Dodaj/Usuń programy

Mam problem z Dodaj/Usuń programy, gdyż ten element Panelu Sterowania się poprostu nie uruchamia i nie mam pojęcia dlaczego. Inne elementy działają.

Mam także pytanie czy można tak ustawić, żeby Mój komputer uruchamiał się zmaksymalizowany, a nie w oknie.

System Windows 2000 SP4

panel sterowania=>opcje folderów=> widok=>zaptaszkuj: zapamiętaj ustawienia wyświetlania każdego folderu

jest zaznaczone cały czas

spróbuj zrobic naprawe Windows. moze cos usuneles.

a w moim windows 2000 sp2 przy otwieraniu dodaj/usuń programy wyskakuje taki myk:

http://img209.imageshack.us/img209/1557/schowek022rc.jpg

pamietam ze swiezo po instalacji windy dodaj/usun programy chodzilo bez problemow… dopiero potem cos sie pochrzaniło… ale sie przyzwyczailem i do usuwania programwow uzywam jv16 power tools :slight_smile:

no i kolejny problem z systemem, chciałem sprawdzić czy Dodaj/Usuń programy odpali się z Tryby awaryjnego, no i okazuje się, że sam tryb awaryjny się nie uruchamia, Pokazuje tylko okno z komunikatem Trwa ładowanie ustawień komputera (czy jakoś tak)

Widocznie aplet uległ uszkodzeniu, spróbuj naprawić go kolejno poniższymi komendami wchodząc w wiersz polecenia:

regsvr32 /u c:\windows\system32\appwiz.cpl

regsvr32 /u c:\windows\system32\mshtml.dll

regsvr32 /u “c:\program files\common files\system\ole db\oledb32.dll”

regsvr32 c:\windows\system32\appwiz.cpl

regsvr32 c:\windows\system32\mshtml.dll

regsvr32 “c:\program files\common files\system\ole db\oledb32.dll”

No cóż, wskazywałoby to na jakieś problemy z sektorem rozruchowym, proponuję więc w Konsoli Odzyskiwania zaserwować kolejno komendy:

fixboot i fixmbr. Nie zawadzi również sprawdzić dysk komendą chkdsk.

Z całą resztą programów byłoby prosto, ale ikonka Mój Komputer jest ikoną systemową i jako taka widnieje na pulpicie nie w postaci skrótu.

Wiem, że to będzie pokraczna podpowiedź - ale możesz utworzyć ją jako dubel w postaci skrótu, a wtedy po wejściu prawoklikiem we Właściwości i Skrót, w polu Uruchom możesz wybrać opcję “zmaksymalizowane okno”.

A żeby nie mieć dwóch ikonek, tę systemową usuwasz z pulpitu: prawoklik na pulpit -> Właściwości ->Pulpit -> Dostosuj pulpit i odhacz Mój komputer.

dzięki Waterproof zarówno Tryb awaryjny jak i Dodaj/Usuń programy działają po zastosowaniu tych porad. tylko, że nie pokazuje nazw programów w Dodaj/Usuń programy. wygląda to tak:

wrvqxzszfnqw8oxzm.gif

Przejdz do klucza:

Odszukaj nazwe programu np. 7-Zip, zaznacz go i po prawej stronie zobacz czy są wartośći takie jak:

DisplayName

UninstallString

Jesli tak to kliknij 2x na klucz DisplayName i zobacz czy wpisana jest nazwa programu.

Jesli nie to zostanie Tobie niestety przeinstalowanie programów, ktore są na liscie Dodaj/Usuń przy pomocy ich deinstalatorow, co wprowadzi na nowo wszystkie potrzebne wartosci w rejestrze. Wystarczy przy instalacji programu wybrać Repair lub coś podobnego aby wprowadzić zmiany.

Jakbyś miał Przywracanie Systemu to by ułatwiło to wszystko chyba, ze chcesz odzyskać kopię rejestru sprzed stanu awarii ale to juz jest czasochlonne.

wszystkie nazwy są w rejestrze zapisane prawidłowo, odinstalować mogę z Dodaj/Usuń programy każdy program, tyle, że nie wyświetla ich nazw i muszę się po ikonce domyslać co to za program

A masz takie coś np.:

Spróbuj zainstalować ponownie tylko program 7-Zip i po restarcie sprawdz czy pojawił sie wpis.

niestety nie pomogło

Skoro tak to pozostało wykonac odświezanie systemu

Po ukazaniu się ekranu powitalnego wybierz z menu inaczej niż dotychczas, czyli pierwszą opcję => instalację systemu.

Dalej pojawi się nowe menu, z którego dopiero teraz wybierzesz opcję naprawy systemu, klawisz R.

Pozniej zobacz po zainstalowaniu jakiegos dowolnego programu czy dodał wpis w Dodaj/Usuń.

Jeżeli jeszcze nie uporałeś się z tym problemem, to poczytaj co na ten temat pisze Microsoft i kłania się grzebanie w Rejestrze:

http://support.microsoft.com/kb/266668/pl

A jak powyższe zabiegi nie pomogą, to pozostaje Ci deinstalacja IE wraz z gruntownym wyczyszczeniem Rejestru, i jego ponowna instalacja.

Więc tak zrobiłem naprawę systemu z dysku instalacyjnego, przywróciłem wszystkie pliki nadpisane przez poprawki i Dodaj/Usuń programy działa prawidłowo, jak również Mój komputer uruchamia się zmaksymalizowany. Jednak po ponownym zainstalowaniu poprawek problem z Dodaj/Usuń programy pojawił się ponownie, więc wnioskuję, że odpowiedzialna jest za to któraś z poprawek. Narazie wszystko działa poprawnie, ale nie instalowałem jeszcze wszystkich poprawek, jeżeli znowu się coś wykrzaczy spróbuję tej metody podanej przez Waterproof