Jak zmienic wielkosc partycji bez utraty danych

Witam! !!

Mam nastepujace pytanie:

Mam na dysku 2 systemy operacyjne tj.:

1.WinMe partycja C (FAT32) - 5,06 GB wolnego 476Mb

2.WinXP Pro partycja D (NTFS) - 14,6 GB wolnego 5,99 GB

3.Partycja E (FAT32)- 8,21 GB wolnego 2,22 GB

Teraz potrzebuje zwiekszyc rozmiar partycji C o jakies 2 GB ale bez utraty danych.Posiadam program PORTABLE EDITION - Paragon Partition Manager 7 i w nim zrobilem tak:

zmniejszylem partycje D o te 2 GB ale nie moge ich podmontowac pod partycje C :frowning: .

Teraz tu moja prosba aby ktos kto sie na tym zna pomogl mi rozwiazac ten problem bo moze sa jakies sposoby a ja jestem zupelnym laikiem w tych tematach.Za wszelka pomoc z gory dziekuje i pozdrawiam.

Partition Magic.

I tematy na forum :szukaj:

Oczywiście.

Merge Partition na D zmiejszasz.

Merge Partiotion na c zwiekszasz. ;]

Programem BootIt http://www.terabyteunlimited.com

Witam ponownie !!

Robilem na PM tak jak radzicie i mam nastepujacy problem.Zmniejszylem partycje E (FAT32) o 2 GB i teraz nie moge dolaczyc tego do partycji C(FAT32)bo wyskakuje mi taki blad:

ERROR 27 Cannot lock drive :frowning:

Dam screena to moze bedzie latwiej :

partycja2rt.th.jpg

A te Partition magic to pełna wersja bo Demo nic nie zrobisz, on nie wprowadza zadnych fizycznych zmian na dysku :slight_smile:

pelna wersja programu-teraz doszlismy ze znajomym ze chyba trzeba to zrobic z poziomu dosa, ale jezeli sie myle to bede wdzieczny za wskazowki.

Pozdro

Dyskietkę i do dzieła.

Sorki ze tak dlugo nie odpisywalem - tak wlasnie zrobilem i wszycho gralo.Niestety musialem i tak zrobic formata to przy okazji juz ustawilem te partycje aby w przyszlosci nie miec takiego problemu.

Za wszelka pomoc dziekuje , a temacik mozna zamknac.

Pozdro