Amd Athlon 2400 xp i płyta Asus A7N8X-X

Witam

Mam pytanie powie mi ktos jak podkrecic ten procesor na tej płycie moj zasialacz to 300 wat. Prosze o podpowiedz.

Tak jak każdy inny procesor :twisted:

Zanim zadałeś to pytanie mogłeś poszukać !

raz

wpisz w szukajke ’ podkrecanie procesora ’ i będziesz miał mase wyników.

podaj firmę, bo po kręceniu może byc krucho z Twoim kompem :frowning:

z zasilaczami:codegen,tracer,megabajt,rubikon, odpuść sobie kręcenie.

Chyba, że zakupisz sobie lepszą zasiłkę :stuck_out_tongue:

http://www.allegro.pl/item100916663_wyprzedaz_fortron_fsp400_60pfn_wroclaw.html

taką np. :wink:

A powiedzcie mi czym moze byc spowodowane ze gdy podnosze fsb z 133 na 166 to komputer mi niechce startowac poniewaz monitor mi sie nie włacza ?

Zbyt dużym przetaktowaniem.

Może to być wina pamięci które nie wyrabwiają na tak dużym FSB (nie podałeś jakie masz pamięci)

Może to być wina procka który też nie wystartuje jak go aż o tyle przetkatujesz (nie raz wystarczy podnieśc napiecie, lub ustawić niższy mnożnik).

Przetaktowuje się stopniowo o 5~10MHz.

Pamieci mam ddr 333a maksymalnie chodza na 222 poniewaz wyzej komputer nie startuje

cahe : co ty gadasz za głupoty ? 222 daje efektywną 444 mhz, a wątpie żeby jaka kolwiek pamiątka 333 poszła choćby na 400, ba nawet więcej wątpie żey oryginalne 400mhz poszło na 444 :x

TaOs chcesz sie zalozyc ? 8)

moje lataja na 225FSB (450mhz fabryczne 400) na 2,5-3-3-8 (3-3-3-8 fabryczne) :>

:: MARIO :: : ło to nice, ale wyżej jest napisane o 333 mhz -> na 444 chyba ich nie puścisz ? :smiley: Ja moje maksymalnie na 143 mhz = 286 puściłem, na 148 komp mi się nie włącza :wink: