Serwer

Jak postawić serwer na neostradzie.Słyszałem że jest to możliwe

A to cytat z regulaminu Neostrady:

Wynika z niego, że jeżeli nie masz zgody Telekomunikacji,

to możesz mieć problemy z prawem z tego tytułu.

Taki serwer może działać pod kontrolą np. Linuxa.

to znaczy że nie mogę udostępnić swoich plików poprzez serwer

Ja tu nie widzę sprzeczności między regulaminem, a tym co chce zrobi model. Stawianie serwera, to jedno, a udostępnianie neta to drugie… :wink:

Jezeli nikt nie chce udostępniać

to po co stawiać serwer ?

Panie asterisk , przed cytowaniem regulaminu radził bym samemu dokładnie się z nim zapoznać, w szczególności chodzi mi o ustęp 1, gdzie znajdują się definicje pojęć używanych w Regulaminie. I tak w punkcie 2 mamy definicję Lokalu:

oraz w punkcie 20 zdefiniowana jest Usługa:

W związku z tym punkt 3 ustępu 6 regulaminu oznacza, że Klient nie może bez zgody TP udostepniać dostępu do Internetu innym użytkownikom poza swym domem (chodzi o dom jednorodzinny) lub mieszkaniem, na przykład poprzez sieć lokalną. Jeśli ma w swoim domu sieć, może udostępnić Internet wszystkim domownikom.

Natomiast jakie Klient usługi sieciowe (np. www, poczta, ftp) innym użytkownikom udostępnia to nikogo nie interesuje - oczywiście jeśli nie narusza w ten sposób przyjętych norm prawnych i obyczajowych.

Co do pierwotnego pytania modela , to jeśli korzystasz z systemu Windows polecam mój serwer WWW, SFW Server, który jest wyjątkowo prosty w konfiguracji i myślę, że zaspokoi wsystkie Twoje potrzeby :wink:

Czy nie będzie problemu z tym ,że mam zmienny numer IP.

To jest największy problem, po co komuś serwer którego nie można znaleźć bo co chwilę ma inne IP. Oczywiście wszystko da się obejść, ale niewątpliwie zmienny IP jest problemem.

Aż tak źle nie jest, są zawsze usługi takie jak no-ip.com. Poza tym przekierowanie przy dynamicznym IP jest też możliwe w vel.pl. Jednak trzeba mieć na uwadze, że oprócz tych problemów, stosunkowo niewielki transfer osiągany na neostradzie (upload) powoduje, że nie nadaje się ona do poważniejszych zastosowań.

Nie potrzebuję serweru profesjonalnego.Dlatego jak ktoś może to niech napisze jak to zrobić.

No dobrze, a w którym miejscu masz problem?

Szanowny Panie Autorze Postu !

Przeczytaj uważnie wszystkie posty - najczęściej s

erwery stawia się po to, by zorganizować LAN

dla paru kumpli, a to już nie jest legalne i o takie

ostrzeżenie tu chodziło.

Oczywiście we własnym domu możesz robić

co zechcesz - ale co będzie jeżeli otworzysz

w nim kawiarenkę internetową ,

to będzie już inny podmiot, prawda ?

PS.Traktuję cytowane Pańskie posty

jako przejaw wojny z Tepsą

Drogi asterisksie , to jednak ja proponuję przeczytać dokładnie, co zamierzał zrobić model , tu cytuję jego dwa pierwsze posty:

No, myślę że jest tu wyraźnie jest sprecyzowane, co zamieżał zrobić. Usilnie się przyglądałem, ale nie znalazłem nic, co mogłoby sugerować, że zamierzał w nielegalny sposób wykorzystać usługę neostrada. Nie można przecież utożsamiać udostępniania plików poprzez serwer z nieleglanym udostępnianiem dostępu do Internetu! To, że czasami podczas takiej “nielegalnej” działalności stawiany jest serwer nie uprawnia jednak do tak daleko idącej generalizacji.

Domyślam się, że całe zamieszanie powstało z powodu przyjęcia przez Ciebie zbyt wąskiej definicji serwera, jako użądzenia służącego do udostępniania internetu znajomym.

Dokładnie tak - i przed takim działaniem chciałem ostrzec.

Problem mam z tym ze nie wiem jak zrobić żeby mi się ip nie zmieniało, lub jak to obeć oczym mówił Lisek i z którego serwisu zkorzystać.

Na Neostradzie nie da się uzyskać stałego adresu IP - tzn. dopóki nie będziesz wyłączał komputera, jest szansa że będziesz miał to samo IP. Rozwiązaniem jest skorzystanie z usług takich jak no-ip.com. Rejestrujesz się na ich stronie, następnie dodajesz jakąś domenę, np. model.no-ip.com i po 5 minutach wszystkie żądania z model.no-ip.com będą przekierowywane na twój komputer. Pozostaje jeszcze kwestia aktualizacji wpisów w dynamicznej bazie dns. W tym celu z działu download strony no-ip.com sciągasz program, który możesz tak ustawić, że przy każdej zmianie Twojego ip będzie uaktualniał bazę dns no-ip.com - więc domena model.no-ip.com będzie de facto zawsze wskazywać na Twój komputer.

tak się składa że ja mam kawiarenkę na tym i jest to prawnie zgodne, także sama telekomunikacja mi zakładała wszystko i sprawdzała (nawet proponowała takie rozwiązanie) więc panie Asteriks radze pomyśleć drugim razem nim się coś napisze…

A Virus miał racje!