Wykonanie obrazu systemu

witam, słyszałem o takim programie który potrafi zrobić obraz całego zainstalowanego systemu windows i poprostu gdy ktoś sformatuje dysk będzie można normalnie przez MS-DOS wgrać ten obraz z płytki dvd z wszystkimi programikami jakie były na kompie

u mnie w szkole tak robiono i instalacja trwała 10 min i na dodatke po instalacji odrazu było gg, office, nero 6,generaly, i wiele innych

To chyba był obraz dysku, zrobiony np. Programem Paragon Hard disk manager

norton Gost ?? :stuck_out_tongue:

Jeżeli masz windows xp pro to możesz skorzystać z wbudowanego urządzenia do robienia kopi zapasowej start > programy > akcesoria > narzędzia systemowe > kopia zapasowa , otworzy się kreator kopi zapasowej klikniesz tryb zaawansowany > kreator automatycznego odzyskiwania systemu >dalej > w oknie przeglądaj podasz lokalizację gdzie ma być zapisana kopia zapasowa " nie partycja systemowa" > dalej > zakończ , system zacznie robić kopię systemu , przygotuj czystą dyskietkę by zapisać dane o partycjach i to wszystko .Możesz to wrzucić na płytę DVD oczywiście jak się zmieści .

Po zrobieniu takiej kopi przywrócenie systemu to już nic trudnego ( czas około 1h) .

Wkładamy płytę windows xp pro do stacji dysków ustawiamy w BIOS by komputer się z niej uruchamiał ( tak jak przy instalacji systemu ) klikamy dowolny przycisk by zaczął się proces instalacji wciskamy F2 i postępujemy według poleceń kreatora instalacji i to praktycznie wszystko co musimy zrobić .

Norton Gost np 8 jest świetny w 15 min robi obraz systemu(mozna obraz sobie na dvd wypalic)przywrócenie systemu z obrazu tez ok 15 min i z powrotem mamy świerzy system. :slight_smile:

kris a nie ma czegoś takiego w home? :mrgreen:

Jak masz windows xp home to potrzeba do instalować narzędzie kopia zapasowa z cd windows xp home http://support.microsoft.com/kb/302894

Ręczne instalowanie narzędzia Kopia zapasowa

Aby ręcznie zainstalować narzędzie Kopia zapasowa:

1. Kliknij dwukrotnie plik Ntbackup.msi w następującej lokalizacji na dysku CD z systemem Windows XP Home Edition, aby uruchomić kreatora instalującego narzędzie Kopia zapasowa:

Dysk CD:\VALUEADD\MSFT\NTBACKUP

2. Po zakończeniu pracy kreatora kliknij przycisk Zakończ.

.

W windows xp home nie mamy opcji automatycznego odzyskiwania systemu ale spokojne można zrobić kopię dysku "c " i później ją odtworzyć.

Tylko nie wiem jak tutaj przebiega ten proces bo nie miałem doczynienia z xp home .

To nie jest głosowanie - nie wnosicie nic nowego

Kris a jak np. Mam Windowsa na C a programy itp. na D partycji to będe mógł zrobić tak żeby po zrobieniu tej kopi i reinstalacji będzie wszystko tak jak przed tem, czyli że zainstaluje od nowa XP po formacie i będe miał Opera, GG i inne programy :?:

@Ovitz

Po zrobieniu ,ducha’’ partycji C (czyli tam na którym masz system) i po wgraniu go będziesz mial na partycji C wszystko to co mialeś jak robileś początkowego ducha.

Pozostale dyski pozostają bez zmian.

Czyli jak system masz na C a programy/gry/filmy na D,E to zmienia ci sie tylko system a programy/gry i filmy dzialaja normalnie.