Zmniejszanie Pojemnosci Zdjecia

siemka. Poszukuje takiego programu do zmniejszania pojemnosci zdjecia.Chcem wystawic pilnie rzecz na aukcjach internetowych i gdy zrobie zdecje aparatem to wyskakuje mi ze jest zbyt duza pojemnosc aby umiescic zdjecie wiec pytam czy macie moze jakis najlepiej po PL program do zmniejszania zdjec.?

IrfanViev

Otwórz obrazek - Menu Obrazek / Zmiejsz rozmiar/Rozdzielczość

JPEGCompress nie jest po polsku ale bardzo łatwy w urzyciu wystarczy załadować zdjęcie i przesunąć suwak , powinnien byc na wortalu .

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22&id=1569&t=56

IrfanViev w tym programie troche jest nie zrozumiala rzecz gdy zmieniam parometry to zdjecia gdzie ma normalna pojemnosc 560kb a gdy zmienie zdjecie w tym programie i po zapisaniu zdjecia wynosi pojemnosc 912.?? hmm

a w tym drugim programie nie wiem o co biega zmieniejszam pojemnosc na tym paseczku i nic.? :confused:

JPEGCompress: open image i wskazujesz lokalizacje zdjęcia załaduje sie przesuwasz suwak w lewo nie przesadzaj bo zdjęcie sie rozmyje nastepnie dajesz save as i zapisujesz we wskazanej lokalizacji , tylko tyle jeżeli chodzi o zmniejszenie pojedynczego zdjęcia , jak troche pokombinujesz to można również pakietowo zmniejszać (kilka , kilkadziesiąt , kilkaset itd naraz)

Zbych1 i Asterisk Bardzo dziekuje wam za te programy. Pokonbinowalem i sie udalo.! :slight_smile:

rudik77 a zmieniasz na najmniejsze parametry?

nie tak do mniej niz polowy zjade i pasuje… akurat taka pojemnosc jest ok.

Też miałem taki problem ale rozwiązanie jest proste zmień rozdzielczość w aparacie z jaką ma robić te zdjęcia najlepiej na 640x480 albo po prostu jak masz komórke z aparatem i kabel to zrób zdjęcie fonem :stuck_out_tongue:

Dudek14 heh jak bym mial kabelek od telefonu to wiadomo przez USB bym polecial… a tak niestety tzreba przez aparacik ale juz jest ok… dzieki.