Komp się resetuje i nie uruchamia - pomocy

Prosze powiedzcie co może być przyczyną że komp mi sie resetuje i nie urichamia mi sie ponownie ?? :frowning: System sie ładuje i jak już wejdzie do Windowsa to po chwili sie resetuje i tak jest zawsze … czasami nawet system nie zdąży się załadować do końca !!

Może napisz coś o konfiguracji kompa,przyczyny mogą byc różne

  1. Słaby zasilacz noname,który nie ma takiej mocy,co napisane i nie uciąga kompa - kiedyś nikt się nad tym nie zastanawiał,dzisiaj części pracujące z częstotliwościami w krotności 100 MHz,200 MHz potrzebują mocy

  2. Przegrzewająca się karta procesor - złe chłodzenie

  3. Robak restartujący system

Czy są przy tym jakieś komunikaty,że komputer się zaraz wyłącza ?

Nie ma żadnych komunikatów … obojętnie jaka aplikacja jest uruchomiona, poprostu w pewnym momencie sie resetuje.

Konfiguracja:

Płyta główna: ABIT BE6 II

Procesor: Intel Pentium III 733 MHz

Grafika: GeForce 2 32 MB 128 Bit

Ram: 1 x 128MB 133 MHz 1 x 256MB 133 MHz

Zasilacz 235 Wat

Czy jakieś części są podkręcane ?

Zasilacz firmowy ?,czy No Name ?

235 watów to malutko - tu może byc przyczyna - zwłaszcza,gdy pracuje na granicy mocy,a użytkownik dokłada kolejną częśc

Sprawdziłbym jeszcze ram - uszkodzona pamięc to też restarty

Piszesz,że masz dwa moduły,możliwe,że się gryzą

Spróbuj przeczyścic styki ramów

Zasiacz jest “No Name” Pamięć jest oki bo sprawdzałem w innych kompach i chodzi bez problemów. Dodatkowo jest założony jeden wiatraczek na obudowie. A tak nic więcej.

W takim razie przy tych podzespołach jaki musiałby być zasilacz ?? 300 WAT??? 350 WAT ???

Min 350 a najlepiej 400 wat,zależy co włożysz do kompa,czy moduły pamięci pracują razem w zgodzie ?

Jeśli jest Noname,to automatycznie wykonany z gorszych części,naprawdę może miec moc o 70 - 100 Wat miejszą

Obie pamięci mam od ponad dwóch lat i nigdy nie było z nimi żadnych problemów!! Ale chyba warto zanim dokonam zakupu nowego zasilacza sprawdzić i podłączyć do kopmpa zasilacz z innego czy wtedy będzie wszystko oki ??

Heh w takim zestawie 300W to i tak bedzie jeszcze zapas

Warto przy okazji sprawdzisz czy to napewno zasilacz(jak masz miernik to sprawdź jak trzyma napięcia) , Ram możesz tez pożyczyć jakiś sprawny i zobaczysz czy to czasem nie jego wina :smiley:

Kondesatory elektrolityczne na płycie sa nie wylane ??

A wirusików na kompie nie było ??

Jesli byłaby to wina wirusów, to czy podłączenie samego dysku pod ninnego kompa da taki sam rezulata, czyli restart kompa ?? ?? ??

możesz podłączyć dysk jako drugi czyli podrzedny i spradzić wirusy, jaki posiadasz system :?:

MS Windows XP Profesional

W takim razie podłacze go pod innego kompa i przeskanuje całego !!

Poprzekładam RAM dla spewności. Ale prowdopodobnie to i tak będzie zasilacz :frowning:

:arrow: jezeli jest możliwość przejdz do Trybu Awaryjnego na wbudowane konto Administratora

:arrow: start-> uruchom-> secpol.msc

Ustawianie zabezpieczeń -> Zasady lokalne-> Opcje zabezpieczeń-> Zabezpieczenie sieciowe: Wymuś wylogowanie użytkownika po upłynieciu czasu logowania

:arrow: start-> uruchom-> eventvwr.msc System gdzie szukaj błędów związanych z winlogon oraz userinit

Włożyłemdo kompa zasilacz 300WAT i wszystko jest OKI. Kompik chodzi i się wogóle nie resetuje. Ale z Ciekawości włożyłem ten zasilacz który miałem u siebie do innego kompa i w innym kompie chodzi bez zarzutów. Nie resetuje się. Czy może to być różnica poborów prądu przez procesor ??

Jak najbardziej wystarczy że kumpel ma słabszy konfig kompa i u niego może chodzić stabilnie :twisted:

U mnie zasilacz pracuje razem z prockiem Intel Pentium III 733 MHz i się resetuje a włożyłem go do kompa gdzie jest procek AMD 2.0 GHz i pracuje elegancko :wink:

Zobaczymy jak pochodzi troche dłużej, zresztą sam procek to nie wszystko :mrgreen:

Ok !!