Monitor nie psujący oczu

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem monitora, który w jak najmniejszym stopniu psuje oczy. Do wydania mam max. 1000zł. Nie jest to dla mnie istotne czy monitor będzie LCD czy CRT, najważniejsze jest, aby w jak najmniejszym stopniu był szkodliwy dla oczu. Jakie parametry są najważniejsze, aby monitor zminimalizował szkodliwość dla oczu? Czy dla monitorów o płaskim kineskopie jest sens kupować filtry?

P.S Wiem, wiem głupi temat, ale moja praca wiąże się z długim siedzeniem przy komputerze, a nie mam zamiaru nosić okularów … :x

Poczytaj - strona i Forum temu poświęcone.

http://mva.pl/?id_kategorii=2&top=71&kategoria=205

Nie jestem pewnien ale chyba monitor który ma duże odświeżanie mniejj psuje oczy np . normalne to okoł 75Hz a czym wyższe tym lepsze czy sie nie myle???

LCD

za 1000 to kup jakiegoś CRT

Jak dobrze poszuka, to za te pieniądze wmiarę przyzwoite LCD (17") już kupi.

URZYTKOWNICY MÓWIĄ ,ŻE LCD NIE MĘCZĄ - PLAZMA JUŻ PO PÓŁ GODZ. MĘCZY - ZNAJOMI Z TV :mrgreen:

Jakos siedze caly dzien przed LCD i mnie nie meczy 8)

Wystarczy dopasowac jasnosc monitora oraz siedziec w dobrze oswietlonym pomieszzceniu 8)

piotrekjunior : plazma i LCD to dwie różne rzeczy…

Rafall : Za 1000 to już można nie zły LCD kupić czywiście 17" choćby taki jak mój -> Acer 1751 -> 8ms/4ms i b.ładny obraz ale niestety słabe kąty. Samsungi też dobrze świecą.

Czym się sugerować ? Zobacz jakie normy spełnia, im więcej tym lepiej :stuck_out_tongue:

W sobotę “uciekł” mi sprzed nosa LCD 19" za 900 zł :o , trudno kupiłem 17 za 700 :lol: 1280x1024 8ms, zdecydowanie oczy poczuły ulgę.

Aha :oops: :oops: :oops:

Sorki za niewiedze i OT-y :oops:

A jakiej firmy, model? Pytam z ciekawości :slight_smile:

Złączono Posta : 10.04.2006 (Pon) 14:39

W czasie rekacji tez? Im większy tym lepiej?? ;]

Z tego co mi wiadomo monitory marki Philips należą do jednych z najlepszych pod względem zdrowia.

Polecam Philips 109B60 19’’ :wink:

To ja w takim proszę o umotywowanie swojej wypowiedzi. Bo ja jeszcze nie słyszałem od żadnego lekarza, aby promieniowanie spolaryzowane (emitowane przez LCD ) było mniej szkodliwe dla oczu od promieniowania niespolaryzowanego ( CRT )… Jest wręcz odwrotnie…

Nie za tydzień, nie za rok, nie za dwa… Ale w końcu polaryzacja się nam odwdzięczy… :slight_smile: A mocowanie znajduje się w dziale fizyki, zwanym optyka

Za taką kasę - kup dobry CRT , zwróć uwagę na odświeżanie - absolutne minimum to 85Hz , najlepiej 100Hz

LCD też szkodzi, sam się na sobie przekonałem. 2 lata pracy przy panelu LG i okularki (nieduże, ale zawsze)

Od uszkodzenia oczów niestety nie uciekniesz, każdy monitor w jakims stopniu uszkadza, ale mniej LCD. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup okularów lub szkieł specjalnych dla osób pracujących przy komputerze, zakłada się je gdy pracujemy i tu ryzyko jest praktycznie zerowe :slight_smile:

“Reklama dźwignią handlu” i tylko tyle

:o

To jest praktyczna i dobra wskazówka. Jednorazowy wydatek a dobra inwestycja…

Hmm … w ogóle się w tym temacie nie orientuję. Mógłbyś przybliżyć mi to przybliżyć? Ceny, gdzie dostanę, jakie wybierać etc. etc. … :roll:

No chyba, że jest wyłączony :smiley: