Formatowanie windowsa XP

hej jak sformatowac windowsa xp ?

mam wlasnie taki problem utworzylem dyskietke startowa pod windowsem XP, dogralem do dyskietki pliki “format” i “fdisk” i gdy uruchamiam windowsa z dyskietki wchodzi mi do dosa wpisuje komende “format c:” rowniez “format c:/” i nie dziala…

rowniez wkladam do cdroma plytke “windowsa XPSP2” daje aby najpierw bootowalo z cdroma ale i tak wchodzi mi do windowsa zamiast do instalacji … nie wiem kiedys mi to dzialalo ale od pewnego czasu nie . tzn odkad mam windowsa XPSP2

Złączono Posta : 31.03.2006 (Pią) 11:14

dodam ze przy “format c:” pisze mi “Invalid drive specification” dziwne…

Formatuje się dysk a nie Windowsa…

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 786#480786

no zdecydowanie tak … zle sie poprostu wyrazilem … ale napisalem ze formatuje “format c:” a nie “format c:/windows…”

Przestaw w BIOSIE kolejność botowania: I ustaw CD-Rom. włóż płytę xp do napędu i odpal komputer - instalator uruchomi si automatycznie… a dalej postępuj zgodnie z instrukcjami instalatora.

wyzej napisalem ze ustawilem aby bootowalo mi najpierw cdorma wkladam plytke WINXPSP2 ale i tak nie dziala

dziwna sytuacja bo dawniej jak mialem podstawowego WINXP to mi to dzialalo… tylko na moim drugim kompie, na tym moim stosunkowo nowym formatowalem go raz czy dwa no ale sie jakos udawalo a odkad mam XPSP2 to nie wiem co jest ale nie da rady

sam wina zintegrowałeś z sp2??, czy masz orginalną płytke??

problem (z tym formatowaniem) mi sie pojawil po zainstalowaniu nakladki SP2 na SP1 (nakladka sciagnieta z jak najbardziej legalnych zrodel), obecnie posiadam calego windowsa SP2

i oczywiscie jak ??90%?? uzytkownikow tego windowsa posiadam oprogramowanie na plytce “oryginalne”… bo kazdego stac na to by kupic oryginal za 330 zl …

no ale wolal bym jakies porady co mam zrobic w zaistniales sytuacji

z gory dziekuje tymczasem na zajecia lece na uczelnie bede za 2 h mam nadzieje ze sie cos wyjasni

No to EOT :x :smiley:

Chyba się jednak nie wyjaśni, niestety… :frowning: :wink: