Problem ze znikającymi plikami, nagranymi na plycie DVD

Mam Acera Aspire 3003WLMi i wypalarke NTI CD & DVD Maker 7…

Włożyłem płytę DVD i chciałem dograć tam program. Miejsca było wystarczająco dużo.

Na tej płycie miałem poprzednio nagrane 4 programy.

Po dograniu tego nowego programu – sprawdzam jak płyta się nagrała i stwierdzam z przerażeniem, ze brakuje nagle 3 z 4 poprzednich programów!!

Ten nowy skasował 3 - ale 1 pozostawił !!

Koledzy mi radzili kiedyś, aby nagrywać z prędkością mniejsza niż wypalarka by mogła, oczywiście tez to zależy od płyty, ale wypalarka to widzi.

Czyli jeżeli wypalarka pokazuje, ze można wypalać z prędkością 8x - ja stosuje 6x lub 4x.

Nagrywałem kiedyś z max dozwolona prędkością, ale zdążało się, ze nie mogłem później uruchomić nagranego programu.

Ja nie pamiętam już, z jaka prędkością wypalałem poprzednie te 4 programy na tej płycie.

Ale ten dodatkowy nowy program wypaliłem z prędkością 6x.

Czy jest możliwe, ze te rożne prędkości spowodowały, ze nowy dogrywany program pokasował poprzednio nagrane programy i pozostawił ten jeden - nagrany chyba tez z prędkością 6x??

A może to cos innego??

Niema to nic wspólnego z sesjami – sprawdzałem.

Teraz boje się dogrywać cokolwiek do płyt – bo może mi cos pokasować znów!!

Proszę o pomoc – poradę.

Dziękuje

do odzyskania danych użyj IsoSuster

http://www.isobuster.com/dl.php?v=1&l=0

Prędkość nagrywania nie ma tu żadnego znaczenia.

Przed nagraniem nowych danych (nowej sesji) zawsze sprawdź czy program wykrył poprzednią sesję ( w Nero jak dodajesz nowe pliki do kompilacji powinny być widoczne wcześniejsze). Jeżeli tak nie jest to nie nagrywaj

akurat nagrywam (dogrywam) do tej samej poprzedniej sesji.

zresztą nie wiem narazie po co one (sesje) są, bo jak odpalam plyte DVD po nagraniu w innej sesji - to wogóle nic nie widac!

muszę sprawdzac co jest w sesjach poprzez moją wypalarke - ona mi pokazuje.

tak co nie bawie sie w sesje i gdy dogrywam to wypalarka mnie pyta - czy stworzyc nową sesję - domyślnie jest (NIE) i tak trzymam.

po tym jak potwierdzam, ze ma byc dograne do poprzedniej sesji w oknie wypalarki pokazują sie poprzednio nagrane programy (tak co ja je widze) i jaką pojemność zamie mi na wypalanej plycie DVD łącznie nowy program z poprzednimi.

ten ‘isobuster’ - ściągnąłem, ale tam trzeba rejestrowac sie.

czyli będzie działał jakis tam czas.

czy są jakies inne możliwości i porady??

Tu może znajdziesz odpowiedź

http://forum.cdrinfo.pl/search.php?searchid=912263

tej wersji chyba nie trzeba rejestrować

http://www.cdrinfo.pl/download.php?file … &baza=soft

Problemem może byc właśnie wielosesja.

Sam miałem taki problem z DVD Maker.

Czy w Nero próbowałeś ?

Spróbuj zmniejszyć prędkość nagrywania.

lol, jak uruchamiasz Nero SmartStart i wypalasz płytkę to nic dziwnego że ci się nie wypala :wink: Nagraj w nero express (bez SS) i wtedy poprzednia sesja się nie zamaże. SmartStart jest do wypalania nowych płytek (i do niczego innego) :!:

Została uszkodzona ścieżka zawierająca dane odnośnie sesji zapisanych na płytce (dosyć częsty przypadek). Pliki fizycznie są na płycie ale nie masz do nich dostępu. Możesz je odzyskać programami do odzyskiwania danych typu CDroller .

czyli tzw panel początkowych sectorów danych dysk CD :slight_smile: często tak jest najlepiej jak nagrywasz tym samym programem