Problem z drukarką Canon IP2000

Witam mam problem z drukarką wyświetla mi się takie coś;

Zbiornik na zużyty atrament jest pełny.

Skontaktuj się z punktem serwisowym w celu wymiany zbiornika.

Co zrobic aby zrobic to samemu bez oddawania do serwisu??

Pozdrawiam

Tu masz

Kumpel mial to samo i cos w rejestrze zmienił i mu działało ale niewiem co :cry:

Witam,

Jest sposób na reset zbiornika na zużyty tusz.

Jest to sprawa czysto programowa, bo np u mnie zbiornik (w postaci filcu z tyłu drukarki) ten jest całkiem czysty.

Spobób jest następujący:

  1. wyłącz drukarkę

  2. wduś i trzymaj przycisk resume (2 od góry)

  3. wduś i trzymaj przycisk power

  4. trzymając nadal power puść resume

  5. wcisnij resume 2 razy i puść przycisk power

  6. zielona lampka zacznie mrugać jak przestanie zacznie się palić

  7. gdy żacznie palić się cały czas wciśnij resume 4 razy

  8. wduś power - drukarka powinna sie wyłaczyć, jeżeli nie to wduś jeszcze raz, aż się wyłączy

  9. można używać już drukarki normalnie.

Trochę to zagmatwane ale resetuje licznik i drukuje dalej:)

Pozdrawiam

"Zbiornik z atramentem jest zainstalowany nieprawidłowo.

Otwórz przednią pokrywę drukarki, upewnij się, że zbiornik z atramentem jest zainstalowany prawidłowo i zamknij przednią pokrywę.

Kiedy otwarto pokrywę przednią drukarki, mógł zostać wymieniony jeden lub więcej zbiorników z atramentem.

Jeśli zostały one wymienione na nowe, zresetuj licznik atramentu na karcie Obsługa sterownika drukarki"

Taki komunikat mam z monitorze stanu drukarki. Tusze ma zamienniki zarówno firmy active jet jak innej firmy. Oba nic nie dają. Przez cały czas dioda miga na 1 ciągły na zielono a potem 4 x na pomarańczowo. Drukarka wogóle nie drukuje, przez ten komunikat nie mogę nawet wyczyścić głowicy ani wykonać innej konserwacji przez system. Mam Win Xp, sterowniki ściągnąłem też nowe i nic. Jestem załamany bo dopiero co ją kupiłem używaną na allegro a tu taka niespodzianka. Bardzo proszę bardziej doświadczonych o pomoc za co z góry dziękuję.

Witam

Niestety i mnie dopadł ten sam problem z canonem ip2000

Niestety podana procedura włączników nie zadziałała:((((

Może macie inne sposoby???