LiveBox czy sie opłaca?

Mam problem posiadam Neo 2048 rozdzielone na 2 kompy. Mialem router cerberus pentagram ale mi sie spalił(piorun zajebal;/) i teraz nie wiem czy wydzierzawic od TP tego calego Liveboxa czy kupic nowy router(napewno nie pentagrama, rozlaczal mi neta co jakis czas). Prosze o opinie posiadaczy Livaboxa(czy rozłacza? czy to wogule jest warte zachodu). Podejrzewam ze to chłam jak wszytsko od TP :D.

Nie jest to chłam.

Jak najbardziej polecam jego zakup chociaż np. tv internetowa nadal nie działa.

Jest to po prostu zwykły router z funkcją voip + tv internetowa + wypożyczalnia filmów (w przyszłości).

Jeśli nie zależy Ci na tych dodatkowych funkcjach zakup np. dlinka z wbudowanym modemem i switchem.

Jeśli w przyszłości chciałbyś z nich korzystać kup liveboxa ( ewentualnie patrz na allegro ==> co jakiś czas ktoś wystawia livoboxa :wink: a cena nawet niewygórowana)

Więc sparwa wygląda podobnie jak u mnie , więc LiveBox się naprawde przydaje bo mozesz na dwóch komputerach mieć internet nie zaleznie od tego czy drugi jest włączony.

A pozatym jego cena to 10 zł do rachunku więc naprawde nie duz za router.

Rocznie wychodzi 120 zł więc się naprawdę opłaca.

Mam spore doświadczenie w obsłudze LB, nie bierz tego, duże problemy z połaczeniem wifi, często się zawiesza.

To masz chyba jakiś wadliwy model :o

To znaczy jakie masz problemy z podłaczeniem wifi ?

MOże zainstalowałes sterowniki nie do tego klusza usb wifi

Przez pojecie często się zawiesza co rozumiesz, jakie masz objawy zawieszania modemu ?

Nie tylko on, dzisiaj wymieniałem sam osobiście modem liveboxa :frowning:

Tracił zasięg, i w ogóle, mam nadzieje że teraz będzie wszytsko OK, miałem liveboxa prawie od samego początku wprowadzenia go na rynek w polsce, i od 3 tygodni miałem problem z modemem, po 50 połączeniach z telefonem TP, wreszcie dostałem numer zgłoszenia, i modem wymieniłem :slight_smile:

Ale ogólnie polecam Liveboxa

chcialem sie zapytac ogolnie o ten livebox, czy nie ma znim problemow typu, ze neo chodzi wolniej, nie wykorzystuje max download itp, bo w koncu to ma byc bezprzewodowo. chcialbym rozdzielic neo na dwa komputery, a livebox wydaje mi sie najlepsza mozliwoscia…

za tyle mozna kupic routera i po roku mieć juz za darmo go bo koszty się zwrócą :wink:

Jak by ktoś nie pamiętał - Livebox to Sagem …a sagemy jak powszechnie wiadomo są do :dupa:

Właściwie to mkożna powiedzieć - ciesz się jak Ci dobrze działa :lol:

…bo najczęstsze problemy z tym sprzętem to:

-automatyczny reset do ust. fabrycznych/nie trzymanie konfiguracji

-zrywanie połączeń i problemy z połaczeniem wi-fi

-częste zwiechy

-całkowity brak reakcji (nie uruchamia się)

-…

Najwięcej problemów zawsze sprawiają tu połączenia bezprzewodowe

-najmniej awaryjne z możliwych jest tu połączenie kablem Ethernetowym.

Inaczej mówiąc

-Jeżeli należysz do osób, które nie wiedzą co robić z kasą …i pragną korzystać z usług dodatkowych typu voip, videostrada, wypożyczalnia itp. - to koniecznie kup Liveboxa.

Jeżeli jednak nie masz zamiaru korzystać z tych wątpliwej jakosci …i jak narazie bardzo awaryjnych i niedopracowanych usług - pomyśl o innym urządzeniu :wink:

Niestety. W momencie pisania tego posta (to był maj) słyszałem tylko kilka negatywnych opinii i po wymianie LB w TP kolejny model działał już poprawnie.

