Resety kompa pomocy!

Siemanko chciałem się do was zwrócić z następującym problemem, iż od sierpnia juz komp sam mi sie restartuje. Czasami jest tak ze komp chodzi a monitor gaśnie. Wymieniałem ramy, karte graficzną, zasilacz i nic. Zdaje mi się, że to płyta główna. Nie orientuje się zabardzo w częsciach od kompa ale wiem, że kondensatory na płytce głownej są w porządku. Czasem jak się zrestartuje wyskakuje mi niebieskie okienko, na którym jest napisane, że system zostanie wyłączony, aby uniknąć uszkodzenia kompa. Są tam też jakiej parametry, które mi nic nie mówią :lol: :

STOP:0x0000007E(0xC000001D,0xF99C65AD,0xF9E49290,0xF9E48F90)

sptd.sys. -Address F99c65AD base at F9941000, Datestamp 4391a4df

Byłem już w tzrech serwisach i nic. Przy każdej zmianie części komputer działa dobrze przez około 3 tygodnie. Jak odłączyłem wszystko od płytki głównej i podłączyłem jeszcze raz chodził bez zarzutu przez 1,5 miesiąca. POMOCY! !!

mysle że to wirusik :slight_smile: przeskanuj skanerem onloine np :: Panda Active Scan

polecam :slight_smile:

Ja formatowałem kompa juz chyba ze dwadzieścia razy to nie jest wirus . Wymieniłem nawet dysk twardy. hehe :smiley:

Masz zaisnatlowany program Daemon Tools :?

Bo błąd i restart powoduje plik sptd.sys który jest częscią tegoż programu.

Tak mam zainstalowanty ale nawet jak nie mialem restartowal sie. Ale sproboje moze akurat podziala odinstaluje go. :slight_smile:

Pamietaj aby usunąc katalogi oraz przeczyścic rejestr po Deamonie.

Czesc to znowu ja. Usuniecie deamona nic nie dalo. Komp poprostu czasami sie zrestartuje a czsami chodzi tylko wentylator. Pomozcie robilem juz chyba ze 20 formatow! !!

ja tez tak myslę ale nie jest to zwykły wirusik. Pewnie jest to wirus bootsectora :twisted: (Groźnie brzmi):stuck_out_tongue:

A więc tak:

USTAWIASZ W BIOSIE BOOTOWANIE Z CDROMU.

WSUWASZ PłYTKĘ WCISKASZ DOWOLNY KLAWISZ CO SPOWODUJE ROZRUCH CD.

PO SKOPIOWANIU NIEZBEDNYCH PLIKóW WCISKASZ “R”.

SPOWODUJE TO URUCHOMIENIE KONSOLI ODZYSKIWANIA SYSTEMU.

Z NIEJ NALEżY WPROWADZIC POLECENIE NAJPIERW “fixmbr” CO SPOWODUJE NAPRAWIENIE SEKTORA MBR W KTóRYM PRAWDOPODOBNIE REZYDUJE WIRUS. NASTęPNIE PO ZAKOńCZENIU WYSLIETLI CI SIE KOMUNIKAT O POMYSLNOSCI AKCJI PO NIM WPISUJESZ “fixboot” CO SPOWODUJE NAPRAWIENIE BOOTA SYSTEMU.

Jesli to nie pomorze to moze UpDate BIOS’u do nowszej wersji to moze za stary bios powoduje błędy???

P.S. Podaj konfiguracje kompa.

musze sie streszczac bo sie wylaczy. No wiec bios byl wymienian yna nowszy nic to nie dalo. Moja konfiguracja kompa to:

procek pentium4 1,6 gb 256sdram(wymienialem) radeon 256mb 9550 zasilacz(niewiem jaki ale wymienialem na lepszy i nic to rowniez nie dalo) dysk 80gb wymienialem

Wsyztskie te czesci przy ktroych napisalem wymienialem to znaczy ze w serwisie mysleli ze to to (no i przez trzy tygodnie sie nie wylaczal) ale pozniej znowu bylo to samo.

Sory za bledy ale sie spiesze zeby mi sie nie zrestratowal

Złączono Posta : 24.03.2006 (Pią) 16:30

Aha jeszcze plytka glowna gigabyte( sluzyla od 2002 r.) zdaje mi sie ze to w niej tkwi problem. I karte graficzna rowiez wysylalem na gwarancje. Przyslali mi i napisali ze wszystko jest ok. I u innej osoby dziala.

Witam mam ten sam problem z restartujacym sie kompem i niebieskim tlem z napisami wedlug mnie nie sa problemami nasze kompy czy sterowniki od grafiki od plyty czy jeszcze inne ale sam windows ja zauwazylem dziwna poprawnosc tego…restartowania bo mialem dwa kompy calkiem rozne jeden to jakis athlon 1.6 dysk 40gb 512ram grafy nie pamietam ale jakas 128megowa płyty tez nie pamitam a teraz mam intela core 2 duo 2x2.2 dysk 250gb 2gb ramu grafa 1gb gforce 8600GT+ jedyna cecha tych kompow jest to ze caly czas uzywam tego samego windowsa xp pro (dlatego ze go lubie) i caly czas nenka mnie ten problem z restartujacym sie kompem i niebieskim tlem.

na starym kompie nie mialem zadnych servis paków i dzialo sie to nie za czesto teraz mam servis paka 1 i 2 i problem sie nie zmienil moim zdaniem tego sie nie da uniknac uzywajac tego windowsa ale napewno da sie to ograniczyc! !!

Moim zdaniem jest to zalezne od tego co sie zainstaluje lub sciagnie np ja sciagam na okraglo od zainstalowania swiezego windowsa minal 3 misiac na poczatku nie mialem z tymi restartami problemow teraz sciaglem moze 400gb (od filmow po gry i programy) moze wiecej i restarty sa o wiele czestrze wiec gdzie jest pies pogrzebany??? wirus i anty wirus to nie to bo na starym kompie nie uzywam anty wira i to dosc dlugo teraz mam nortona i sie nic nie zmienilo wczesniej kasperskiego (to samo) wiec inna bedzie przyczyna! !!