Jak zrobić avatar?Prze jaki program?i tak by spełniał

…by spełniał wymogi: 100 x 100 i do 30kb??

============================================

proszę poprawić temat na konkretny, a pytanie opisać tam gdzie jego miejsce - proszę poprawić - inaczej śmietnik

monczkin

avatar zrobisz w dowolnym programie graficznym, poprostu wybierasz wielkość obrazka, robisz ava, zapisujesz jako jpg

Polecam programik do kompresji:

http://dobreprogramy.com/index.php?dz=2&t=56&id=1569

Paint

Wysil się i podaj jeszcze instrukcję jak ma to zrobić.

Jeśli chcesz pomagać, to rób to porządnie i do końca :evil:

Hmm… http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=881&t=12

odpal painta > menu Obraz > atrybuty > dajesz pixele 100x100 > ok > rysujesz > menu plik > zapisz jako… > bleble.jpg > cieszysz sie jak dziecko z nowego avataru > poczym stawiasz browara dla tych co sie udzielili w tym temacie :smiley: :twisted:

Ja polecam serdecznie Adobe Photoshop 8 PL ja jego uzywam i nie mam co do niego zastrzezen … dla mnie programik bomba… jest bardzo przejzysty i prosty w obsludze ( jak sie opanuje co gdzie jest )… Pozdro :slight_smile:

Tak a cena tez nie ma zastrzeżen :roll:

HasH jasne - za kilka dużych złotych to jest idealny program do zmniejszania obrazków

no tak … ale jak ktos chce i ma zapal do grafiki to troche zlotych mozna zainwestowac :]

Jasne, jak ktoś ma zbyciu około 2 000 zł, to śmiało

No tak… nie wiem czy to bedzie stosowne co powiem ale w necie duzo tego krązy i nie jest to wcale takich wielkich rozmiarów i pobrac mozna…

HasH jeśli nie zauważyłeś, to jesteś na forum o legalnym oprogramowaniu. Nie tolerujemy tu piractwa i osób łamiących prawo :twisted:

Takie “sugestie” uskuteczniaj gdzie indziej :x

mam nadzieję, że masz na myśli avatary? :twisted:

ok sorka za poprzednią moją wypowiedz :wink: Forgive me ? :):slight_smile:

Złączono Posta : 15.03.2006 (Sro) 19:55

hehee tak mialem na mysli avatarki :slight_smile: :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 15.03.2006 (Sro) 19:55

…wracając do tematu trzeba pomoc osobie w rozwiązaniu problemu ale widze ze ktos napisal jak w paincie systemowym przerobic obrazek na obrazek avatara…

ja robię sobie avatary zawsze w PhotoDrawie 2 (miałam to w MS Office)

KROK PIERWSZY:

Do zrobienia avka z pliku graficznego bedzie potrzebny program IrfanView

mozna go sciagnac tutaj:

[http]

KROK DRUGI:

Po zainstalowaniu programu klikamy na FILE > OPEN i wybieramy nasze zdjecie ktore chcemy przerobic

Gdy juz zdjecie sie zaladuje klikamy IMAGE > RESIZE & RESAMPLE

Otworzy sie nam okienko gdzie odznaczamy opcje PRESERVE ASPECT RATIO aby zdjecie nie zachowywalo proporcji width/height

Nastepnie w opcji SET NEW SIZE w okienka WIDTH i HEIGHT wpisujemy 80 w obu przypadkach

Klikamy OK i mamy chciany rozmiar zdjecia

teraz tylko klikamy na FILE > SAVE AS i zapisujemy na dysku (najlepiej zapisac w formacie JPEG)

Powodzenia:)

  1. Nie przepraszaj tylko nie odkopuj.

  2. Uważaj na słownictwo.

  3. Jak masz coś do zgłoszenia to zgłaszaj to na PW moderatorom albo administarorom.