Jaka jest różnica miedzy fat a ntfs co to jest?

…i który mam wybrac jesli chce odzyskać zdjęcia które usunełem bo przy programie odzyskiwania jest takie własnie rozgraniczenie fat lub ntfs

Wydaje mi się, że masz wybrać ten zgodny z twoim systemem plików.

a skąd mam wiedziec jaki ja mam system plików??

Mój komputer, kliknij w partycje z której skasowałeś zdjęcia i po lewej stronie na niebieskim tle wyświetli się “system plików:”.

ppm na partycji z której usuwałeś plik =>właściwości=>zakładka ogólne=> system plików: będzie fat albo NTFS

Złączono Posta : 02.05.2006 (Wto) 14:09

PS.

FAT

NTFS

FAT i NTFS to są włąśnie systemy plików. Lepszy jest NTFS.

Jemu chyba nie chodziło który wybrać przy instalacji systemu, tylko w tym programie który przywraca usunięte pliki :?

P.S Wiem co to jest system plików

to zależy do czego :wink:

Ogólnie jest lepszy.

Szybszy, można zapisać większe pliki.

Zresztą wystarczy dokładnie przeczytać podane przeze mnie linki z opisem obydwu systemów i wiadomo co jest lepsze.

aju proponuję Ci przeczytać np. to http://xp.net.pl/art/ntfs_czy_fat.html ja ciągle uważam, że nie zawsze lepszy jest NTFS

fat obsługuje pliki nie większe jak 4 Gb a nfts obsługuje nawet te powyżej 4 Gb , sam obecnie jadę na nfts’ie , zmuszony byłem do tego i muszę przyznać że na fat32 szybciej mi się pracowało

fat16 obsługuje pliki do 2GB, fat32 pliki do 8,7GB, fat15x oraz fat32x nie mają ograniczeń co do wielkości pliku