Jaki aparat cyfrowy?

Jaki aparat cyfrowy wybrać za kwote do 1200zł???

Zaj ż yj TUTAJ :wink: Napewno coś znajdziesz.

Canon A620

Tylko, zę on chce, aby mu coś polecić, bo się nie zna i co mu po tym, że sobie popatrzy jak nie wie co i jak? :roll:

Również go polecam, porządny aparat i firma ktora jest jednym z liderow w produkcji fociakow :wink:

Za tą kasę to tylko:

FUJI FINE PIX S 5600

Za 100 zł dokupisz kartę pamięci 256 MB Olympusa.

Matryca 5,1 mega, 10 krotny zoom optyczny, jasny obiektyw 3,5.

I czego więcej może wymagać fotograf amator 8) (chyba że jeszcze dodatkowej pamięci 512 MB).

a ja polecam ten - http://fotobasia.pl/produkt.php?id=884 ; rozdzielczość:6 mln, zoom optyczny -x12 +nagrywanie filmów (chociaż uważam że aparat jest do robienia zdjęć-jak ktoś chce robić filmy to niech kupi kamerę :wink: ) no i Anti-shake

Ja sie domyślam że każdy mu powie żeby se nabrał pikseli, tylko po co? Jaki aparat zapewni jakość zdjęć taką jak normalny? Może mieć przy tym jakieś bajery i wejście na karty pamięci, też bym chciał coś kupić ale nie dysponuje takim budżetem, powiedzmy coś w okolicach 400-500 zł. I najlepiej żeby miał akumulatorek czy coś, a nie baterie.

Jak ktoś będzie robił wydruki formatu plakatowego to niech płaci za matrycę 6-7 mega. 8)

Tego to kompletnie nie rozumiem. Przecież zawsze można kupić akumulatarki AA czy AAA, a w razie problemów z naładowaniem skoczyć do najbliższego kiosku, stacji benzynowej czy marketu i kupić baterie :slight_smile:

Jak chcesz mieć zabawkę a nie aparat to kupuj, jak dla mnie jest to wywalanie kasy w błoto, bo bardzo szybko się okaże że taki aparat nie spełnia Twoich oczekiwań.

No ja właśnie nie będę plakatów drukował, potrzebuje najprostsze urządzonko, byle tylko zdjęcia robiło i żeby można się było domyśleć co na tym zdjęciu się znajduje.

http://www.ceneo.pl/categories.aspx

fiesta : ja kupiłem swojego Pentagrama (photona) za 600 zł (kosztował 800 pare w sklepie), teraz go można dostać za 4xx zł i mi starczy, zdjęcia ładne, choć nie ma dużo ustawień to też można się pobawić… więc nie gadaj że takie aparaty to zabawki. Wiadomo że nie będą miały funkcjonalności aparatów za 2x czy 3x większą sumę, ale jakby nnie patrzeć 400 a 1000 czy 1200 zł to jest różnica. A jak ktoś będzie robił zdjęcia okazyjnie to po co wydawać kase na coś czego się właściwie nie u rz ywa ?

Wybacz ale jak dla mnie Pentagram to firma produkująca sprzęt do obsługi sieci niewiele powyżej niskiej półki (taki sobie średniak) a aparaty cyfrowe ich produkcji to ********************

********** :arrow: Regulamin forum :lol:

gdybym miał wybierać w Canonach to ybrał bym 540, ma mniejszą liczbę pikseli na matrycy, ale jest aparatem nowszym, z nowszą elektroniką

http://www.digfoto.pl/kupno-aparatu-cyf … ece57def5e - bardzo ciekawy artykuł o kupnie aparatu - polecam !!

Po co komu będzie ta elektronika i inne gadżety jak zdjęcia będą wychodziły w lipnej jakości :slight_smile:

Błażej A540 ma matrycę 6mln pixeli, natomiast A620 ma ją 7.1mln, powiedz mi jaka jest różnica między jedną a drugą wielkością na aparacie kompaktowym? Ponadto warto nadmienić, że na jakoś zdjęcia w większym stopniu ma wpływ fizyczny rozmiar matrycy, która w A540 i A620 jest o ile się nie myle taka sama.

Twierdzisz że matryca 5,1 megapiksela nie pozwala na uzyskanie zdjęć dobrej jakości ??

co racja to racja

choćby niewiadomo jaka duża ta matryca by była i aparat cyfrowy kosztował ogromne pieniądze, zdjęcia zawsze będą gorsze od zdjęć wykonanych , niedrogim zwykłym aparatem na klisze , powie wam to każdy fotograf , sam zrobiłem ten błąd i kupiłem cyfrówke a za 2tyś zł mogłem kupić “cyfrówke” na klisze , teraz tego żałuje. 20 letni Zenit robi znacznie lepsze zdjęcia jak 1,5 roczna Minolta Z2 4 Megapiksele

Zbych1 ale my tutaj nie rozmawiamy o aparatach analogowych tylko o cyfrowych. Sam zaczynałem swoją przygodę z fotografią od Smieny 8 i rewelecyjnej lustrzanki dwuobiektywowej Start:

Start_66_S.jpg

Potem się przesiadłem na Zenita (którego mam do dzisiaj i również robię nim dobre zdjęcia) ze względu na trudności w nabyciu klisz 6x6. Fotografię analogową zabiły automaty do robienia zdjęć i pseudo laboratoria które robiły tylko i wyłącznie to co było w kadrze bez żadnego kadrowania. Teraz mamy inne czasy. Czas od zrobienia zdjęcia do wykonania “odbitki” to kwestia paru minut. Wywołanie tradycyjnej kliszy i wykonanie odbitek zajmuje znacznie więcej czasu. Niestety mamy takie czasy że szybkość liczy się bardziej od jakości :frowning: .

OK teraz zastanawiam się między:

Minolta DiMAGE X60

Fuji FinePix S5600