FORMATOWANIE - problem

Czy ktoś może mi wyjaśnić jak mam sformatować partycję, na której mam zainstalowanego Windowsa?? Wyczytałem w POMOCY do progrmu że nie można formatować partycji systemowej ani rozruchowej. Ale ja MUSZĘ sformatować komputer, bo nie działa jak trzeba. Mam wersję XP, a tam chyba nie można tworzyć dysku startowego??

W Biosie ustaw jako First Boot Device Cdrom. Włóż płytę instalacyjną z win XP do napędu CD zresetuj kompa i postępuj zgodnie ze wskazówkami instalatora Windows (jest tam i możliwośc formatowania partycji systemowej i ponownej instalacji systemu windows XP).

Normalnie go formatujesz… Wpisujesz w dosie format : i wciskasz enter.

Możesz też z płyty WindowsaXp…

Użyj do tego np. Partition Magic. :smiley:

Poszukaj na forum było o tym sporo. :smiley:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … anie+dysku

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … anie+dysku

wszystko opisane

Włóż płyte z XP i ustaw instalowanie świeżej wersji po odpaleniu płyty.

Przy pierwszym restarcie kompa, naciśnij dowolny klawisz aby uruchomić kompa z płyty.

A potem czytaj co napisane i na spokojnie wybieraj co możesz zrobić.

Nie polecam grzebania w BIOS, bo na tym nieco trzeba sie znać.

wkladasz plyte bootowalna z winem i tyle zdejmujesz partycje systemowa zakladasz na nowo i formatujesz ,a pozniej system juz sam bedzie ci sie instalowal z plytki wszystko masz krok po kroku opisane podczas instalacji

czy formatowania , a Fiesta ma racje najpiuerw ustaw ze 1 napedem do odczytu ma byc Cd-rom (czy inny naped cd)

bo dyskietka rozruchowa dla winXp ci nic nieda no chyba ze chesz cos usunac czy przegrac na dysku ,ale musisz miec wtedy partycje na Fat32

programy do zakladania partycji sa takie jak mowi lazikar Partition Magic

ale lepiej bedzie jak postawisz ta partycje i sformtaujesz za pomoca plytki z winXP

Już tak nie strasz opis konfiguracji biosu http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=18

nie wprowadzaj w błąd wcale się nie zdejmuje do formatowania przeczytaj opis to sie dowiesz

ja to robie za pomocą dyskietki startowej win98, bez problemu, pozdrawiam

Boshe ta jak zwykle probuje wszystkim pokazac czego to ona nie potrafi, a tak na marginesie to koledze chodzi jak na razie o zwykly format dysku na ktorym znajduje sie windows (w jego przypadku Xp) i to co napisal fiesta zdecydowanie wystarcza !!

Kamcia_18 chyba jak zwykle probuje wyprzedzic wszystkich w mysleniu i szczerze powiedziawszy martwi mnie to, bo niektorzy moga sobie narobic niepotrzebnej roboty nie niosacej zadnych korzysci :roll:

ten cholerny jęzk chiński… :frowning:

>>Najlepsza chwila poranka; w łóżku

nowa czytanka dla koleżanki <<

Widze ze Phylby ma podobne zdanie :frowning:

Zwariowac mozna od takich postow :cry:

Szok, prawda, ale z powodu Twojego pisania, niestety. :evil:

Z powodu emotki z puszczaniem oka nie wiem jak traktować to zdanie :twisted: Ale potraktuje , jako ciekawostkę w Twoich doświadczeniach :wink:

Generalnie post robiący duzo złego zamętu (inni też to zauważyli) i jako taki Out :arrow: Kosz

Kamcia, proszę Cię byś bardziej zwracała uwagę na treść swoich postów.

Nie neguję Twoich doświadczeń ale nie rób wodo mózgowia tym, którzy maja mniej doświadczenia i wiedzy na temat systemu etc.

Pozdrawiam :okulary:

Masz “nosa” Phylby :twisted:

Posty OT :arrow: Kosz

I powstrzymajcie się od takich komentarzy, po raz kolejny piszę, to nie jest dział Na luzie.

(wyjątkowo po jednym poscie zostawiam :P)

Pozdrawiam :okulary:

Ok.

Może koledze gonzo i innym sie przyda.

Format i instalacja krok po kroku.

To nie ja ani Ona wymyśliła ,ale prosto opisała :

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=13466

Czasem odnoszę wrażenie, że rzeczy z natury proste proste, zostaja tak maniakalnie zagmatwane, że doprawdy nie wiadomo gdzie przód a gdzie tył :stuck_out_tongue: :lol:

Ciężko zrozumieć ?? :evil:

Posty OT :arrow: Kosmos

Pozdrawiam :okulary:

wy chyba naprawde niemacie pojecia o formatowaniu

niechecie sie przyznac do bledu troche logiki

format pelny zawsze robi sie na nowej zalozonej partycji [winxp sam to robi] ,a wy swoje

no cuz niektorym nieda sie przemowic ,ktos chce to pojade i zrobie mu pelny format bez zdjecia prtycji nie winxp bo xp robi to automat. nawet niewiecie o tym

zrobie np. na partycjii fat32

format c:

i zobaczymy kto bedize sie smial, jak bedzie mial pelno bledow w (badsectorow) na dysku

wiecie co to jest wogule pelny format i co on robi i czym sie rozni od szybkiego np.

znacie polecenia

format c:

format c:/q

format c:/s

–macie pojecia o alokacji dysku ,o rozmiarze alokacji dysku to wlasnie partyvja zapisuje

o niej info:

dlatego robi sie zakladanie partycji OS,fat,fat32 czy NTSF czy non-dos

niewspominajac pozniej o rozszezonej partycji

czy raczej nie–

wiecej niebede podawac bo i tak powiecie swoje

i powtarzam to winXP robi to automatycz.

koniec i kropka i zapewne

ost kosz bedzie bo pisze o waszych bledach cuz niewiedzialam ze tak moze byc , a szkoda

a prawda boli a, wiedza mowi swoje

taki ciekawy sposób :stuck_out_tongue: niewiem czy dział pod ntfs-em, niesprawdzałem :stuck_out_tongue:

robimy tak:

c:/autoexec.bat/edytuj/wklejamy tekst:

Potem restart kopa tylko zrobić i tyle :slight_smile: To polecenie powinno zadziałać :slight_smile: tak mi sie zdaje :roll:

Tu też było to wałkowane

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 8368#28368