Czasami nie wykrywa dysku :(

Mam pewnien problem Dodczas uruchamiania kompa od czasu do czasu zdarza sie ze nie wykrywa mi dysku. Po resecie to samo, dopiero po całkowitym wyłączeniu zasilania problem znika, ale po jakimś czasie to sie powtarza. Wszyskie taśmy są dobrze wpięte, zasilanie też działa bo świeci sie dioda. Czy wiecie co może powodować takie zachowanie kompa??

może masz problem z samym dyskiem?

jakieś bad sectory może Ci sie porobiły?

ja miałem podobny problem ze komp nie widział mojego twardego albo widział go tylko czasami - i właśnie miałem uszkodzonego twardziela. NIgdy jednak odłączenie zasilania nie rozwiązywało problemu.

która dioda sie pali?hdd?

dysk pracuje?

jeżeli nie:

może problem z zasilaczem

spróbuj podpiąć twardego pod inną końcówke(jeżeli masz wolną)

jeżeli nie zamień np.z cd-rom

(chodzi o końcówki zasilające nie taśmy)

Byc może choć mało prawdopodobne sterownik kontroleraIDE/ATA/ATAPI

poszedł pa pa

Bad sektorów nie mam, pali sie dioda Hdd, zasilacz ma jakieś 3 miesiące dopiero, ale spróbuje tą zmiane końcówek, chociaż myśle że przez ten czas używałem róznych, bo zdażało mi sie osdłączać dysk, a i kilka razy komp był w serwisie (tylko zapominałem zgłosić ten problem) a tam też pewnie przepieli, bo mam chyba ze trzy wolne :slight_smile: dzięki za porady :slight_smile:

Problem udawało się rozwiązać w ten sposób że:

1.Zmienić wtyczkę zasilającą - jak wyżej

  1. Sformatować dysk format /u - wszystkie partycje

3.Utworzyć 1 partycję i sformatować jak wyżej.

FORMAT /u

Pełne formatowanie dysku stosowało się go do dysków nowych,oraz tych które posiadają błędy zapisu i odczytu - bezpieczniejszy odpowiednik formatowania niskopoziomowego . Zabieg bezpieczny dla dysku.

co oznacza opcja format/u

Formatowanie z sektorami i podsektorami.