"Znikł" CD-ROM

Hm… w Moim Komputerze nie ma folderu CD ROM … czemu ? CD ROM mam sprawny , a mam problem bo gdy chce włożyć płytę poprostu nie moge jej odczytać ! ;/ “Znajduje” tylko stację dyskietek… Tak samo z Deaomon Tools daje plik iso i nie wyświetla płyty( obrazu ) - nie pojawia się np. dysk F w moim komputerze.

Screen :

dd5sj.jpg

ponieważ masz go wyłaczony :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 23.05.2006 (Wto) 15:49

kliknij na ikonę stacji dyskietek PPM>zakładka sprzęt i tam odznacz Twój poszukiwany napęd , teraz wszystko powinno być ok :wink:

Hehe :slight_smile: mógłbyś to dokłądniej opisać , bo nie mam żadnej zakłądki sprzęt i nie mam gdzie odznaczyć " Twój poszukiwany napęd " Sorry… :slight_smile:

EDIT

Kliknołem na właściwosci :slight_smile: i pisze że mam uszkodzone sterowniki do CD ROMU …

masz oczywiście Windows XP ??

Tak , mam Windows XP

Tak wygląda okienko ze sprzętem i informacją o sterownikach :

ggg4hn.jpg

Próbowałem usuwać sprzęt i instalować go na nowo , jednak to nie pomogło.

hmmm :expressionless:

zaznacz ten napęd który chcesz przywrócić , kliknij na właściowosci i tam na dole ma listę rozwijaną z której wybierasz 'użyj tego urządzenia (włącz) ’

:slight_smile:

Dokładnie tak mam włączone :slight_smile: … a CD ROMu dalej nie wykrywa :frowning:

a nic nie odłączałeś ?? :expressionless: rozkręć obudowę i sprawdź czy coś się nie odłączyło

a kiedy Ci się to dokładnie zrobiło ? co robiłeś ?

hmm… nie bawie się w odłączanie , ani rozkręcanie … , ale zaraz sprawdzę

Już dziś z rana miałem nie małe problemy z komputerem. Zawieszał mi się cały czas na ekranie logowania , teraz udało mi się to jakoś naprawić. Jedyne co robiłem przed chwilą to instalowałem Daemona :slight_smile: może spróbuje go odinstalować , to coś pomoże :slight_smile: Jeżeli nic nie pomoże to chyba sobie go sformatuje :frowning:

chwila , format to ostatecznośc

:arrow: wejdź w :

panel sterowania>Wydajnośc i Konserwacja>Narzedzia Administracyjne>Podgłąd Zdarzeń>System i sprawdź czy nie ma tam jakiś błędów :? podaj również ich kod :slight_smile:

Czy o to chodziło … ?

1blad6an.png

2blad6xl.jpg

mam nadzieje że tak :slight_smile:

alertów żadnych nie ma

EDIT

Wyzej dawałem screena , bład ma kod 39 :slight_smile:

7abbe1d372b8277am.jpg

1.Usuwasz

2.Czyścisz rejestr jv16PowerTools

3.Restart

4.Instalujesz stery

Jeśli nie pomoże sprawdź taśmy sygnałowe i zasilanie czy przypadkiem nie odpięte albo poluzowane.

Skopiuj do notatnika ponizsza zawartosc, zawarta pomiedzy liniami :


REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11

CE-BFC1-08002BE10318}]

“UpperFilters”=-

“LowerFilters”=-

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Cdr4_2K]

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Cdralw2k]

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Cdudf]

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\UdfReadr]


Zapisz jako plik.reg i zaimportuj do Rejestru.

Wyloguj lub Restart

Jesli dalej beda problemy, to usun kontrolery dysku z men urzadzen i zrestartuj komputer.

nie pomogło :frowning:

Już chyba wiem, JA również miałem podobny problem (jeśli masz zainstalwoany DAEMON) tam musisz coś odznaczyć ale nie wiem dokładnie co.

kurcze … właśnie problem zaczął się PO zainstalowaniu DAEMONA … tylko że nigdy wczesniej tak nie miałem …

ktoś może wie co mam odznaczyć ? :slight_smile:

A czy bios widzi przy starcie napęd CD prawidłowo.

A w menadzeże urządzeń CD jest zainstalowany.

Zobacz w rejestrze na wpisy podane w linku i ewentualnie usuń i restart kompa i zobacz.

Wypróbuj porady z podanego linka.

http://www.centrumxp.pl/forum/viewtopic … 8960#48960

… WIELKIE DZIĘKI JNJN… pomogło :wink: masz u mnie piwo :stuck_out_tongue: