Konwersja

Więc wszystkie dyski mam w Fat32. Chciałbym zmienić partycje D na NTFS za pomocą konwersji. Mam pytanie nic sie nei zepsuje??? Wszystko będzie ładnie chodzic, czy lepiej zrobić formata?? Pytam bo w tym temacie obeznany nie jestem. Prosze bardzo o szybka odpowiedz.

Zależy czy masz dane na dysku.

Jak co to możesz uzyć polecenia lub jak masz PM. Nic nie powinno się stac, ale czasmi niestety się dzieje. Jednak jak narazie nie miałem problemów.

No na dysku mam duzo gier :] To jak mowicie uzyc tej konwersji czy nie??

Tak programem PM.

Tylko powiedz mi jesczer gdzie znajde ten program??:]

Program jest niestety płatny.

O ile pamiętam w jakimś czasopismie można było go kupić za 9,99zł. Na Vortalu masz demo. Ale nim zmian nie przeprowadzisz. Użyj szukajki a dowiesz się więcej.

A nie moge uzyc tej windowsowej kompresji??

Jak już konwersji.

Ale wtedy może być problem z danymi. :slight_smile:

lazikar

Czemu piszesz że jak ma dane to nie moze skonwertować partycji z FAT32 na NTFS ?? Jeszcze sie nie spotkałem żeby ktoś stracil dane w ten sposób. Przecież juz było na ten temat a Ty go wprowadzasz w błąd !

zioło

Mozesz bez obaw uzyć polecenia windows’owego : convert X: /fs:ntfs ( X-litera dysku)

Nie wprowadzam w błąd a ostrzegam ze może się cos przytrafić. Tak aby nie miał do mnie pretensji. Najbezpieczniej zrobic to PM. Poczytaj ze zrozumieniem a po tem mnie …

Jeśli chodzi o polecenie to prosze bardzo wszystko na temat.

LINK

Szansa że się coś przytrafi to pewnie 1% :slight_smile: Równie dobrze może paść HDD

zioło

dobrze jest zrobić po konwersji scandisk i kilka defragmentacji (w przypadku NTFS defragmentacja jest bardzo szybka)

Dzięki wszystkim za pomoc.Mam jescze takie jedno glupie pytanie a juz nie che mi sie zakladac nowego tematu :] Ska wezme stery do mojej plyty glownje jak nei mam plyty znimi :confused: Plyta jest firmy Shuttle

zgadzam sie tym sposobem u bardzo wielu ludzi to zrobiłem i jest bardzo dobrze tylko uprzedzam ze system plików po takiej konwersji będzie mniej optymalny niz po formacie z instlatora czyt. wolniejszy) więcj zawsze polecam zrobic to przez format to ale jak chcesz to i tak sie da przeżyc, a szans na uszkodzenie sa nikłe…

Złączono Posta : 03.04.2006 (Pon) 20:33

podaj dokladnijsze informacje (np. z programu Everest home). Sterowniki sa zawsze na stronce producenta i na jakis serwerach ze sterownikami :wink:

shuttle AN35(N)Ultra

KLIKNIJ TU

A czy można skonwertowac w ten sposób

Na windowsie HE???

I czy moge przekonwertowac partycje systemowa?

Jasne że tak :slight_smile: Tylko pamiętaj o skandisk’u i kilku defragmentacjach