Winamp nie chodzi w 5.1

witam mam głośniki creative 5.1 i winampa 5.21 ale nie chodzą mi wszystkie głośniki. Jak załącze piosenke to chodzą mi tylko 2 głośniki i soobufer a pozostałe 3 mie grają. Gdzie to można zmienić?

Panel sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio -> właściwości -> zakładka “Głośność” i tam w opcji “Ustawienia głośników - zaawansowane” sprawdź jakie masz ustawienia odnośnie konfiguracji podłączenia głośników

bo to nie są piosenki w systemie 5.1… niektore filmy na dvd, gry… są w tym systemie… tez mam glosniki 5.1 ale do słuchania muzyki używam windows media player… przynajmniej działają tam wszystkie głośniki i już się do niego przyzwyczailem.

pozdrawiam 8)

ale np a allplayerze mi chodzą wszystkie głośniki przy tych samych piosenkach i nie ma problemu a w winampie chodzą tylko 2. gdzie to ustawić?

Spróbuj poszukać w ustawieniach karty muzycznej :wink:

A masz plugina w winampie: DirectSound output v2.2.10 ewentualnie A3D_Output_Plug-in, KB_5_Channels_Output? Jak nie to radze sciagnac.

Pamietaj ze to tak czy tak nie bedzie prawdziwy 5.1 tylko “oszukany”. Bo zeby byl prawdziwy, czysty 5.1 to musi byc muzyka tak nagrana, a to rzadkosc.

ok dzięki za razdy sciągn sobie te pluginy i zobacze co sie bedzie działo