Plik stronicowania: jaki rozmiar?

pomóżcie mi z tym bo drażni mnie to!! jaki rozmiar nadać plikowi stronicowania?? zostawić go windowsowi do obsługi czy ustawić samemu?? w millennium norton ustawiał rozmiar pliku wymiany i zawsze zostawiałem taki jaki wybrał! nie wiem jak zrobić w xp!! zmienić czy zostawić?? jak zmienić to na jaką wartość?? (256 DDR) :smiley:

Tak ustaw. :smiley:

Rozmiar niestandardowy

Rozmiar początkowy 768MB

Rozmiar maxymalny 1536

to napewno odpowiednie liczby?? wygląda na sporo jak na 256 ramu?? :smiley:

jest taka zasada jak masz [128x3(lub 3,5), [192x2(lub 2,5)] ,a juz [256x1,5(lub 2)] a jak, wiecej razy [1,5] jak duzo miejsca na dysku nalezy ustawic ten wiekszy mnoznik zasada jest to ze po przeliczeniu musi byc 384 najmniej - przykladowo mam 512 to mnoze przez 1,5 i wychodzi

768 wiecej niepotrzeba ,dla ciebie patrz jest tak (1. 256x1,5) ;wychodzi 384 ,ale radze ci ta wieksza wartosc (2.256x2) ;wychodzi 512 ,no chyba ze masz malo miejsca to zostajesz przy 1. opcji :wink:

najlpeiej aby wynosil 2 razy tyle co RAm czyli 256 ram -> 512 swap

to 512 to będzie rozmiar początkowy?? a maksymalny?? też 512??

Faktycznie źle przeliczyłem ram coś mi się przewidziało że ma 512MB. :oops:

Tak plik ma miec stala wartosc wtedy nawet mozesz go [defragmentowac zmieniajac koncowke pliku stronicowego] robisz defragmentacje i ponownie ,ustawiasz rozszezenie ,pliku stronicowego [standartowe] ,przed tem utworzy ci sie drugi ale spox go zmienisz i wywalisz zastepujac go tym co defragmentowales :wink:

a ha!! dzięki wszystkim za podpowiedzi!! pozdrawiam…

to jak, jak mam 256 RAMu, plik stonicowanie ma mieć 512-???. a jak go zdefragmentowac? Tzn. czym? I na jakie zmieniac rozszerzenia?

Z tego co wiem, to owy plik nie podlega defragmentacji, stąd zawsze się czyta w ‘poradnikach’ :wink: , że przed jego utworzeniem należy zdefragmentować dysk, na którym będzie się on znajdował.

Dobra jesli ja mam przykladowo 384 MB ramu to powinienem pomnozyc x1,5 wartosc minimalna - a maxymalna ? Jesli nie chce defragmentowac nic jak wczesniej pisala kamcia to jaki jest mnoznik dla rozmiaru maxymalnego?

Jest mozliwosc ustawienia pliku stronicowania dla kilku dyskow, po co ?

Czemu to sluzy ?

Podlega defragmentacji. Radzi sobie z tym Diskeeper.