Nie mogę włączyć zapory systemowej Win XP

Witam!

Nie znam przyczyny z powodu której nie mogę otworzyć systemowej zapory w WINXP SP2.Jest ona wyłączona a wcześniej była włączona.Przy próbie włączenia pojawia się komunikat ,że “z powodu niezidentyfikowanego problemu system Windows nie może wyświetlić ustawień Zapory systemu Windows”. Jak to przywrócić i co może być powodem takiego komunikatu?

Pozdrawiam

a przypadkiem nie masz virusow :?

kumpel tez mial taki komunikat po tym jak “your computer is infected” :stuck_out_tongue:

Sprawdź czy usługa firewalla SP2 w ogóle jest włączona.

start=>uruchom=>services.msc=> znajdź zapora systemu windows/udostępnianie połączenia internetowego => typ uruchamiania =>automatyczny =>restart komputera.

Teraz spróbuj włączyć zaporę.

Nie masz zawirusowanego kompa? Zrób skan pandą on-line, nod32

PS. czy nie lepiej zainstalować jakąś alternatywę. Firewall z SP2 nie zawsze Cię obroni i nikt Ci go raczej nie poleci :wink:

Zainstaluj np. kerio firewall oraz poczytaj przyklejone tematy/skorzystaj z szukajki a znajdziesz najlepszego firewalla do swoich potrzeb. :wink:

W start=>uruchom=>services.msc=> zapora systemu- nie mam wogóle takiej usługi.

Komp był faktycznie zawirusowany kilkanaście dni temu ale po przeskanowaniu MKS on line(wykrył i pousuwał) jest czysty i nic nie pojawia się.

Masz rację co do innego Firewalla ale chodzi mi o sam fakt występującego problemu.

Jesteś pewien, że masz windows xp + Service Pack 2? Sprawdź to dokładnie.

Ściągnij ten program i w zakładce inne ustawienia odznacz opcję wyłącz wbudowanego firewalla.

W Notatniku wklej to:

Z menu Notatnika => Plik => Zapisz jako => Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki => Zapisz jako FIX.REG , kliknij na to dwa razy i uruchom komputer ponownie

Nie widze potrzeby aby zaporę systemową wyłaczać. Moze byc uzupelnieniem do Kerio lub innego.

Możesz też spróbować zresetować katalog winsock:

Start -> Uruchom -> cmd

netsh winsock reset - restart.

Pomogły mi te wskazówki:

http://windowsxp.mvps.org/sharedaccess.htm

oraz te podane przez Waterproof

Start -> Uruchom -> cmd

netsh winsock reset - restart.

Juz jest OK!

Dzięki