Karta graficzna do 200zł

Cześć!

Nazwa procesora: Radeon 9500

Rozmiar pamięci: 128 MB

Czas dostępu pamięci: 3,0ns, lub 3,3ns

Taktowanie układu graficznego: 275 MHz

Taktowanie RAMDAC: 550 MHz

Producent pamięci: Infineon

Ilość potoków: 4

DirectX: v9.0

Szerokość magistrali: 256 bitów

Wyjścia: VGA, DVI, TV OUT

Producent: SAPHIRE

Zastanawiam się nad taką kartą. Czy będzie można pograć na niej w miarę nowe gierki? Niekoniecznie FEAR. Chodzi mi konkretnie o to, aby kupić sobie nową kartę graficzną tak do 200zł. Znalazłem jeszcze CLUB3D S8 DELTA CHROME. Są tu odsyłacze. Oczywiście allegro:

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=97098722

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=98259747

Doradźcie coś. Jeśli ta i ta karta to beznadzieja to doradźcie coś lepszego.

Pozdrawiam Tomo_2

Zmień tytuł na konkretny.

Proponuję kartę ATI 9550 firmową - poczytaj tutaj było parę propozycji.

Ja też jestem za 9550. Łatwo można ją zmodować do droższego modelu 9600 XT :slight_smile:

Ja równiez polecam 9550 w tej cenie tylko to :slight_smile:

A ja bym wolał 9500. Może udało by się ją przerobić na 9500Pro(8 potoków).

Albo GeForce 6200.

9550@9600XT :> Ja tak mam i np: w takiego NFS:MW śmigam na 1024x768 na maksa wszystko. Jak za taką cenę… bardzo dobry wybór.

… udam że tego nie widziałem, ej chłopaki, przecież R9550 to okrojona wersja R9600, która to jest gorsza od R9500

i ja bym tak zrobił :slight_smile:

Może i masz rację ale nie zapominaj że ATI 9500 była w dwóch wersjach - ATI 9500 i ATI 9500 PRO,w przypadku wersji 9500 PRO masz napewno rację.

Nie wiem czemu doradzacie mu gorszą grafę. Ten 9500 zjedzie 9600 nie mówiąć o 9550…

A czy ktoś zapomniał? 8) Radeon 9500 daje możliwość odblokowania dodatkowych 4 potoków. Tyle, że mogą być artefakty :(. Ale myślę, że to i tak bardziej opłacalne, gdyż nawet jeżeli się nie odblokuje tych potoków, to i tak to bardzo dobra i dobrze podkręcająca się karta. Ja bym brał 9500.

Trzeba czekać na specjalistę - niech rozsądzi.

MARIO potrzebny - a tylko powiedz że się nie znasz.

wigrus może i okrojona wersja, ale bez problemu idzie ją “przykroić” :mrgreen:. Ten 9500 też nei jest głupi… A jeśli tak to można jeszcze poszukać stare 6200 (ale to już tylko na allegro na NV43) i przrobić na 6600.

Ale w zasadzie to czy nie lepiej dołożyć 50zł na 9500Pro…Wydaje mi się, że to najbardziej opłacalne. Tyle, że nie tak łatwo nagle znaleść 50zł 8).

Nie będe o tym pisał(dużo do pisania :slight_smile: ) , tu masz co i jak

Mod na 9700

Version in English :slight_smile:

Jako ze twoja karta to Saphire z 256 bitow i na Infeonach 3.0 możesz sie pobawić w tego Moda :twisted:

Pierwszy link co Ci podałem jest właśnie pod niego :smiley:

9500Pro nie modyfikuje sie tak jak zwykłe 9500. Smutne ale prawdziwe. :stuck_out_tongue: (Wersja Pro ma już odblokowane 4 potoki więcej ale kosztuje więcej, a skoro po modzie nie widać różżnicy to po co przepłacać?? :wink: )

nie wiem po co te dyskusje , czy radeon9500 czy 9550 jest lepszy od 9600 pro czy 9600 xt … :roll:

ja nie jestem zwolennikiem podkręcania bo można coś przekombinować a później jest płacz ( szczególnie jak ktoś się na tym nie zna )

Jasne, ze lepsze jest 9500 :wink: stare, ale jednak lepsze :slight_smile:

Pozniejsze egzemplarze kart 9600, a nastepnie 9550 byly to zagrania strikte komercyjne, bo nie każdy czytał recenzje, ino patrzył na numerki, a, ze wyższy numerek to kupowali, nieszlo to jednak w parze z wydajnościa :wink:

Czyli sprawa jasna - strzeliliśmy gafę - bierz ATI9500.

co już mówiłem wcześniej :stuck_out_tongue:

Cześć!

Serdecznie dziękuję za pomoc. Wiem już co kupić:D

Pozdrawiam Tomo_2