Obecnie coraz częściej czytam na różnego rodzaju forach że się wiesza i ogólnie jest to chłam.

Lepiej zakupić jakiś router d-link lub z wyższej półki pentagram lub cisco.

A tu się z kolegą nie zgodzę,pracuję od początku na neo na modemach Sagem i brak problemów.

Więc się ciesz! -wyjątek, który potwierdza regułę :lol:

Masz wątpliwości?

  • popracuj troche jako konsultant infolini neo to się sam przekonasz!

…z 80% problemów ze sprzętem dotyczy właśnie Sagema :stuck_out_tongue:

Słyszałeś kiedyś o Sagem F@st 1400 W ? -ciekawe dlaczego wyleciał z oferty ? :stuck_out_tongue:

Nawet najnowsze dziecko Tepsy, STB (Set Top Box) -też Sagem :stuck_out_tongue:

…potrafi się tak zwiesić że :x - ale to już inna bajka :lol:

A ile płacą,a tak na poważnie to mówię o modelu Sagem 800 - serwisuję dużo kompów z tymi modemami i praktycznie zero problemów,gorzej z Thomsonami 330,ale nie jest źle.

Przy tych modemach najwięcej bałaganu robi aplikacja TP jak klient ją stosuje,bez niej super.

Coś w tym jest.

9 miesięcy temu dostałem przy umowie kolejny modemik ( nie wiem na co mi on ale niech będzie) i był do sagem.

Zainstalowałem sobie aplikację TP bo podobno ma inny wygląd niż ta co dwa lata temu przy ST330.

Inny wygląd owszem ale za nic nie idzie odpalić modemu. Cały czas błąd 691.

No to zdenerwowany robię ręcznie połączenie i o dziwo wszystko hula bez problemów.

Tak więc o tej aplikacji szkoda gadać - istny badziew.

Ale tak jak adpawl słyszałem że więcej problemów jest z sagemami niż speedtouch thomsona.

…mam Neo od samego poczatku i wszystkie modemy za soba - bez problemu chulaly…ale jest jeden warunek APLIKACJA TP - 99% problemow

  • teraz oczywiscie testuje LB (PC+dwa lapki- wszystko na WIFI) i jak narazie jest OK…

Panowie wywalcie aplikacje TP i bedzie chulac jak ta lala

pozdro @ll

a jak sie wywali to aplikacja to jak sie polaczysz z netem? bo teraz jest ze trzeba najperw w niej on wlaczyc

Złączono Posta : 10.09.2006 (Nie) 1:18

na razie mam modem usb zxdsl 852 i czekam wlasnie na liveboxa

Po prostu z netem lączysz się za pomocą przegladarki, i z routerem tez wystrczy wpisac w pole adresu przegladarki IP wewnetrzne routera.

Mam neo od trzech lat ,bez przerwy Sagem ,oprogramowanie TP i jest wszystko OK.Miałem szbkość 640 ,320 ,256 ,teraz 512 i żadnych problemów.Szukałem taniej ,szybciej ,lepiej ALE

czego tu szukać ,jest ok.Gram ,ściągam ,przeglądam ,.Używam P2P jest OK.Zamówiłem livboxa ,czekam na kurjera.Zobacze co z tą telefonią internetową ,korzystałem z Skype ,łączność jest super ,jak tak będzie z livebox ,to OK. W Skype trzeba robić przedpłate ,tu idzie do rachunku OK.TPSA tylko denerwóje mnie z tym abonamentem ,jak jest Livebox to po co abonament .Obecnie płace za neta 33 zł + 50 ABONAMENT .U mnie wszyscy mają komórki .

Jezeli takie są Twoje wymagania to raczej bedziesz zadowolony. Tak samo jak w Twoim przypadku mam telefon stacjonarny bo mam neta. Moją alternatywą jest kablówka, lecz opinie na jej temat są różne.

Kablówka jest na mój gust droższa ,no i właśnie różne są opinie.Trzymam się neta .No i poczekam co dalej.