchamianie i odzyskanie>>Edytuj

Plik powinien wyglądać Tak. :smiley:

Mój wygląda tak:

Powinienem usunąć ostatnią dolną linijkę teksu ?

A na której partycji masz zainstalowany XP. Z tego co wynika z pliku automatycznie uruchamia się na dysku E. Odpowiedz to ci powiem co masz usunąć. :smiley:

Tak… a ja zostawiłem win_xp na woluminie C:\ :wink:

W takim razie twój boot.ini powinien wyglądać tak. :smiley:

Skopiuj go dokładnie tak samo jak tu jest napisane. :smiley:

Teraz pokazuje smi się okno

wybierz system …

windows xp proffessional

windows xp

:confused:

Ups … już wszystko jest ok … po prostu bya drobna pomyłka w kodzie … miał wyglądać tak:

a wyglądał tak:

Już jest ok :wink: dzięki :slight_smile: pa

A napisałeś dokładnie tak samo jak podałem?? Wklej plik na forum. Jeżeli masz teraz zainstalowany system na partycji 1 to powinien się uruchamiać normalnie. :smiley:

No Tak myślałem że zapomniałeś 3 zmienić na 1. Fajnie że działa. Pozdrawiam. :smiley:

Można też wejść do Panelu sterowania/System/Zaawansowane/Uruchamianie

i odzyskiwanie i tam określić domyślny system operacyjny.

Przecież dokładnie tam to robiliśmy. :smiley:

A faktycznie… :smiley:

A ja myślałem, że w msconfig… :slight_smile:

Ja mam taki sam problem (z wyborem systemów), ale jak to mam zrobić w Windowsie 2000 ??

http://www.microsoft.com/poland/windows2000/multi.asp

:o

A mógbym zrobić tak:mam zainstalowanego win98,a chciałbym sformatować dysk za pomocą Diskeepera,podzielić na trzy patrycje za pomocą ffdiska.na pierwszej bym miał XP na drugiej MILENNIUM,a na trzeciej gierki i programy.Co wy na to?Czy można takie coś zrobić jeśli tak proszę o odpowiednie ustawienia jak w przypadku Raq,że musze edytować Boot.ini.Z góry dzięki.Pozdrowienia.

A mógbym zrobić tak:mam zainstalowanego win98,a chciałbym sformatować dysk za pomocą Diskeepera,podzielić na trzy patrycje za pomocą ffdiska.na pierwszej bym miał XP na drugiej MILENNIUM,a na trzeciej gierki i programy.Co wy na to?Czy można takie coś zrobić jeśli tak proszę o odpowiednie ustawienia jak w przypadku Raq,że musze edytować Boot.ini.Z góry dzięki.Pozdrowienia.

Za pomocą Diskeperaa?? Chyba ten program służy do czegoś innego dokładnie do defragmentacji.

Możesz już ci o tym pisałem. :?

ja bym zrobił tak

  1. uruchom kompa z dyskietki startowej win98

  2. podzieli na partycje fdisk tak jak pisałes (3) ale pamietaj aby systemowe miały ok 10gb ( C: i D: )

  3. formatowanie z pod dosa komenda format c: /s a D: podczas instalacji win XP

  4. instalowanie systemow powinno wygladac tak C: WIMME a na D:WINXP a na E: GRY i PROGRAMY