Wybór kart grafiki

Witam.

mam pytanko, gdyż ne znam się zbytno na kartach graficznych, chciałbym poradzić się Was co do wyboru grafiki … :slight_smile:

mam do wyboru:

  1. Club 3D DeltaChrome S8.

  2. Radeon 9250 128MB 64bit TV-out LBOX.

ew. 6200TC 256/64MB PCIex TV.

którą karte polecicie i czy są duże róznice pomiędzy tymi wymienionymu wyżej grafikami?

pozdrawiam.

Jaką masz płytę główną - podaj nazwę i symbol. Wtedy Podam Ci zalety i wady tej pierwszej , bo sam ją użytkuję.

Ta jest na slot PCIexpress , posiadasz płyte gł z takim slotem??, ale i tak jest troche słaba 64bitowa i 64Mb ramu , może korzystać z zasobów pamięci ram w kompie ale i tak słaba , radeon też 64 bitowy , jeżeli by był 128 można by było sie pokusić , ale nie pamietam czy obsłuży dx9 jak nie to odpada , pozostała S3 , aczkolwiek mało popularna karta ale można by było się na nią pokusić , wysokie zegary 300/500 256Mb ramu DDR , 128 bitowa , obsługa DX9 , ja bym ją wziął choćby nawet z ciekawości jak to bedzie chodziło, Ale wydaje mi się że że to będzie najlepszy wybór z tych trzech przedstawionych.

Wydaje mi się że ta pierwsza powinna być dobra, oczywiście dla kart do 200 zł.

klik

Choć jak popatrzyłem na wyniki “testów” to się nie źle zdziwiłem. Nie sądze żeby ta karta wyciągneła tylko ile 9600. Fakt że ma 8 potoków… dobre też jest powónanie wszystkie 3 karty mają wpisane 600 mhz, a niżej pisze że karta ma 500 :stuck_out_tongue:

hyh…no na PCIexpress chyba ne posiada, ale zawsze można kupić nową:)

No płyta troszke starsza ;D… Matsonic MS8308E§.

pozdrawiam.

Wydaje mi się że AGP jest max x4 na tej płycie. Więc napewno nie wykorzystasz w pełni mocy tej karty. Mówię o Delta Chrome.Mogą się pojawić zacięcia i artefakty na bardziej wymagających grach(nowszych). Jeżeli chcesz ją kupić do innych zastosowań to szczerze polecam. Jest super za tę cenę. Pytałem o płytę , bo już wiadomo , że gryzie się z ASRockiem.

Co to za głupota! Przerabialiśmy już nie raz to na forum że różnica maksymalnie jest rzędu 3%-4%

Artefakty występują tylko gdy przegrzewają się pamięci na grafice.

:shock: od czego ? od agp x4 ? hahahah nie no padłem.

Między x4 a x8 nie ma aż takiej różnicy.

z tych dwóch co podałeś to pozycja pierwsza club3D delta chrome :wink:

Zdecydowanie odradzam.

Bierz kartę ATI 9500 lub 9550.

Poczytaj w tym dziale,było parę propozycji.

np. ten temat :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76618

Złączono Posta : 16.05.2006 (Wto) 14:55

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76338

:x Chinska tandeta… :x

no tak ;] ale na pewno lepsza jak R9200 , zdecydowanie lepszym wyborem byłoby kupno radka 9500 lub R9550 , które jak wiadomo tanie a na dodatek dobrze się kręcą :wink:

No właśnie słyszałem coś negatywengo o tym s8 =/ no może lepiej dodać że R9250 mogę kupić za 120zł z pełną gwarancją, a DeltaChrome S8 za ok 150-160zł. I dlatego też się waham pomiędzy … :slight_smile:

pozdrawiam.