Który linux jest najbardziej dopracowany?

Witam, obecnie posiadam Mandrivę PowerPack 2006, kompa mam mocnego, porównując windowsa i mandrivę , odczułem, że programy uruchamiają się znacznie szybciej na windowsie, natomiast na mandrivie jakoś wolniej ładuja się uruchamiane programy, chciałbym wypróbować jakies nowe distro oczywiście szybsze , które polecacie ? Interesuje mnie przedewszystkim Suse 10, nie miałem przyjemności jeszcze mieć go zainstalowanego, a żeby niepotrzebnie ściagać kilka giga z neta proszę o opinie które distro jest w miarę szybke, a napewno szybsze od mandrivy ? Czy suse spełni moje wymagania ?

Slackware będzie śmigał, Gentoo, Yoper, Arch, Xandros :slight_smile:

A coś mniej zaawansowanego ? :d Wiesz w swiecie linuxa na dobre to ja jestem dopiero od 3 miesięcy :slight_smile: Znam juz dobrze podstawy, ale wolałbym coś jeszcze dla laików :slight_smile:

>> Interesuje mnie przede wszystkim Suse 10

I tego sie trzymaj, dzisiaj i na przyszłość,

egzotykę innych linuxów zostaw maniakom !

Suse 10 pojawia sie juz na płytach dołączonych

do czasopism, kosztuje 20-30zł,

trzeba tylko zajrzec do MPiK-u.

posiadam suse i jestem z niego w pelni zadowolony … mozna sie przyczepic do dlugiego wlaczania … lecz reszta jest w jak najwiekszym porzadku … i jeszcze jedno , wedlug mnie jest prosy w obsludze … dlatego

mysle ze warto … czlowiek uczy sie na bledach … :stuck_out_tongue:

:spoko:

A Mandriva, wcześniej Mandrake, to jedna z najbardziej nie dopracowanych dystrybucji. Przekonasz sie o tym kiedy już kilku innych spróbujesz.

Ta, szybki może i jest, ale kiedy wyszła ostatnia stabilna wersja z instalatorem?

Slackware. Na poczatku jest trudny ale wkońcu z googli mozna się wszystkiego dowiedzieć :stuck_out_tongue: Mówią że jak znasz Slackware to znasz wszystkie linuxy :stuck_out_tongue:

A ile tych Linuksów jest? Bo w tej chwili znam tylko dwa używane: serię 2.4 i 2.6, no, jeszcze gdzieniegdzie 2.2 się trafia. Więcej Linuksów nie znam.

prosił o szybkiego :stuck_out_tongue:

e tam głupoty gadasz tak to się mówi :]

chodzi w tym o to że slackware chroni się przed graficznymi konfiguratorami i praktycznie wszystko zmieniamy z poziomu plików :slight_smile:

Suse będzie dla Ciebie dobrym wyborem :slight_smile: teraz masz wersje z polskim instalatorem ,a ja jak zaczynałem z Suse to była wersja 9.1 z angielskim instalatorkiem :slight_smile: Ta disto bardzo się rozwija :slight_smile:

dziękuję wszytskim za wypowiedzi, będę pobierał teraz suse :slight_smile:

jak masz DVD no i zależy jakie masz łącze ale najlepiej pobrać wersje DVD, albo CD i od razu przerób sobie na DVD bo mnie osobiście do szału doprowadza ciągłe zmienianie CD przy np. doinstalowaniu 5 programików i każdy okazuje się na innym dysku, to taka “sprawdzona porada” :wink:

wiem, pobrałbym wersję dvd, ale niestety, nie dość że mam neo 256 i limit na tem miesiąc juz wykozystałem po ściaganiu mandrivy pp 2006, to jeszcze nie mam dvd ;/

to 50 zł wydałeś na mandrivie :o

no to czekamy do następnego miesiąca :slight_smile: albo pobierz teraz chyba CD 1 i 2

jak to 50 zł ?

Złączono Posta : 26.03.2006 (Nie) 15:38

nie mogę już nic pobrać, bo transfer mi spadł do 4 kB/s przy ściaganiu :stuck_out_tongue: A nie jak miałem 32 kB/s gdy pobierałem pp, strony wczytują się jak na zwykłym modemie :confused: Ponad 7 giga już ściagniętych, to muszę poczekac parę dni, do 1 kwietnia, i będę hulac znowu :slight_smile: Tylko że pobiorę suse

ie7 To może dokup sobie 2GB dodatkowego transferu. Dodatkowy transfer 2GB kosztuje 10 zł. Możesz kupić w punkcie TP karte z kodem albo zadzwonic na infolinie i tam dadzą Ci kod :slight_smile:

Wiem ile kosztuje, bo nie raz juz dokupywałem zdrapke :slight_smile:

Tyle że się nie opłaca na 5 dni dokupic dodtakowego transferu :slight_smile:

Jeszcze po doładowaniu czekać do 24 h zanim raczą zwiekszyć transfer :stuck_out_tongue:

A 5 dni poczekam, nie spieszy mi się :stuck_out_tongue: