Kilka ważnych pytań odnośnie linuxa

  1. Jak w windowsie. Są do tego celu specjalne odtwarzacze + kilka od razu wbudowanych przy instalacji.

  2. Teoretycznie TAK. W końcu na linuxa rónież powstały wirusy. W praktyce różnie to bywa. Linux jest zdecydowanie bezpieczniejszym systemem od windowsa. Jeśli jednak na komputerze korzystasz z kont bankowych, prowadzisz różnego rodzaju usługi finansowe, gromadzisz ważne dokumenty to należałoby się poważnie zastanowić czy nie zainwestować w jakiegoś.

  3. Defragmentacji dysku nie potrzeba wykonywać.

  4. Nie widzę jakiś specjalnych przeciwskazań. Komputer jak komputer: powinien iść bez problemu.

Tak samo jak w windows, masz wiele różnych odtwarzaczy :slight_smile:

To zalezy jeszcze jaka karta, wiekszość chodzi znakomicie, mozna zresztą zainstalowac sterowniki windowsowskie przez ndiswrappera do tych kart, do których system nie ma sterowników

Nie , nie ma takiej potrzeby, chyba ze chcesz skanowac pocztę e-mail którą dostałes od kogos , i chcesz ją komuś wysłać kto używa windowsa, naprawde nie znam odoby która by miała zawirusowanego kompa na linuxie, przegladałem fora linuxowe, nikt jeszcze nie spotkał się z zaionfekowaniem linuxa wirusowami :slight_smile:

I co z tego że powstały ?

Nie wyżądzą zadnej szkody, bo wirus żeby się uruchomił, musiałby uruchomic się jako root, dlatego na codzień nie kozysta się z konta root, tym samym nie ma oibawy o uruchomienie wirusa

w linuxie nie ma czegos takiego jak rejestr, a tym bardziej nie ma potrzeby defragmentować dysku :stuck_out_tongue:

Będzie chodził tak jak i na każdym innym kompie :slight_smile:

To zalezy jaki model posiadasz:)

Tak więc to tylko kwestia czasu aż takowy powstanie i da popalić użytkownikom linuxa. .

Tak, zgadzam się.

Ale czy masz jakieś doświadczenie praktyczne systemami Linux czy tylko sypiesz teorią ??

Mi się wydaje , że sypie teoria, bo jak by uzywał linuxa jak ja, wiedziałby że i tak system bedzie bezpieczny, jeśli na codzień nie bedziemy siedzieć jako root

a ja mysle ze to kasperski stworzył tego wirusa, by przyciagnąć linuxowców do swojego profuktu (kaspersky antywir dla linux). nie oszukujmy sie, w przyszłosci takie firmy jak kaspersky bedą wypuszczały tony niebezpiecznych wirusów międzyplatformowcych i wkoncu komuś sie uda skutecznie hackować linuxa…Nie ma rzeczy niemożliwych! .Ale nie ulegajmy reklamie i paranoi, bo do takich czasów jeszcze dłuuuuga droga :lol:

Poza tym pamietajmy ze wszelkie łaty bezpieczeństwa w środowiskach opensource wypuszczane sa błyskawicznie więc nawet jak powstanie taki wirus, to szybko wyjdą łatki, o wiele szybciej niz w win.

Reasumując - Załosna autoreklama Kasperskiego - jezu jak ja nie znosze tych ich produktów tak btw.

Gdyby każdy używał systemu operacyjnego tak jak Ty, to nawet na Windowsa nie trzeba by firewalla i antywirusa :wink:

A jakie są antywirusy pod linuksa?

Widzęu kolegi zaawansowane stadium choroby która zwie się Googlowstręt

A wystarczyło wykazać chociaż minimum chęci i przemóc swoje lenistwo i znaleśc coś takiego

Nawet jeśli teoria to co?

FF też był z początku super bezpieczny, dopóki… dopóki nie został rozpowszechniony wśród użytkowników na większą skalę.

Teraz co chwilka poprawka i poprawka ;]

No właśnie. Chwila i jest poprawka, czego nie mozna powiedzieć o produktach MS, gdzie poprawki czasami po kilku miesiącach wychodzą, a czasami nawet wcale.