Dysk

Witam.

Mam problem z dyskiem posiadam Maxtor 120 GB - DiamondMax Plus 9.

I chcę sprawdzić czy nie ma bat sektorów oraz innych wad.

Dysk juz raz wymianiełem z podowu spalenia ale teraz chcę go przetestować czy jest dobry czy nie.

Prosze o pomoc.

Moze zna ktoś jakis dobry program który moze wykrywać błedy dysku.

Przelec systemowym scandiskiem wlacz pelny scan lub innym programem typu scandisk np. z pakietu norton utilites Secuity , czy works

Tylko w tym problem, że kurde nie moge znaleźc scandisa ( a nie jestem jeszcze ślepy :o ).

Korzystam z Win 2000.

Moze ktoś zna tez inny program.

w chodzis moj komputer masz dyski i prawym klikasz przyciskiem mychy i masz wllasciwosci tam powinno byc wszystko co mozesz zrobic z dykiem :wink:

Tam niestety jest kiepsko.

Potrzebuje jakiegos lepszego programu…

Z którego można było by uzyskac konkretne dane jest tak a powinno byc tak, zebym mógł przedstawic w serwisie ( lub im powiedzieć , że to i to jest źle ) a tak co powiem, że czasami sie wiesza, lub że głosno chodzi ( skrzypi ).

Wejdź w Start>Uruchom>wpisz: CMD ,wciśnij OK. A w DOSIE wpisz CHKDSK i wciśnij enter.Wybież wcześniej dysk który chcesz skanować. Będzie to wyglądać tak: CHKDSK DYSK:

Możesz też wpisać komende CHKDSK DYSK: /f /r wtedy skan odbędzie się po zrestartowaniu kompa.

Jeśli to Ci nie wystarczy to skołuj sobie nortona Utilitesa i uruchom narzędzie Norton DiscDoctor.

Jeszcze jedna propozycja to uruchomić komputer z dyskietki startowej systemu WIN98 lub Win ME i tam w Dosie wpisać polecenie : SCANDISK

Pozdrawiam!!

Masz jeszcze możliwość poszukania na stronie producenta dysku. Częst udostępniają odpowiednie narzędzia na swoich stronach.

Jest jeden program profesjonalny do tego ,nazywa sie HDD regenerator

Niestety kosztuje Kilkadzieśiąt dolców. Jak po sprawdzenie nim wyskoczy błąd że do nie naprawienia ( Wyskakuje też że do naprawienia) to dysk

kaput.

Wersja pod 98 masz tu

http://download.chip.pl/download_88893.html