Procek 3,2 działa jak 2,8 czy to od płyty głównej?

hmm, mam takie pytanko… czy da się podkręcić płyte główną?:expressionless:

bo jak kupowałem kompa, to mi włożyli procka pentium 3,2 prescotta, ale płytke główną która mi ogranicza kompa do 2,8 -.- :confused:

teraz nic zrobić niemoge bo już za późno…pare miesięcy po kupnie już (i dopiero sie skapnąłem:( )… dobra nieważna historia…

pytanie, czy da sie jakość podkręcić płytke główną?

mam: ASRock P4i48.

ps. jeśli tak to jak? :-o

chyba się nie da. A jak się da to lepiej nie podkręcać. Wszystko jest wyliczone, wymierzone. Zmień coś a coś drugiego siądzie. To jest elektronika.

Myślę, że coś może pomóc aktualizacja BIOSu ale o tym lepiej poczytac na stronie producenta płyty.

Zmień tytuł na konkretny.

Przenoszę dział Hardware.

A Jesteś pewien że to ten procek 3.2, a nie 2.8.

Podaj dokładnie typ procka zainstalowanego.

Użyj programu Everest,sprawdź w dokumentach kompa.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1183

Płyta i procek 3.2 obsługuje FSB 800,więc nie powinno być problemu,chyba że płyta nie rozpoznaje procka prawidłowo.

Może to nie płyta ogranicza a funkcja biosu , bios może posiadać funkcje zmniejszania mnożnika procesora w wypadku kiedy nie jest potrzebna duża moc procesora , przynajmniej u mnie tak jest i procesor 3Ghz przewarznie pracuje na 2,8Ghz (14x200 orginalnie 15x200) sprawdź to najlepiej w programie everest

pro8it.th.jpg

Może najnowszy Bios coś pomoże

http://www.asrock.com/support/download.asp?Model=P4i48

tak jestem pewien że to procek pentium IV 3,2 Prescott.

oto ss z programiku tego.

35wnkdg9lf0dycn2m.jpg

To może być to co pisze Zbych1.

Wrzuć obciążenie kompa i sprawdź teraz.

znaczy…obiążyc kompa na maxa?

4nhfdjf9bvn55ndem.jpg

włączyłem 20 Tibia Playerów :stuck_out_tongue: i komp już myślałem że zara stanie :stuck_out_tongue:

ale nic z tego nie wyszło :expressionless:

Aktualizacja biosu płyty.

I wątpliwe,ale sprawdź w biosie czy da radę ręcznie przestawić mnożnik procka z 14 na 16 i zapisz bios Save.

Pomoc książka do płyty głównej.

Wszystkie porady wyżej są dobre, a ja radzę (jak już używamy Everesta) zobaczyć w tym programie jaki maksymalnie procesor obsługuje ta płyta główna, bo może rzeczywiście to tylko ustawienie w BIOSie i nie jest potrzebna aktualizacja BIOSu (choć teraz to łatwizna - nie to co kiedyś :slight_smile: )

dobra…spoko podkręciłem procka na 3,21 :slight_smile:

ale terz pytanie mam takie :stuck_out_tongue:

czy to>>

nfbqnd5q6v8l8pj7.jpg

jest dobre to Vcore?:expressionless: bo sie na tym zupełnie nie znam :frowning:

czy moge jeszce dużo podkręcić porocka?:expressionless: